علل ریشه ای مشکلات روده می تواند وجود داشته باشد


903 علل ریشه ای اختلالات روده ای

مدتهاست که شناخته شده است که در دنیای تغذیه عملکردی ، سلامت روده برای سلامت بقیه بدن از اهمیت بالایی برخوردار است. اگرچه می دانیم که روده محل سیستم ایمنی و التهاب مزمن است ، اما چندین دهه است که علت آن را به طور کامل درک نکرده ایم. با ادامه حیات میکروبیوم روده ، ما همچنین می دانیم که باکتری های روده چقدر برای سلامتی مفید هستند.

بنابراین ، دسترسی به سلامت روده یکی از اولین گام ها در مدیریت بیماری التهابی مزمن یا خود ایمنی بوده و هست. با این حال ، مردم در دام این فکر قرار می گیرند که همه باید از یک پروتکل بهبودی روده پیروی کنند و تعجب می کنند که چرا این کار برای برخی کار می کند و برای برخی دیگر کار نمی کند.

همانطور که می بینید ، بازگرداندن سلامت روده یک رویکرد مستقل نیست. هیچ رژیم غذایی واحد ، نوعی پروبیوتیک یا پودر درمان روده ای وجود ندارد که برای همه مفید باشد. در حالی که برخی از اصول اولیه برای بهبود روده وجود دارد – حذف غذاهای واکنشی از سیستم ایمنی ، ثابت نگه داشتن قند خون و ایجاد یک میکروبیوم سالم در روده – حقیقت این است که شما هنوز باید بدانید که چرا سلامت روده شما رو به وخامت می رود تا علت اصلی از بین برود.

نمونه هایی از علل ضعف سلامت روده

به عنوان مثال ، بسیاری از افراد ممکن است از یبوست شکایت کنند. اگرچه ملین ها می توانند به آنها کمک کنند ، اما مهم است که ابتدا علت یبوست آنها را بفهمیم. این امر نه تنها در مورد یبوست بلکه در مورد هرگونه شکایت گوارشی صدق می کند.

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود فرد دچار شکایت گوارشی مانند یبوست شود:

  • آسیب مغزی قبلی باعث کاهش فعالیت عصب واگ می شود که روده و مغز را به جلو و عقب متصل می کند. این امر باعث کاهش حرکت روده ها و ایجاد یبوست می شود.
  • سیستم عصبی روده ، که سیستم عصبی روده ای نامیده می شود ، به دلیل التهاب مزمن روده ، قند زیاد و غذاهای خوش طعم ، استرس مزمن ، عفونت های روده ای یا انحطاط مغزی با غذاهای واکنشی ایمنی به طور قابل توجهی تخریب می شود. تحرک روده به سیستم عصبی روده سالم بستگی دارد و یبوست ایجاد می شود.
  • تولید مثل باکتری های روده کوچک (SIBO) باعث آزاد شدن گازهایی می شود که حرکت را مسدود می کنند.
  • داروها بر تحرک روده تأثیر می گذارند و باعث یبوست می شوند.
  • بی نظمی در سیستم عصبی مرکزی می تواند مانع از ورود بدن به حالت “استراحت و هضم” شود که عملکرد سالم روده را ممکن می سازد.

پروتکل روده ای که برای همه کار می کند می تواند یک نفر را کاملاً شفا دهد ، شخص دیگر را بهبود بخشد ، برای شخص سوم کاری انجام ندهد و شاید شخص دیگری را بدتر کند.

همچنین بررسی شرایط جدی تر بسیار مهم است. اینها ممکن است شامل زخم معده باشد. عفونت پیلوری ، نفوذپذیری روده یا نشت روده – از آسیب میکروویلی به روده کوچک ، بیماری التهابی روده ، کولیت اولسروز یا بیماری کرون. دانستن این که آیا این شرایط مشکلی ایجاد می کند ، بر نحوه مدیریت سلامت روده نیز تأثیر می گذارد.

همچنین مهم است بدانید که آیا خود ایمنی روده علت اصلی مشکلات روده است یا خیر. می توانید این کار را از طریق Cryex Labs امتحان کنید. اگر چنین است ، انتظارات شما از نتایج و نحوه ارزیابی پیشرفت شما را تغییر می دهد. بیماری خود ایمنی زمانی رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن به طور تصادفی با حمله به بافت های بدن از بین می رود. در نهایت ، این منجر به علائم و اختلال عملکرد می شود.

اگرچه بیماری خود ایمنی قابل درمان نیست ، اما اغلب می تواند هیدراته شود یا برای مدت طولانی به بهبودی تبدیل شود. با این حال ، رویدادهای التهابی پیش بینی نشده نیز رخ می دهد و اگر فردی با خود ایمنی روده ای علائم التهاب و عود را داشته باشد ، باید انتظارات واقع بینانه ای داشته باشد تا خلق و خوی او را بر هم نزند. همچنین ، موارد زیادی وجود دارد که هنوز در مورد خودایمنی نمی دانیم. برای برخی از مردم مدیریت آن آسان است ، در حالی که برای برخی دیگر یک مبارزه مداوم است. در این موارد ، هدف می تواند به سادگی “روزهای بهتر” باشد.

این یک بررسی است که چگونه پروتکل های درمان روده معمول برای برخی از افراد به عنوان گروه های خطرناک عمل می کند و برای برخی دیگر بسیار کم است. دستگاه گوارش ما یکی از جالب ترین ، پیچیده ترین و م effectiveثرترین سیستم ها در بدن است. هرچه دانشمندان بیشتر در مورد آن بیاموزند ، بیشتر مشخص می شود که سلامت روده ، سلامت بقیه بدن ، از جمله مغز را تعیین می کند.

به همین دلیل ، ما در جوامع مدرن شده ، که عمدتاً در کشاورزی صنعتی و فرآوری مواد غذایی مشغول هستند ، بسیاری از بیماری های مزمن را مشاهده می کنیم. تجاری سازی “غذاهای” ارزان ، فرآوری شده ، شیمیایی و بسیار شیرین تا حد زیادی فاقد محصول است ، باعث التهاب و آسیب به سیستم گوارشی ، تجزیه میکروبیوم روده (برخی از محققان آن را پدیده تخلیه می نامند) و آسیب به مغز در جمعیت امروزی می شود. به به

خوشبختانه تغذیه عملکردی از نظر ترمیم و حفظ سلامت روده برتر است. از من بپرسید چگونه می توانم به شما کمک کنم.

دیدگاهتان را بنویسید