ژان ایو لودریان نقش آرام بخشی در روابط با الجزایر داردتاریخ انتشار:

پاریس در تلاش است تنش ها را با الجزایر کاهش دهد. وزیر خارجه فرانسه که روز چهارشنبه 12 اکتبر در مجلس شورای ملی مورد بازجویی قرار گرفت ، درباره فراخواندن سفیر الجزایر در فرانسه صحبت کرد. در اوایل اکتبر ، امانوئل مکرون پس از متهم کردن این سیستم ، مقامات الجزایری را عصبانی کرد. سیاسی-نظامی “برای محافظت از الجزایری ها” اجاره سوغات ».

اکنون پاریس در تلاش است تا تنش ها با الجزایر را کاهش دهد. بعد از صحبت کردن رئیس جمهور فرانسه سه شنبه گذشته نوبت به صحبت ژان ایو لودریان رسید ، آرزوی “آرامش” بین فرانسه و الجزایر در زمینه حافظه ، خواستار “راه رفتن با هم” و “به رسمیت شناختن همه خاطرات”.

وزیر خارجه فرانسه که روز سه شنبه در مجلس شورای ملی مورد بازجویی قرار گرفت ، گفت که از فراخواندن سفیر الجزایر در فرانسه ابراز تاسف کرده است. ” ما متاسفیم که این با اهمیتی که ما برای روابط بین دو ملت قائل هستیم مطابقت ندارد. این روابط با روابط قدیمی و عمیق مشخص می شود … روابط انسانی منحصر به فرد … فرانسه به آنها بسیار وابسته است و می خواهد از آنها محافظت و توسعه دهد. اخیراً رئیس جمهور جمهوری اسلامی بار دیگر احترام عمیق خود را برای مردم الجزایر ابراز کرد. البته این اصلی ترین احترام به حاکمیت الجزایر است. این امر فقط در مورد الجزایری ها صادق است که سرنوشت خود را تعیین کرده و خطوط انتخاب و اختلافات سیاسی خود را تعیین کنند. اما ما معتقدیم که همه کشورها منافع مشترکی برای همکاری در همه زمینه ها دارند ».

عبدالمجید تبون رئیس جمهور الجزایر روز یکشنبه از پاریس درخواست کرد ” احترام کامل به دولت الجزایر “، با تاکید بر این همتای فرانسوی خود امانوئل مکرون” تاریخ را نمی توان جعل کرد ».

هر دو را بخوانید : رئیس جمهور تبون از فرانسه “احترام کامل به دولت الجزایر” را می خواهد

پاسخی به امانوئل مکرون ، که الجزایر را خشمگین کرد ، پس از گزارشی که در روزنامه فرانسوی در شنبه 2 اکتبر منتشر شد. جهان، سیستم را شارژ می کند ” سیاسی-نظامی “برای محافظت از الجزایری ها” اجاره سوغات “با خدمت به مردم” داستان رسمی “بالا” به حقیقت اعتماد نمی کند ».

در همین روند ، همان روز ، الجزایر تصمیم گرفت یادآور “ بلافاصله. مستقیما » وی سفیر پاریس است « جهت مشاوره »و به عنوان پاسخ دیگر ، آن را ممنوع کرد پرواز بر فراز قلمرو خود از عملیات ضد جهاد بارخان در ساحل گرفته تا هواپیماهای نظامی فرانسه.

دیدگاهتان را بنویسید