عروسک غول پیکر آمال ، نمادی از کودکان پناهنده ، به پاریس می آیدتاریخ انتشار:

ارتفاع آن از طریق جشنواره سفر “The Walk” 3.5 متر است و 8000 کیلومتر و 8 کشور را پوشش می دهد – از ترکیه تا انگلستان. امل (امید عربی) ، یک عروسک غول پیکر که نماینده یک دختر کوچک سوری است ، نمادی از همه کودکان پناهنده در جهان است. آمال که در سال 2015 در مرکز “جنگل” اردوگاه عشایری کاله در شمال فرانسه متولد شد ، در حال حاضر در پاریس و سن سنت دنی فرود می آید.

هرجا پا بگذارید ، به همان اندازه از شما استقبال می شود: ” آمل کوچولو! – آمال ، آمال ، آمال … چشمان درخشان کودکان و چهره های متحرک والدین. آن دختر اهل کجاست؟ ” من نمی دانم ، اما همسرم گفت که او در سراسر جهان است. »

ماموریت: اطلاع رسانی به اروپا در مورد وضعیت کودکان مهاجر. ” بدنبال مادرش ، کودکان با یک صدا پاسخ می دهند وی پیش از این به ترکیه ، یونان ، ایتالیا ، سوئیس ، آلمان ، بلژیک و فرانسه سفر کرده است. »

مشکل کودکان پناهنده

آمال که توسط یک شرکت عروسکی در آفریقای جنوبی توسعه یافته و توسط انجمن های بشردوستانه و هنرمندان مانند آنیش کاپور مجسمه ساز هندی و جود لاو بازیگر برنده اسکار حمایت شده است ، در خیابان های زیبا قدم می زند یا به دنبال گنج می رود. کلر بیژانین ، تهیه کننده پیاده روی، این راهپیمایی آمال در فرانسه.

« در اینجا ما به Aubervilliers در سن-سنت-دنی می رسیم ، جایی که جمعیت بسیار متنوع ، پویا و بسیار جوان در آن زندگی می کنند و برای ما بسیار مهم به نظر می رسید که مشکل کودکان پناهنده را واقعا کشف کنیم: آنها حق زندگی دارند. . ، برای کودک بودن ، بازی کردن ، تحصیل و تحصیلات خود. »

امید اعمال

امیدهای آمل دنیای بهتری است و بحران مهاجران کوچک را از طریق یک اثر هنری که همه می توانند به آن دسترسی داشته باشند ، روشن می کند.

آمال جمعه پانزدهم اکتبر پاریس را ترک می کند و سفر خود را از فرانسه به کاله ادامه می دهد و در آنجا به انگلستان می رود. پیاده روی پیاده روی اواخر نوامبر در منچستر به پایان می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید