چرا خوردن بصری بهتر از شمارش کالری است


زمان خواندن: 5 دقایق

شما کیوسک هفتگی من را می خوانید سیاتل تایمز، می دانید ، گاهی اوقات من دستور تهیه می کنم. احتمالاً متوجه شده اید که من هرگز “اطلاعات تغذیه” را در انتهای دستور غذا قرار نداده ام. هر بار حداقل یک خواننده برای من یک ایمیل ارسال می کند و اطلاعات تغذیه را درخواست می کند. زیرا تقریباً همیشه کالری یا کربوهیدرات را حساب می کنند.

پاسخ استاندارد من این است: “از آنجا که من شمارش کالری را تشویق نمی کنم ، ترجیح می دهم اطلاعات تغذیه ای را در دستور غذاهایم قرار ندهم ، و برای برخی از افرادی که با اختلالات نامنظم غذا خوردن یا خوردن دست و پنجه نرم می کنند ، دیدن دستور العمل بدون این اطلاعات آرامش بخش است. همه دستور العمل های من از مواد مغذی ساخته شده است ، اما اگر دانستن کالری برای شما مهم است ، هیچ کمکی در دستور العمل هایی که حاوی این اطلاعات هستند وجود ندارد. “

نکته اینجاست: پس از مشاهده دقیق کالری و کالری خود ، در آخرین شمارش احساس امنیت می کنیم ، واقعاً شوخی می کنیم. گرفتن سوابق غذایی برای درک الگوهای معمول غذا خوردن یا از بین بردن علایم مرتبط با غذا مزایایی دارد. در مورد ردیابی کالری از طریق برنامه های ردیابی غذا چطور؟ تحقیقات نشان می دهد که نباید زیاد به اعداد اعتقاد داشته باشیم. مثلا:

 • “سیب متوسط” ممکن است واقعا اندازه متوسط ​​نباشد.
 • کالری های ذکر شده در منوهای رستوران در بهترین حالت می تواند “برآورد خوبی” باشد ، زیرا ممکن است کمی بیشتر یا کمی کمتر از اندازه بخش مورد تجزیه و تحلیل به شما داده شود.
 • برای برخی از غذاها ، ممکن است تعداد کالری نشان داده شده در برچسب غذا یا پایگاه داده های غذایی دقیق نباشد.
“تعداد کالری” حتی از کجا آمده است؟

برای بیش از 100 سال ، تعداد کالری ها بر اساس “عوامل جوی” تعیین می شود. این سیستمی است که توسط ویلبر اتواتر در دهه 1890 بر اساس آزمایشات وی برای بررسی میزان متابولیسم و ​​جذب ما از غذا ایجاد شد. برآورد شده است که 4 کالری در هر گرم پروتئین و کربوهیدرات و 9 کالری در هر گرم چربی وجود دارد. تمام کالری هایی که روی برچسب مواد غذایی وجود دارد احتمالاً به دلیل عوامل Atwater است.

همانطور که مشاهده می شود ، عوامل Atwater ممکن است آنطور که تصور می شد دقیق نباشند. برای مثال آجیل بگیرید. چند سال پیش ، چندین مطالعه میزان کالری که بدن ما از فندق می سوزاند را دوباره ارزیابی کردند. به نظر می رسد کالری بادام 23 درصد کمتر از حد انتظار ، حدود 21 درصد کمتر از گردو و 5 درصد کمتر از پسته است. این به این دلیل است که آجیل از گیاهان ساخته شده است و غذاهای گیاهی دارای دیواره سلولی هستند که بدن برای هضم چربی ها و سایر مواد مغذی به آنها نیاز دارد.

Atwater اثرات غذا و فرآوری را در نظر نگرفت. خوردن به ما این امکان را می دهد که از نشاسته و پروتئین کالری بیشتری دریافت کنیم. این بدان معنی است که ما کالری بیشتری از کره بادام زمینی جذب می کنیم تا از همه بادام زمینی ، از استیک های آماده تر از استیک های کمیاب.

دلیل بیشتری برای اینکه کالری آنطور که به نظر می رسد نیست

البته احساس امنیت در ارقام وجود دارد. با این حال ، ما نه تنها قادر به اندازه گیری دقیق شمارش کالری نیستیم ، بلکه به دلایل متعددی تعیین معنای کالری برای بدن ما دشوارتر می شود:

 1. چگونه می دانید که واقعاً به چه مقدار کالری نیاز دارید؟ معادلات تقریبی وجود دارد. اگر از برنامه ردیابی استفاده می کنید ، احتمالاً از همان معادله استفاده می کند. اما مردم معادلات نیستند – آنها پیچیده و تغییر پذیر هستند. بنابراین وقتی برای رسیدن به تعدادی از اهداف غذا می خورید ، می توانید بسیاری از نشانه های واقعی کالری مورد نیاز خود را از دست بدهید.
 2. چگونه می دانید که هنگام ورزش چه میزان کالری می سوزانید؟ شمارنده کالری در تجهیزات کاردیو بدنسازی اعداد بسیار بالایی (بسیار غلط) ارائه می دهد ، اما حتی ردیاب شما بر اساس سن ، جنسیت و وزن شما تخمین می زند. اگر احساس دلپذیری که از بررسی تمرینات ورزشی خود دارید باعث می شود تصمیم بگیرید که “شایسته” همبرگر و سیب زمینی هستید ، تمرین خود را به پایان رسانده اید.

نیازهای کالری بین دو فرد هم سن ، جنس و وزن می تواند صدها کالری متفاوت باشد – سه فاکتور مورد استفاده برای محاسبه نیاز کالری. چرا چنین تفاوتهایی وجود دارد؟ میکروبیوم روده یک علت احتمالی است زیرا تعداد میکروب در روده شما بر میزان کالری دریافتی از غذای شما تأثیر می گذارد. غذا خوردن خارج از زمان با ریتم شبانه روزی (مانند غذا خوردن در شب) نیز می تواند بر نحوه متابولیسم غذا تأثیر بگذارد. حتی نحوه جویدن هم فرق می کند.

تینتیجه این است که شمارش کالری زمان زیادی می برد و مستعد اشتباهاتی است – انسانی یا غیره. به عنوان مثال: “تناسب اندامم گفت که 200 کالری برایم باقی مانده است ، بنابراین یک روز یک میان وعده خوردم … نه ، من واقعاً گرسنه نبودم.” هنگام تلاش برای خوردن قسمتی از غذا که متناسب با نیاز بدن شما باشد ، اگر تلاشهای شما به دنبال نگاه کردن به داخل باشد ، بهتر خواهد بود.

به دنبال راهنمایی در داخل است

یک راه بهتر برای اینکه بدانید بدن شما به چه چیزی نیاز دارد شروع به توجه به بدن خود کنید با ایجاد هوشیاری اشتها آیا گرسنه هستید؟ شما راضی؟ خیلی شلوغ؟ این سوالات جزء کلیدی غذای بصری هستند. راحت تر می دانید که بدن شما به غذا احتیاج دارد و وقتی غذای کافی دریافت می کنید چه احساسی دارد. هنگامی که تصمیم می گیرید در مورد خلبان خودکار یا هنگام حواس پرتی (یا فقط بر اساس کالری) غذا بخورید ، بر آنچه شما و بدن خود واقعاً به آن احتیاج دارید تمرکز نمی کنید. در اینجا چند سوال وجود دارد که می توانید از خود بپرسید:

 • چه زمانی احساس گرسنگی می کنید؟
 • به چه مقدار غذا نیاز دارید تا احساس سیری کنید (یعنی دیگر گرسنه نباشید)؟
 • برای احساس سیری به چه مقدار غذا نیاز دارید؟ برای احساس اضافه وزن به چه مقدار غذا نیاز دارید؟
 • وقتی پروتئین زیادی (مانند تخم مرغ یا ماست یونانی) برای صبحانه ، نان تست ، بلغور جو دوسر یا غلات مصرف می کنید ، چه احساسی دارید؟
 • آیا بین وعده های غذایی به تنقلات نیاز دارید؟
 • آیا وعده غذایی شما باعث احساس انرژی و خواب آلودگی می شود؟
 • چه اتفاقی می افتد وقتی شما در زمان غذا کاملاً گرسنه هستید ، هنگامی که فقط “معمولاً گرسنه هستید”؟
 • آیا برای جلوگیری از گرسنگی (استرس / احساسات / خواسته ها) غذا می خورید؟
 • آیا غذا می خورید چون غذا آنجاست؟
 • آیا بیشتر وعده های غذایی شما بر اساس غذاهای کامل (تک ماده) یا حداقل غذاهای فرآوری شده (ماست ، توفو ، چند نمونه نان با کیفیت) است ، یا غذاهای زیادی را که در جعبه ، کیسه و ظروف موجود است ، می خورید؟

پاسخ این س questionsالات را بیابید و کالری تقریباً بی ربط است.


کری دنت او یک متخصص تغذیه ثبت شده در شمال غربی اقیانوس آرام است ، او متخصص تغذیه ، نویسنده مستقل ، مشاور غذای شهودی ، نویسنده و سخنران است. شامل ابرقدرت های آن است افسانه های تغذیه و زنان را تقویت کند احساس بهتری در بدن خود داشته باشند و غذاهایی را انتخاب کنند که از لذت ، تغذیه و سلامتی پشتیبانی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید