خطر تنگی آئورت – عفونت هایی که بر عملکرد قلب تأثیر می گذارد


خطر تنگ شدن دریچه آئورت – عفونت هایی که بر عملکرد قلب تأثیر می گذارد

تنگی آئورت یکی از شایع ترین و جدی ترین مشکلات بیماری دریچه قلب است. به زبان ساده ، تنگی آئورت باریک شدن دهانه دریچه آئورت است. تنگی آئورت در واقع جریان خون را از بطن چپ به آئورت محدود می کند و همچنین می تواند بر دهلیز چپ فشار وارد کند.

اگرچه برخی از افراد به دلیل نقص مادرزادی قلب به نام “دریچه دو طرفه آئورت” دچار تنگی آئورت می شوند ، اما کلسیم یا بافت اسکار با آسیب رساندن به دریچه باعث افزایش جریان خون می شود.

تنگ شدن دریچه آئورت ؛  نمادها

آیا تنگی آئورت همیشه علائم ایجاد می کند؟

هیچ پاسخی برای این سوال وجود ندارد. بسیاری از افراد مبتلا به تنگی آئورت یا AS علائم قابل توجهی را تجربه نمی کنند تا زمانی که میزان جریان خون محدود به میزان زیادی کاهش یابد.

علائم تنگی آئورت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• درد قفسه سینه

• ضربان قلب سریع و تکان دهنده

مشکل در تنفس یا تنگی نفس

سرگیجه یا سرگیجه ، حتی احساس غش کردن

• مشکل در راه رفتن در مسافتهای کوتاه

تورم مچ دست و پا

مشکل در خوابیدن در حالت نشسته یا نشسته

• کاهش سطح فعالیت یا کاهش توانایی عملکرد عادی

نقص مادرزادی در تنگی دریچه آئورت

نوزادان و کودکان مبتلا به تنگی مادرزادی آئورت ممکن است علائم زیر را داشته باشند:

• خستگی حین کار

• بدون اضافه وزن

تغذیه نامناسب یا ناکافی

• مشکلات تنفسی

علل تنگی دریچه آئورت

3 رژیم غذایی می تواند باعث ضخیم شدن دریچه آئورت شود:

تجمع کلسیم:

کلسیم را در خون ، سایر مواد معدنی و مواد مغذی حمل می کند. با عبور خون از دریچه آئورت ، رسوبات کلسیم با گذشت زمان روی دریچه ایجاد می شود. این می تواند کار را پیچیده و محدود کند.

نقایص مادرزادی قلب:

دریچه آئورت طبیعی دارای سه درپوش یا سر است که به خوبی با یکدیگر قرار می گیرند. برخی از افراد با دریچه آئورت با یک ، دو یا حتی چهار لبه متولد می شوند. قلب می تواند سالها به این شکل کاملاً کار کند. با این حال ، هرچه شیر قدیمی تر باشد ، احتمال سفت شدن آن بیشتر است. این نوع نقص مادرزادی قلب را می توان با تعمیر یا تعویض دریچه درمان کرد.

تب روماتیسمی:

اگرچه این عارضه گلو درد یا مخملک مانند قبل شدید نیست ، اما همچنان می تواند خطرناک باشد. تب روماتیسمی می تواند به دریچه آئورت آسیب برساند. بافت اسکار تجمع کلسیم روی دریچه را تسهیل می کند.

تنگی آئورت چگونه پیشرفت می کند یا باعث افزایش مشکلات می شود؟

علاوه بر علائم تنگی آئورت ، که می تواند منجر به ضعف ، ضعف یا بی حالی شود ، دیواره بطن چپ همچنین ممکن است ضخیم شدن ماهیچه ها را نشان دهد ، زیرا بطن باید برای پمپاژ خون از دریچه باریک به داخل آئورت بیشتر کار کند. به شریان بزرگ.

دیواره ضخیم شده فضای بیشتری را در محفظه تحتانی قلب اشغال می کند که فضای کمتری را برای بدن برای تامین خون کافی فراهم می کند. این می تواند منجر به نارسایی قلبی شود. درمان مناسب می تواند پیشرفت بیماری را معکوس یا کند کند.

افرادی که در معرض تنگی آئورت هستند

چه کسانی در معرض تنگی آئورت هستند؟

تنگی آئورت عمدتا افراد مسن را به دلیل زخم و تجمع کلسیم در لبه پوشش دریچه (دریچه یا چین و چروک) درگیر می کند. AS مرتبط با سن عموماً پس از 60 سالگی شروع می شود ، اما اکثر افراد تا 70 یا 80 سالگی علائم خود را نشان نمی دهند.

شایع ترین علت تنگی آئورت در جوانان یک نقص مادرزادی است. دلیل دیگر ممکن است عدم بزرگ شدن دریچه قلب باشد. بنابراین ، قلب برای پمپاژ خون به دهان فشار می آورد و با گذشت سالها ، دریچه معیوب به دلیل تجمع کلسیم سفت می شود.

عوارض تنگی دریچه آئورت

هنگامی که دریچه آئورت به طور معمول باز نمی شود ، نمی تواند تمام خون داخل قلب شما را پمپاژ کند. این باعث می شود که خون به سایر قسمت های قلب و حتی به ریه ها بازگردد. درعوض ، ماهیچه قلب سعی می کند خون بیشتری را به بدن پمپ کند.
برخی از عوارض جانبی که می تواند ناشی از فعالیت بیش از حد قلب باشد عبارتند از:

درد قفسه سینه ناشی از جریان خون ضعیف در ماهیچه قلب است

از دست دادن هوشیاری (زیرا مغز شما به اندازه کافی خون دریافت نمی کند)

نارسایی قلبی (پمپ ضعیف قلب)

آریتمی (ریتم غیرطبیعی قلب ناشی از جریان خون نامنظم به قلب)

تشخیص تنگی دریچه آئورت

راههای تشخیص تنگی دریچه آئورت

برای تشخیص تنگی آئورت ، پزشک به دنبال علائم و نشانه ها است ، همچنین سابقه پزشکی شما را مورد بحث قرار داده و معاینه فیزیکی انجام می دهد. ممکن است پزشک از یک گوشی پزشکی برای بررسی ضربان قلب شما استفاده کند تا مشخص شود آیا سوفل قلبی نشان دهنده وضعیت دریچه آئورت است یا خیر.

علاوه بر این ، پزشک ممکن است چندین آزمایش را برای تعیین وضعیت و علت و شدت بیماری قلبی توصیه کند. این آزمایشات عبارتند از:

اکوکاردیوگرام:

این آزمایش از امواج صوتی برای ایجاد تصاویر ویدئویی از یک قلب متحرک استفاده می کند. در طول این آزمایش ، متخصصان دستگاهی را در قفسه سینه خود نگه می دارند ، مانند مبدل. پزشکان می توانند از این آزمایش برای ارزیابی حفره های قلب ، دریچه آئورت و جریان خون در قلب استفاده کنند.
پزشکان می توانند نوع دیگری از اکوکاردیوگرام ، به نام اکوکاردیوگرام جرمی ترانس را انجام دهند تا دریچه آئورت را از نزدیک مشاهده کنند. در این آزمایش ، یک اینورتر کوچک متصل به انتهای لوله به ته لوله وارد می شود که از دهان به معده (مری) می رود.

نوار قلب (نوار قلب):

در این آزمایش ، سیم (الکترود) متصل به بالش در پوست فعالیت الکتریکی قلب را اندازه گیری می کند. نوار قلب می تواند حفره های بزرگ قلب ، بیماری های قلبی و ریتم های غیرطبیعی قلب را تشخیص دهد.

رادیوگرافی قفسه سینه:

اشعه ایکس قفسه سینه می تواند به پزشک شما در تعیین بزرگ شدن قلب شما کمک کند ، زیرا ممکن است نشانه تنگی آئورت باشد. همچنین ممکن است نشان دهد که رگ خونی (آئورت) بزرگ شده یا کلسیم در دریچه آئورت تجمع نیافته است. اشعه ایکس قفسه سینه همچنین می تواند به پزشکان در بررسی وضعیت ریه ها کمک کند.

تست های ورزشی یا تست های استرس:

آزمایش های ورزشی به پزشکان در تعیین علائم و نشانه های بیماری دریچه آئورت در حین فعالیت بدنی کمک می کند و این آزمایشات می تواند به تعیین شدت این بیماری کمک کند. اگر نمی توانید ورزش کنید ، می توانید از داروهایی که تأثیر مشابهی با ورزش دارند ، روی قلب استفاده کنید.

توموگرافی کامپیوتری قلب (CT):

سی تی اسکن قلب از یک سری اشعه ایکس برای ایجاد تصاویر دقیق از قلب و دریچه های قلب استفاده می کند. پزشکان می توانند از این آزمایش برای اندازه گیری اندازه آئورت و بررسی دقیق دریچه آئورت استفاده کنند.

MRI قلب:

تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) از میدان های مغناطیسی و امواج رادیویی برای ایجاد تصاویر دقیق از قلب استفاده می کند. از این آزمایش می توان برای تعیین شدت بیماری و اندازه گیری اندازه آئورت استفاده کرد.

کاتتریزاسیون قلبی:

این آزمایش اغلب برای تشخیص بیماری دریچه آئورت استفاده نمی شود ، اما زمانی می توان از آزمایش های دیگر استفاده کرد که نتواند تشخیص یا تعیین کننده شدت بیماری باشد. در این روش ، پزشک یک لوله نازک (کاتتر) را از طریق رگ خونی در بازو یا کشاله ران عبور داده و آن را به شریان کرونری هدایت می کند.

سپس رنگ از طریق کاتتر تزریق می شود که به رگ های خونی در اشعه ایکس (آنژیوگرافی کرونر) کمک می کند. این آزمایش دقیقاً نحوه عملکرد عروق قلب و قلب را به پزشک نشان می دهد. همچنین می تواند فشار موجود در حفره های قلب را اندازه گیری کند.

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی آئورت بستگی به شدت بیماری دارد:

اگر علائم خفیف هستند یا هیچ علامتی مشاهده نمی کنید ، پزشک با ملاقات های منظم و منظم وضعیت شما را تحت نظر دارد. پزشک همچنین به شما توصیه می کند که شیوه زندگی سالم خود را تغییر دهید و از داروها برای درمان علائم یا کاهش خطر عوارض استفاده کنید.

در نهایت ، ممکن است برای ترمیم یا تعویض دریچه آئورت بیمار به جراحی نیاز داشته باشید. در برخی موارد ، پزشک ممکن است جراحی را پیشنهاد کند ، حتی اگر هیچ علائمی ندارید.

ترمیم یا تعویض دریچه آئورت معمولاً با برشی در قفسه سینه انجام می شود. البته ممکن است رویکردهای تهاجمی کمتری وجود داشته باشد.

اگر شما دچار تنگی آئورت هستید ، در یک مرکز پزشکی که توسط متخصص قلب چند رشته ای و سایر پزشکان و کادر پزشکی مجرب در ارزیابی و درمان بیماری دریچه ای قلب کار می کند ، تحت درمان قرار بگیرید. این تیم می تواند به شما مشاوره پزشکی دهد تا مناسب ترین درمان را برای شما تعیین کند. کلینیک قلب و دیابت ایلیکسیر می تواند تا پایان دوره پزشکی شما در زمینه مراقبت های پزشکی برای بیماران مبتلا به مشکلات قلبی عروقی همراه شما باشد.

گزینه های جراحی عبارتند از:

• ترمیم دریچه آئورت

• تعویض کلاه بیولوژیکی

• تعویض کلاه بیولوژیکی

برای درمان تنگی آئورت ، جراحان بندرت دریچه آئورت را ترمیم می کنند زیرا تنگی آئورت به طور کلی نیاز به تعویض دریچه آئورت دارد. برای ترمیم دریچه آئورت ، جراحان می توانند پوشش دریچه جوش داده شده (کاسپ) را بردارند.

بادکنک والوپلاستی
پزشکان می توانند از یک لوله باریک و بلند (کاتتر) برای ترمیم دریچه بازکننده باریک (تنگی دریچه آئورت) استفاده کنند. در این روش که “بالون ولووپلاستی” نامیده می شود ، پزشک یک کاتتر را در داخل ورید یا کشاله ران همراه با بالون در انتها وارد کرده و آن را به دریچه آئورت هدایت می کند. دکتری که این عمل را انجام داده است.

تعویض دریچه آئورت

تعویض شیر مکانیکی

برای درمان تنگی آئورت نیاز به تعویض مکرر دریچه آئورت است. هنگام تعویض دریچه آئورت ، جراح دریچه آسیب دیده را برداشته و آن را با یک دریچه مکانیکی یا سرپوش ساخته شده از بافت گاو ، خوک یا قلب انسان (دریچه بافت مکانیکی) جایگزین می کند.

با گذشت زمان ، دریچه های بافت بیولوژیکی تحلیل می روند و ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند. افرادی که دارای کلاه مکانیکی هستند باید از داروهای رقیق کننده خون مادام العمر برای جلوگیری از لخته شدن خون استفاده کنند.

تعویض دریچه آئورت

تعویض دریچه ترانسفورماتور آئورت (TAVR) پزشکان برای جایگزینی دریچه آئورت از یک روش حداقل تهاجمی به نام جایگزینی دریچه آئورت زیر پوستی (TAVR) استفاده می کنند. در TAVR ، پزشکان با قرار دادن یک کاتتر در ساق یا سینه ، یک کاتتر را به قلب وارد می کنند. سپس سوپاپ جایگزین از طریق کاتتر وارد شده و به قلب هدایت می شود. هنگامی که دریچه ای کاشته می شود ، پزشکان یک کاتتر را از رگ خونی شما خارج می کنند.

www.mayoclinic.org
www.heart.org

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید