تغذیه با شیر مادر و ناشتا تغذیه مادران باردار و شیرده


شیر مادر بهترین مثال برای رشد نوزاد است. به ویژه با توجه به اهمیت شیر ​​مادر برای نوزادان در شش ماهگی زندگی اول (نوزاد منحصراً از شیر مادر تغذیه می شود) و مراقبت از مادر تاثیر روزه داری بر کمیت و کیفیت روزه داری در ماه رمضان شیر آنها را نگران روزه داری می کند.

در اینجا چند س commonال رایج برای پاسخگویی وجود دارد:

آیا می توانیم روزه بگیریم؟

به گفته کارشناسان ؛ روزه گرفتن برای مادر سالم با فرزند سالم در صورت دریافت غذای سالم و مایعات کافی در ساعات بسون افطار تا صبح مشکلی ندارد.
اگر مادر یا نوزاد بیماری یا مشکل خاصی دارد ، باید به پزشک مراجعه کند تصمیمات خود را در مورد روزه بگیرید.
اگر مادر کم وزن است ، کم خونی ، کمبود کلسیم ، ضعف مداوم یا یک بیماری خاص (به ویژه دیابت) وجود دارد. نوزاد ضعیف و کم وزن یا بیمار Var؛ اگر مادر در دوران بارداری دچار کم خونی است و نوزاد در حال حاضر است در فروشگاه های کم آهن ، ابتدا باید به سلامت خود و فرزند خود فکر کنید بهتر است روزه نگیریم. به خصوص در 6 ماه اول زندگی نوزاد بستگی کامل به شیر مادر دارد.
اگر تغذیه مادر کامل و صحیح نباشد ، بدن مادر تخلیه می شود او می تواند ترکیب شیر را خودش تکمیل کند باعث پوسیدگی دندان ، ریزش مو و پوکی استخوان در مادر و داخل می شود اگر این مدل فاقد و مادر روزه است مادر قطعاً آزرده خاطر می شود.

** به طور خلاصه ، مادر می تواند این کار را بدون آسیب رساندن به سلامتی خود در طول روز انجام دهد شیر کافی به او بدهید ، روزه داری معیوب است خیر مادران شیرده می توانند با تغذیه مناسب مایعات کافی دریافت کنند.فعالیت بدنی را در طول روزه داری کاهش دهید و به جای آن تلاش کنید شما در طول روز ، افطار و شب بین صبح ها ، نوزاد خود را روزه می گیرید آنها راحت تر از خود عبور می کنند.

آیا کیفیت و حجم شیر تغییر می کند؟
نمی توان نظر کلی درباره همه مادران گفت ، زیرا این یک نوع مسئله است مقدار تغذیه و منابع فیزیکی مادر برمی گردد. تحقیق کردی درک اجزای اصلی شیر هنگام ناشتا چشم ها را به طور چشمگیری تغییر می دهد نگه نمی دارد.
تغییر در میزان شیر در مادران مختلف متفاوت است ، اما به طور کلی اندک است آنها تولید شیر را کاهش می دهند. این امر در مورد غذا و مایعات نیز صدق می کند مصرف و فعالیتهای روزانه مادر برمی گردد.

آیا سن کودک مهم است؟

نوزاد به مدت 4-6 ماه به طور انحصاری از شیر مادر تغذیه می کند به آرامی غذای اضافی مصرف کنید. این توصیه اکثر متخصصان است هنگامی که کودک غذای کمکی دریافت نمی کند ، روزه نگیرید. زیرا امکان پذیر است نمی تواند شیر مورد نیاز کودک را تامین کند.
تصمیم بگیرید که آیا مادر 6 تا 12 ماه روزه می گیرد یا خیر وضعیت و رشد نوزاد بستگی به وضعیت مادر و میزان شیر دارد. اگر نوزاد به وزن ، رشد و تغذیه مناسب نیاز دارد ، مادر روزه گرفتن مشکلی ندارد.
پس از یک سال ، غذا و شیر مادر به عنوان بخش اصلی تغذیه نوزاد داده می شود کمتر از قبل ، با رژیم غذایی سالم و کافی مصرف کنید به راحتی سریع.
به طور کلی ، مادران شیرده که تغذیه مناسب و هیدراته شدن دارند ، فعالیت بدنی را در طول روز کاهش دهید و سعی کنید شب ها بخوابید نه در طول روز در فاصله افطار و سحر به نوزاد خود شیر دهید ، روزه گرفتن برای او راحت تر خواهد بود.

آیا وزن نوزاد و مادر در روزه داری مهم است؟

وزن هنگام تولد نوزاد و تصمیم مادر برای روزه گرفتن یک عامل م inثر در تصمیم گیری است. اگر وزن نوزاد کمتر از وزن مورد نظر است منحنی رشد داشته باشید که هم سن و هم سوء تغذیه را نشان دهد هنگام تصمیم گیری برای روزه گرفتن ، این مسئله باید به عنوان یک شاخص مهم در نظر گرفته شود باید به آن توجه شود. حتی در کودکان در چنین شرایطی دوم تغذیه است و روزه گرفتن برای مادر خوب نیست. گاهی مثل یک خانم او می آید و می گوید بچه من 8 ماهه است و فقط شیر می دهد او چیزی نمی خورد و وضعیت نشان می دهد که کودک ضعیف و کم است وزن این است که مادر مجبور نیست در اینجا روزه بگیرد ، یا ممکن است روزی آن را دوست داشته باشد در همین حال ، سریع. یا مثلا اگر بدن بدن و وزن ضعیفی دارداو بسیار جوان است و دارای یک نوزاد 8 ماهه است ، توصیه می شود دوباره روزه بگیرید گریه نکن.

آیا زمان و فصل روزه داری ماه رمضان است؟ آیا مهم است؟

می توانید بله بگویید ؛ زیرا تابستان علاوه بر ساعات بیشتر گرسنه و تشنه هستید و گرما باعث تبخیر بیشتر آب بدن می شود اتفاق می افتد. بنابراین ، باید بین افطار و صبح مراقب باشید نیازهای بدن خود را برآورده کنید ، در غیر این صورت نمی توانید شیر کافی به نوزاد بدهید شما نخواهید بود.
اکنون که بهار هستیم و حدود 15 ساعت روزه می گیریم ، اگر می خواهید روزه بگیرید ، مطمئن شوید که مایعات کافی دریافت می کنید. بهترین و مهمترین این مایعات آب است. سعی کنید تشنگی خود را برای آب میوه برطرف کنید در خانه و شکر کمتری استفاده کنید. نوشیدنی های خنک را امتحان کنید نمونه هایی از انواع مختلف عرق (گربه ، نسترن و …) با تخم مرغ شربت دار و ترش مواردی را که مملو از نمک های مختلف است بخورید.

آخرین کلمه:

با پزشک خود مشورت کنید. اگر نمی توانید روزه بگیرید ، ناراحت نباشید ، زیرا خداوند برای شما و نوزاد شما روزه می گیرد
ترجیح داده می شود (آیات 183 و 184 سوره بقره). اضطراب و استرس برتون از روزه نگرفتن رنج می برد که می تواند باعث اسهال شود باعث شیر یا بی اشتهایی می شود.

برای شما آرزوی خوشبختی و سلامتی دارم

دیدگاهتان را بنویسید