پرخوری عصبی چیست؟


بسیاری از داروهای خوراکی و خانگی برای پرخوری عصبی:
پزشک نیازهای جسمی و روحی فرد را در نظر می گیرد. درمان ممکن است شامل مشاوره و دارو باشد.

درمان های پزشکی
داروها
داروی ضد افسردگی فلوکستین (Prozac) توسط FDA برای درمان پرخوری عصبی تأیید شده است. گاهی پزشکان داروهای ضد افسردگی یا داروهای دیگر تجویز می کنند. بستری شدن مکرر نیست. اما در صورت پرخوری ، فرد می تواند برای مدت کوتاهی در بیمارستان تحت درمان قرار گیرد. اکثر بیماریهای ناشی از غذا شامل درمان سرپایی می شوند.

روان درمانی
درمان شناختی رفتاری (CBT):
در این نوع درمان ، فرد عادات غذایی معمول را می آموزد و به مواردی که باعث پرخوری یا نظافت فرد می شود توجه می کند. به این ترتیب ، اعصاب با افکار غیر منطقی و رفتارهای ناسالم هنگام پرخوری به چالش کشیده می شوند.
درمان مبتنی بر خانواده (FBT):
اغلب در کودکان و نوجوانان مبتلا به پرخوری عصبی استفاده می شود و به خانواده ها کمک می کند تا با بیماری ها و مشکلاتی که می توانند باعث بولیمیا عصبی شوند مقابله کنند.
روان درمانی بین فردی (IPT):
این روش بر مشکلات روابط با سایر افراد در زندگی تمرکز می کند. زیرا روان درمانی مردان معتقد است که نحوه برقراری ارتباط با دیگران می تواند بر وضعیت عاطفی و سلامت روانی شما تأثیر بگذارد.

تغذیه درمانی
هدف تغذیه درمانی آموزش عادات غذایی مناسب است. یک متخصص تغذیه به بدن کمک می کند تا سیگنال های گرسنگی و سیری را تشخیص دهد. همچنین به شما کمک می کند وزن خود را حفظ کرده و رویکرد سالم تری برای غذا خوردن پیدا کنید.

مراقبت از خود برای پرخوری
علاوه بر پیروی از یک برنامه درمانی ، می توانید اقدامات لازم را برای مراقبت از خود انجام دهید:
غذاهای سالم را در رژیم غذایی خود بگنجانید تا مواد مغذی مورد نیاز را دریافت کنید. از پزشک خود بپرسید که آیا مکمل ها برای شما مناسب هستند یا خیر. و نکاتی در مورد بهترین نوع و زمان ورزش برای سلامتی خود دریافت کنید.

با دیگران ارتباط برقرار کنید. حمایت دوستان و خانواده می تواند به شما کمک کند عادات ناسالم را کنار گذاشته و احساس بهتری داشته باشید.

مژده رحمانیان ، عضو انجمن غذای ایران
کلینیک زیبایی و کاهش وزن آرمونی

دیدگاهتان را بنویسید