ویتامین D – چقدر درباره متخصصان تغذیه و تغذیه می دانیم


تاثیر سفید شدن مو و تغذیه مناسب

02-07-2019

زبان گاو گل دمنوش

02-07-2019

امروز می خواهیم در مورد ویتامین D ، یکی از مهمترین ویتامین های محلول در چربی برای بدن ، صحبت کنیم. این ویتامین از نور خورشید و غذای ما گرفته می شود.امروزه کمبود آن با بیماری های مختلف به ویژه ام اس ارتباط دارد.

دلیل اصلی افزایش ام اس در ایران کمبود این ویتامین است که به طور طبیعی در اقوام ایرانی با منشاء ژنتیکی وجود دارد ، در غیر این صورت خورشید خوبی داریم.

به یاد داشته باشید که افراد دارای اضافه وزن یا چاق با ویتامین D وارد بافت چربی ما شده و در دام می افتند. نمی توانیم استفاده کنیم. حتی اگر فردی را با وزن 110 کیلوگرم می بینید ، ما نتایج تجزیه و تحلیل را بررسی می کنیم. ویتامین آن 10 میکروگرم است و بسیار کم است.

ما شروع به کمک به وی با ویتامین D می کنیم. ما به او کمک می کنیم ویتامین D اضافه کند و حتی آن را تزریق کند. ده روز بعد ، ما می بینیم که ویتامین D هنوز به دلیل تجمع بافت چربی در بدن ما پایین است. ما به بافت ها ، ماهیچه ها ، استخوان های فعال خود می رسیم و کار خود را انجام می دهیم ، بنابراین یکی از مواردی که ما برای جلوگیری از بیماری ام اس نیاز داریم اولین افزایش مصرف و دومین کاهش وزن است.

دکتر متخصص تغذیه و مشاور تغذیه احمد ساعدی می تواند در دستیابی به سلامت جسمی و روحی نقش مهمی ایفا کند تا از روش های اولیه تغذیه و میزان و سبک غذا اطمینان حاصل شود.

دیدگاهتان را بنویسید