غذاهای محلی در مقابل غذای جهانی – کدام بهتر است؟


افراد برای محدود کردن پتانسیل خود توسط جامعه شستشوی مغزی می شوند. به آنها آموزش داده می شود که خود را در جعبه های سختی نگه دارند که آنها را مجبور می کند مانند قورباغه ها در حوضچه زندگی کنند ، بی خبر از دنیای بیرون و امکانات بی پایان که می تواند زندگی بهتری را برای آنها رقم بزند.

به همین دلیل است که افراد موفق ، شرکت ها ، متخصصان ارتباطات و مربیان در زمینه های مختلف اغلب از مردم می خواهند که خارج از چارچوب فکر کنند و از محدوده راحتی خود خارج شوند. تنها زمانی که همه کارها را متفاوت انجام دهید ، نتایج متفاوتی خواهید داشت.

وقتی می گوید آسمان حد است ، واقعاً همینطور است. وقتی برای سفر به یک زندگی پر از ذهن باز سفر می کنید هیچ پایان رسمی ندارد.

وقتی صحبت از غذا و تغذیه می شود ، سالهاست اتفاق مشابهی رخ می دهد. بدن هر انسان منحصر به فرد است. اگرچه مکانیسم های بدن ما مشابه است ، اما نحوه درک یا واکنش بدن ما نسبت به مواد ورودی ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد.

فرهنگ رژیم غذایی سمی که توسط رسانه های اجتماعی تبلیغ می شود و انتظارات غیرواقعی در مورد بدن کامل ، افراد را در جعبه های بسیار سخت قرار داده است. مردم می خواهند بدن منحصر به فرد خود را بر روی این رژیم های مد محدود قرار دهند. آنها می خواهند سیستم های بدن منحصر به فرد را در مکانیسم روزه داری 8:16 ساعته گنجانند ، به این معنی که روزه گرفتن برای همه مناسب نیست. ممکن است برای برخی 12 ساعت و برای برخی دیگر 15 ساعت باشد. ما مشتریانی داریم که کمتر و بیشتر از ساعات روزه داری معمولی روزه می گیرند و به اهداف سلامتی و سلامتی مورد نظر خود می رسند. تعداد ساعات درستی وجود ندارد و قرار دادن خود در یک جعبه برای راحتی و راحتی ، مطمئناً روش درستی برای انجام این کار نیست.

به غذای محلی نیاز دارید یا جهانی؟

محدود کردن غذا و تغذیه و در نظر گرفتن درست یا غلط بر اساس مرزهای جغرافیایی یک مثال بسیار کلاسیک از قرار دادن خود در این جعبه است. تفکر در مورد عواقب و شکست ها ما را از اتخاذ رویکرد مناسب و گسترش باورهای خود منصرف می کند.

بله ، صرفنظر از کجای جهان در حال حاضر خوردن غذاهای محلی بسیار مهم است. اما درک کنید که شرایط مختلف سلامتی به درمان های متفاوتی نیاز دارد. این درمان ها گاهی اوقات از غذاهای جهانی که در بازار محلی موجود نیستند ، نشأت می گیرد. خوردن فقط غذای محلی نشانه محدودیت طرز فکر نیست ، به ویژه هنگامی که بدن شما به چیزی در بازار جهانی نیاز دارد. ما باید برای خوردن غذا در جهان باز باشیم.

آلبرت اینشتین به درستی می گوید: “اندازه ذهن قابل تغییر است.”

خوردن غذاهای محلی در اولویت است. همه ما باید هر روز این کار را انجام دهیم. غذاهای ما باید عمدتا از فروشندگان سبزیجات محلی تهیه شود. با این حال ، این نباید مانع از کشف سایر غذاهایی شود که ممکن است به هر نحوی برای سلامتی ما مفید باشند.

چرا باید به روی غذاهای جهانی باز باشیم؟

همه چیز در اطراف ما دائما در حال تغییر است – جغرافیا ، آب و هوا ، شدت خورشید ، کیفیت خاک ، عفونت های باکتریایی ، ویروس ها ، بیماری ها ، داروها و حتی عوارض جانبی این داروها. این تغییر مداوم به طور جدی بر هر یک از تریلیون ها سلول تشکیل دهنده بدن انسان تأثیر می گذارد. بله ، خوردن آنچه در اطراف ما رشد می کند ایده آل است ، اما مهم این است که افق دید خود را گسترش دهیم و در مقیاس جهانی غذا بخوریم ، به ویژه اینکه محیط داخلی و خارجی ما دائما در حال تغییر است.

کیوی ، روغن زیتون ، آووکادو ، زغال اخته – آیا بخورم یا نه؟

این وضعیت را در نظر بگیرید. فرض کنید اشعه ماوراء بنفش شدید به پوست و DNA شما آسیب می رساند. ممکن است ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز برای محافظت از شما در برابر این آسیب در غذاهای اطراف شما وجود نداشته باشد. به عنوان مثال ، کیوی. این میوه حدود ده سال پیش کمتر شناخته شده بود و بومی کشور ما نبود. با تجربه پزشکی یکپارچه ، ما آموخته ایم که برخی از خواص کیوی قوی ترین توانایی را در ترمیم DNA دارند. بعد از این زمان بود که ما کیوی را در رژیم غذایی بیماران سرطانی خود ، چه در طول و چه بعد از شیمی درمانی ، قرار دادیم. ما می دانستیم که هر چقدر از غذای محلی حمایت کنیم ، هزینه ای برای سلامتی بیمار نخواهد داشت.

به طور مشابه ، آووکادو نقش مهمی در بهبود سلامت کودکان و بزرگسالان مبتلا به سرطان خون دارد. روغن زیتون متعلق به کشور ما نیست. با این حال ، این مانع از پاشیدن سالاد ما نمی شود ، به ویژه وقتی می دانیم که منبع غنی از اسیدهای چرب اشباع نشده است. از آنجا که محلی نیست ، ما نمی توانیم غذاهایی را که می توانند برای سلامتی ما مفید باشند نادیده بگیریم. گاهی اوقات عاقلانه است که پیش برویم و عقل را از کشورهای دیگر بگیریم و آن را به رژیم غذایی خود اضافه کنیم.

با قرار دادن رژیم غذایی خود در مقیاس یک درصد ، می توانید بر اساس آنچه برای شرایط خاص سلامتی نیاز دارید ، رژیمی را تعیین کنید که 80 درصد محلی و 20 درصد جهانی است.

به عنوان مثال ، شیمی درمانی یک روش درمانی مداوم در حال تغییر است. ویتامین ها و مواد معدنی خاصی را کاهش می دهد گاهی اوقات این گیاهان به دلیل شرایط آب و هوایی یا فصول به راحتی در محصولات محلی ما یافت نمی شوند. بنابراین ، ما باید ذهن خود را باز کنیم و غذاهایی را که برای سلامتی ما مفید است بخوریم.

با این وجود ، خوردن در مقیاس جهانی به این معنا نیست که شما به هیچ وجه نسبت به غذاهای محلی خود بی تفاوت هستید. اگر در هند زندگی می کنید ، عاقلانه نیست که فقط افرادی را در ایالات متحده بخورید که پول و وضعیت خود را نشان دهند. نگه داشتن آن قصد نادرستی است.

رژیم غذایی شما باید بین نیازهای محلی و جهانی ، متناسب با نیازهای خاص سلامتی شما تعادل داشته باشد. غذای محلی فقط پایداری و حمایت از کشاورزان ما نیست. همچنین به ایجاد تعادل در رژیم غذایی شما برای احترام به نیازهای بدن شما مربوط می شود. این ایده خوبی نیست که انتخاب های غذایی خود را محدود کنید ، به ویژه هنگامی که سلامتی شما از برخی غذاهای پخته شده محلی استفاده می کند.

به یاد داشته باشید که محیط به طور مداوم در حال تغییر است و نیازهای بدن انسان در حال تغییر است. آنتی بیوتیک هایی وجود دارند که به دلیل هوشمند بودن سیستم های آنها ، برخی از گونه های باکتریایی را از بین نمی برند. بنابراین ، نیازهای سلولی بدن انسان بسیار خواستار شده است. با تغییرات پیرامون ما به طور مداوم در حال تحول است.

محیط زیست نیز بر رشد برخی از گیاهان تأثیر مثبت دارد. به همین دلیل ، برخی از محصولاتی که قبلاً قابل رشد نبودند ، اکنون به دلیل تغییرات آب و هوایی در حال رشد محلی هستند. بلوبری که بدون آفت کش در پونا رشد می کند ، کیوی در مناطقی از هیماچال پرادش رشد می کند ، آووکادو در جنوب هند رشد می کند و برخی از مناطق گوا نمونه های زیادی از این تغییر هستند.

در نهایت ، این چیزی است که ما به عنوان یک جامعه باید انجام دهیم:

  1. ذهن ما را باز کرده و نیازهای بدن خود را بپذیریم.
  2. انتخاب غذای محلی یا جهانی خود را محدود نکنید.
  3. برای انتخاب غذاهایی که از سلامت ما حمایت می کنند ، با تعادل و منطق غذا بخورید.
  4. عشق و احترام به غذاهای محلی. همچنین ، برای خرد و فوایدی که از غذاهای جهانی به دست می آید ، باز باشید.

به خاطر داشته باشید که تغییر تنها ثابت است و زنده ماندن افراد مناسب تنها حقیقت است.

سازگاری با این تغییر هوشمندانه ترین انتخابی است که می توانید امروز ، فردا و همیشه برای سلامتی خود انجام دهید.

همه چیز YouCare متعلق به شما است

از فنجان خالی نریزید. بنابراین قبل از تغذیه جهان ، خود را بسازید. مراقبت از شما همه چیز مربوط به شماست. – لوک کوتینیو

یک تیم / اکوسیستم متشکل از متخصصین تغذیه بالینی ، متخصصان تغذیه ، مربیان باتجربه ، متخصصان یوگا ، مشاوران احساسی ، پزشکان باتجربه آلوپاتیک و پزشکان هومیوپاتی که از روش 360 درجه استفاده می کنند و داروها و شیوه زندگی را برای تغییر زندگی ترکیب می کنند. به ما بر روی یک پیشگیری و بهبود واحد کار می کنیم و بر چهار رکن سلامت تأکید می کنیم – تغذیه متعادل ، ورزش مناسب ، خواب با کیفیت و سم زدایی احساسی.

ما انسانها محصول طبیعت هستیم. بنابراین ، وقتی در محدوده قوانین و محدودیت های طبیعت عمل کنیم ، بهتر پیشرفت می کنیم. این شامل غذا خوردن ، حرکت کردن ، خوابیدن ، فکر کردن و دیدگاه معنوی ما است که همه آنها می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد.

ما به راه حلی برای علت اصلی و فردیت زیستی معتقدیم که به شما به عنوان یک فرد منحصر به فرد احترام می گذارد. بهبودی زمانی شروع می شود که ما به دارو احترام بگذاریم و از آن دوری کنیم. ما به شما کمک می کنیم محیط بیرونی و داخلی مناسبی ایجاد کنید که به بدن شما اجازه می دهد عقل خود را فعال کرده و در پیشگیری ، بازیابی و بهبود آن کمک کند.

برنامه های یکپارچه و پیشگیرانه شیوه زندگی ما به صدها هزار نفر کمک کرده است تا شرایطی مانند سرطان ، دیابت ، تیروئید ، قلب و عروق ، بیماری های خود ایمنی و ایمنی پایین در برابر سایر سندرم های نادر را مدیریت کنند.

در اینجا می توانید سفرهای تغییر دهنده زندگی و بیانات قدرتمند مردم از سراسر جهان را بخوانیدبه

تیم ما اینجاست تا به شما کمک کند. اینجا را کلیک کنید تا بخشی از برنامه های بهداشتی یکپارچه ما شوید یا یک راهنمایی سفارش دهید که شما را در مسیر درست راهنمایی کند. با ما تماس بگیرید 18001020253 یا به [email protected] بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید