در رکاب اولین مبارزان مقاومت در لندنتاریخ انتشار:

هوبرت ژرمن ، آخرین دوست بازمانده ، چهارشنبه 13 اکتبر در 101 سالگی درگذشت. به وی ادای احترام ملی می شود و توسط امانوئل مکرون در Invalides این جمعه ساعت 3 بعد از ظهر مدیریت می شود. در ابتدا با مقاومت ، در ژوئن 1940 در 20 سالگی به لندن رفت. پایتخت بریتانیا ، با مقر خود در آنجا ، هنوز چندین خاطره از مقاومت فرانسه را پنهان می کند. راهنما را دنبال کنید ، یک هوبرت دیگر.

هوبرت ژرمن در طول جنگ جهانی دوم ، فرانسه آزاد بخشی از 1038 رزمندگان مقاومت بود که در اولین ساعات در داخل درگیر شده بودند ، بنابراین عنوان آزادیخواه را به دست آورد.

در ژوئن 1940 ژنرال دوگل به لندن پیوست ، هنوز 20 ساله نشده بود و سپس در لژیون جنگید.

هوبرت رولت ، فرانسوی که نه سال در پایتخت بریتانیا زندگی کرد ، در این مورد اشتیاق واقعی پیدا کرد. ” من شش سال پیش یک تور ایجاد کردم: “در ردپای فرانسه آزاد در لندن” او برای ما توضیح می دهد.

بانکدار ، که حرفه ای دارد ، کشف کرد که بسیاری از مکانهای یادآور مقاومت در پایتخت انگلیس باقی مانده است. بعد به خودش گفت برو آنجا “ این راهی عالی برای معرفی مردم گذشته ، مردم لندن ، به اماکن تاریخی پر از حماسه های استثنایی است. من همیشه لندن را دوست داشتم ، آن را کشف کرده ام ، قدم زدن در شهر لذت بخش است. »

سالن ملی المپیا ، محل دلبستگی

هوبرت ژرمن پس از خروج از لیورپول به لندن باز می گردد و در شارپ دوگل در المپیا هال ، غرب پایتخت انگلستان ، جلسه کوتاهی خواهد داشت.

هوبرت رالت توضیح می دهد: ” این یکی از اولین مراکزی است که در آن شرکت کردیم. ما فکر می کنیم در ژوئن 1940 ، هیچ چیزی برای اسکان همه این سربازان کشته شده برنامه ریزی نشده بود. آنها معمولاً در گروه های کوچک حاضر می شدند. او و دوستانش به همراه هوبرت ژرمن از دریا عبور کردند که از جنوب غربی فرانسه برای رسیدن به انگلستان حرکت کرد. آنها با لباس غیرنظامی به اینجا می آیند. انگلیسی ها تصمیم گرفتند فرانسوی هایی که به لندن پیوستند را در المپیا هال قرار دهند. برنامه ریزی نشده بود. سالن نمایشگاهی است. مسابقات اسب دوانی وجود دارد ، نمایشگاه های تجاری قبل از جنگ وجود دارد ، بنابراین زمستان نیست ، اما این مزیت را دارد که فضای زیادی را ارائه می دهد. انگلیسی ها نی آوردند و فرانسوی ها به آرامی مستقر شدند. عکسی وجود دارد که افراد را با لباس غیرنظامی نشان می دهد ، و ملوانان و افرادی با لباس فرم هستند. این افراد در مرحله مشارکت هستند. این عکس جوانانی مانند هوبرت ژرمن را درگیر می کند. برای شرکت در مسابقه باید بالای 18 سال داشته باشید. »

برای بسیاری از مردم ، این علاقه مندان دوگل را می افزاید ، “ آغاز یک فرانسه آزاد. در اوایل ژوئیه 1940 ، آنها پانزده روز پس از درخواست ژنرال دوگل به ملاقات رفتند. این خیره کننده است و دانیل کوردیر در خاطرات خود به خوبی آن را توضیح می دهد. حدود دو متر طول ، او مردی را می بیند که با کلاه می آید ، برای آنها سخنرانی بسیار باز و جذابی می کند و می گوید که فرانسه موظف است وقتی فرزندانش روی زمین هستند ، آنها را بزرگ کند. او به آنها می گوید که طبیعی است که او درگیر شود. هرکس آن روز دوگل را دید ، احساس کرد که رهبر قدرتمندی در مقابل خود دارد. این بدون شک اولین تماس هوبرت ژرمن با ژنرال دوگل است. وقتی چند هفته پیش می بینند که سرزمین مادری آنها در حال فروپاشی است ، به آنها سخنرانی کنید تا شخصی بسیار دیدنی را ببینند. »

بارهای رایگان فرانسوی در لندن تردد می کنند

فرانسوی های آزاد خود را در انگلستان یافتند و ” برای خیلی ها اول عالی بود چند صد یا حتی چند هزار نفر در اینجا وجود داشت. بنابراین آنها شهر لندن و م institسسات آن را که میخانه های انگلستان هستند کشف کردند. مانند Hands and Flowers ، که همان نام را حفظ کرده است ، اگرچه امروزه کمتر از آن زمان روستایی است. »

برای فرانسوی رایگان ، چشم انداز کلی است. آنها در طول جنگ به شهری می آیند و به شهری می آیند که با ریتم بمباران زندگی می کند. هوبرت ژرمن قصد ندارد مدت زیادی در لندن بماند. او بیشتر جنگ را در آفریقا ، خاورمیانه و ایتالیا خواهد گذراند.

نقش بی بی سی

ژنرال دوگل از لندن مقاومت کرد. این به انگلیس و متحدان آنها نشان می دهد که فرانسه به جنگ خود ادامه می دهد. بنابراین ، لندن یک مرکز سیاسی است. دوگل پایتخت فرانسه آزاد را در اینجا به طور رسمی تأسیس می کند. ” لندن پایتخت نمادین مقاومت است زیرا به چرچیل دسترسی دارد و یک وسیله ارتباطی استثنایی و قدرتمند با بی بی سی برای درخواست درخواست برای صحبت با فرانسوی ها دارد. در آفریقا ، رادیوهای قدرتمندی ایجاد می کند که در فرانسه پخش می شود ، اما اگر در آفریقا قرار داشت ، نمی توانست به سرزمین اصلی فرانسه پخش کند. در اینجا ، بی بی سی مدتها در فرانسه برنامه پخش می کند »، راهنما ادامه می دهد.

او مطمئن است که این تورها مخاطبان خود را پیدا کرده اند. مخصوصاً به خاطر جامعه مدرسه ” بسیاری از مدارس فرانسوی قبل از کووید به لندن آمدند ». « برنامه اپراتورهای تور اصلی مدرسه شامل “تورهای رایگان فرانسه” بود و در سالهای خوب سالانه 1500-2000 دانش آموز پذیرفتیم. دانش آموزان می توانستند مکان هایی را که در درس های تاریخ توضیح می دادند مشاهده کنند. “بی بی سی ، جایی که ژنرال دوگل اپلی معروف را ارائه داد ، هنوز مقر فرانسه آزاد را دارد …” یک ساختمان کامل توسط فرانسه به چرچیل داده شد. من در مورد مجسمه ژنرال دوگل در لندن صحبت نمی کنم. ” مجسمه چرچیل در پاریس وجود دارد ، بنابراین لازم بود مجسمه ژنرال دوگل در لندن وجود داشته باشد »، هوبرت رالت نتیجه می گیرد. محل اقامت نخست وزیر ، جایی که فرد سیگاری مدتهاست آنجا را ترک کرده است ، درست پشت سنت جیمز پارک ، چند قدمی خیابان داونینگ 10 قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید