تاثیر مصرف آووکادو بر کاهش چربی شکم – دکتر رویا خادمیان


1622780949641142680 - تأثیر مصرف آووکادو بر کاهش چربی شکم

تاثیر مصرف آووکادو بر کاهش چربی شکم

یک مطالعه جدید نشان می دهد که خوردن روزانه یک آووکادو می تواند به توزیع مجدد چربی شکم به شیوه سالم کمک کند.

بر اساس مطالعه جدیدی که توسط محققان دانشگاه ایلینوی در Urbana-Champaign انجام شد ، 105 بزرگسال دارای اضافه وزن و چاق در آزمایشی شرکت کردند که در آن هر روز یک وعده آووکادو به مدت 12 هفته خوردند.

هدف ما کاهش وزن نبود ؛ جالب بود بدانیم که خوردن آووکادو چگونه به افراد در ذخیره چربی بدن کمک می کند. “

چربی بدن نقش مهمی در سلامتی دارد. دو نوع چربی در ناحیه شکم وجود دارد: چربی که در زیر پوست جمع می شود و چربی زیر جلدی نامیده می شود و چربی که در داخل شکم تجمع می یابد ، معروف به چربی احشایی است که اندام های داخلی را احاطه کرده است.

خان افزود که چربی احشایی عمیق یکی از عوامل ایجاد دیابت است ، بنابراین ما علاقه مند بودیم که بدانیم آیا نسبت چربی زیر جلدی به چربی احشایی با مصرف آووکادو تغییر می کند یا خیر.

شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند ، یک گروه یک وعده غذایی با آووکادوی تازه دریافت کردند و گروه دیگر یک وعده غذایی با مواد تقریباً مشابه و کالری یکسان دریافت کردند ، اما بدون آووکادو.

در آغاز و پایان 12 هفته ، محققان میزان چربی شکمی و تحمل گلوکز شرکت کنندگان ، متابولیسم و ​​نشانگرهای دیابت را اندازه گیری کردند.

افرادی که از آووکادو به عنوان بخشی از رژیم غذایی روزانه خود استفاده می کردند ، دریافتند که میزان چربی احشایی پایین تر است ، که ممکن است با خطرات بیشتر سلامتی مرتبط باشد.

دانشگاه ایلینوی می گوید: “در حالی که مصرف روزانه آووکادو تحمل گلوکز را تغییر نمی دهد ، آنچه ما آموخته ایم این است که رژیم غذایی که هر روز حاوی آووکادو باشد ، بر میزان ذخیره چربی بدن برای سلامتی تأثیر می گذارد ، اما بر فواید آن تأثیر می گذارد.” این در درجه اول برای زنان بود.

آفرودیت: “این مهم است که نشان دهیم مداخلات غذایی می تواند توزیع چربی را تعدیل کند. ما مزایای این را فقط در زنان مشاهده کرده ایم.

محققان امیدوارند شرکت کنندگان را با تمام وعده های غذایی روزانه آشنا کرده و برای بررسی علائم اضافی سلامت روده و سلامت جسمانی ، تصویری کاملتر از اثرات متابولیکی مصرف آووکادو و تعیین علل تفاوت جنسیتی را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید