دانشگاه هاروارد برنامه تابستانی چین را از پکن به تایوان منتقل می کندتاریخ انتشار: تغییر کرد:

هاوارد بهار آینده برنامه چینی ها را از پکن به تایپه منتقل می کند. اطلاعیه ای که توسط مدیریت دانشگاه در روزنامه دانشجویی دانشگاه اعلام شده است. تصمیمی در مورد دشواری تحصیل در چین ، به ویژه از آغاز بحران سلامت.

با خبرنگار ما در پکن ، استفان لاگارد

این تصمیم عملگرایانه ترین است. در حقیقت ، برنامه هاروارد در چین اکنون به حالت تعلیق درآمده است کووید 19. این کشور از مارس 2020 مرزهای خود را برای اکثر سفرهای بین المللی بسته است ، اما صدور روادید برای دانشجویان خارجی را نیز متوقف کرده است.

اگرچه یک استثنا است ، تصور دوره های فشرده ماندارین در بهار به دلیل 28 روز قرنطینه مورد نیاز هنگام ورود به پایتخت چین دشوار است. با این حال ، مقامات بهداشتی در مورد لغو محدودیت ها توضیحی ندادند.

محدودیت های بهداشتی و عدم “رعایت”

در سال 2019 ، حدود 1300 دانش آموز در این دوره تابستانی شرکت کردند. پس از آن دیگر دانشجویان خارجی نمی توانند به چین بیایند و حتی دانشگاه های چین مجبور می شوند برنامه های خود را به صورت ویدیویی با ثبت نام کنندگان کمتر ارائه دهند. ” دو سال است که او کارهای زیادی انجام داده است و همه ما به سرزندگی فعالیت های خود در چین علاقه مند هستیم »، مسئول برنامه مبادله را به شرط ناشناس بودن به مدرسه تجارت اروپا معرفی می کند. بسته به دانشگاه زبان و فرهنگ پکن ، بنابراین کالج پکن هاروارد آکادمی هاروارد تایپه نامیده می شود و در سال 2022 توسط دانشگاه ملی تایوان پذیرفته می شود.

مدیر برنامه های تحصیل موسسه در خارج از کشور ، محیط تبادل با دانشگاه مشترک با سرد شدن روابط چین و آمریکا بسیار دیپلماتیک تأکید شد. کمتر دوستانه »، به ویژه در دسترسی به کلاس ها و خوابگاه ها مشکل دارند.

همچنین بخوانید: ایالات متحده-چین: اولین گفتگوی تلفنی بین جو بایدن و شی جین پینگ در هفت ماه گذشته

انتقال یک برنامه زبان از یک دانشگاه معروف آمریکایی به این روش با استقبال صریح مقامات آموزشی تایوان مواجه شد. طی چند ماه ، تایپه به همراه سئول مرکز رسانه های آنگلوساکسون شد و بسیاری از خبرنگاران آمریکایی اخراج شده از چین در دوران دونالد ترامپ دفاتر خود را به تایوان یا کره جنوبی منتقل کردند.

دیدگاهتان را بنویسید