چهار نکته برای چربی سوزی بهتر – نکات تغذیه ای تلفن


چهار نکته برای چربی سوزی بهتر

بهبود سلامت کلی در هنگام چربی سوزی یک کار دلهره آور است. این مقاله چهار روش برای چربی سوزی سریعتر و کاهش وزن بهتر را ارائه می دهد.

آیا گفته اید برای چربی سوزی بیشتر باید کمتر غذا بخورید و بیشتر ورزش کنید؟ این معادله را تراز انرژی می نامند. علیرغم موفقیت (یا شکست) شما با ورزش شدید و رژیم کم کالری ، علم این نظریه را پشت سر می گذارد. قانون ترمودینامیک می گوید که نمی توان انرژی ایجاد یا از بین برد. بنابراین ، اگر انرژی زیادی مصرف شود ، این تغییرات در بافتهای بدن ذخیره می شود. هنگامی که کمبود وجود دارد ، بدن انرژی را از بافت ماهیچه ای یا چربی دریافت می کند.

با این حال ، کارکردن طولانی مدت در باشگاه بدنسازی زمانی که سوخت بسیار کمی در بدن شما وجود دارد ، همیشه عملی نیست. این به طور کلی توصیه نمی شود. پنج عامل بر متابولیسم بدن و توانایی چربی سوزی تأثیر می گذارد. هدف ما بهینه سازی هر یک از این اجزا برای افزایش هزینه های کلی انرژی و چربی سوزی است. بیایید به هریک نگاه کنیم تا بدانیم چگونه می توانیم عملکرد متابولیک بدن را بهبود بخشیم.

1- میزان متابولیسم پایه (BMR) نشان دهنده انرژی مورد نیاز برای حفظ عملکرد اصلی فرد است. سن ، جنس ، قد و وزن شما بر این انتخاب تأثیر می گذارد. خوردن کمتر از 1000 کالری در روز توصیه نمی شود ، زیرا به طور کلی حداقل مقدار انرژی مورد نیاز برای عملکردهای اساسی بدن است و کاملاً ضروری است. آیا می توان BMR را افزایش داد؟ البته. اما چگونه! با انجام تمرینات قدرتی با وزنه امکان پذیر است. با ایجاد ماهیچه های فعال متابولیک ، متابولیسم شما در زمان استراحت افزایش می یابد. این ماهیچه ها تشنه انرژی هستند.

2- متابولیسم در حالت استراحت (RMR) شباهت زیادی به BMR دارد ، پس از اندازه گیری BMR ، میزان انرژی مورد نیاز شما حدود 10 درصد بیشتر خواهد بود. و این زمانی است که شما نیاز به استراحت و خوابیدن دارید. این شکل میزان کالری مورد نیاز بدن شما را نشان می دهد وقتی که تمام روز در خانه می نشینید و هیچ کاری انجام نمی دهید.

تأثیر ارزش کالری مواد غذایی (TEF) ، که بیان کننده تأثیر فرآیند گوارش بر متابولیسم است. بدن ما برای هضم غذایی که می خوریم به انرژی نیاز دارد. مواد مغذی که مصرف می کنیم تأثیر انرژی را بر بدن ما تعیین می کند. آیا می توان TEF را افزایش داد؟ آره. بیشترین تأثیر را بر متابولیسم دارد زیرا برای هضم پروتئین به انرژی بیشتری احتیاج دارد. بنابراین زمان آن رسیده است که مرغ ، ماست یونانی و لوبیا را در بدن خود نگه دارید.

ورزش (EA) انرژی مورد استفاده برای ورزش عادی است. این بسته به نحوه کار شما متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ، برای فردی که بیشتر زمان خود را نشسته می گذراند و نسبتاً کم تحرک است ، EA حدود 10-15 درصد از انرژی روزانه خود را تأمین می کند. اما خبر خوب چیست؟ هرچه فعال تر باشید ، ارزش انرژی بالاتری خواهید داشت. برای اکثر افرادی که به طور معمول ورزش می کنند ، EA می تواند 30 or یا بیشتر باشد. ترکیبی از تمرینات با شدت بالا و کم توصیه می شود.

5- قبل از گفتن آخرین عامل ، بیایید سناریو و برنامه روزانه شما را تخمین بزنیم. بین ساعت 8-9 صبح سر کار بیایید و پشت میز خود بنشینید. تا ظهر و ناهار حدود 30 دقیقه وقت صرف می کنید. بعد از شام به میز خود برگردید و 4-5 ساعت را به این شکل بگذرانید. احتمالاً بلافاصله بعد از کار به باشگاه می روید و یک ساعت تمرین می کنید. با این برنامه آشنایی ندارید؟ صرف نظر از تمرینی که انجام می دهید ، متابولیسم بدن شما تحت تأثیر حرارت زایی فعالیت های غیر ورزشی (NEAT) قرار می گیرد. مثال های (NEAT) شامل بالا و پایین رفتن از پله ها و پیاده روی تا محل کار است. به طور کلی ، این یکی از پنج عامل مهم متابولیسم است که بخش کوچکی از مصرف روزانه انرژی است ، اما شاخص مهمی برای افزایش یا کاهش چربی است. بهتر است به جای ارسال ایمیل با همکاران خود ملاقات کنید. ماشین خود را برای مسافتهای طولانی تر پارک کنید.

در نهایت ، این 4 نکته مهم را برای افزایش متابولیسم و ​​چربی سوزی بهتر به خاطر بسپارید:

1- تمرینات با وزنه با وزنه

2- میزان پروتئین مصرفی را افزایش دهید

3- افزایش فعالیت بدنی

4- افزایش تحرک

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع: عضله و عملکرد

دیدگاهتان را بنویسید