بیکن ، تخم مرغ و نان تست آووکادو


توسط جردانا هارت ihartnutrition.com | طراحی و عکاسی زیتون و انبه

این دستور غذا برای نان تست آووکادو که سرشار از پروتئین ، چربی های سالم ، کربوهیدراتهای انرژی زا و سبز است ، برای تهیه صبحانه سریع یا پذیرایی از مهمانان در صبحانه بعدی شما بسیار مناسب است. این قطعه کوچک از بهشت ​​که توسط Jordana Hart در ihartnutrition.com ایجاد شده است ، به شما انگیزه می دهد تا روز خود را شروع کرده و بلند شوید.

1 برش نان سبوس دار یا خمیر دلخواه شما جوانه زده است
½ آووکادو ، خرد شده
1 تخم مرغ آب پز نرم
2-3 برش بیکن بوقلمون

1 برای تهیه پیاز قرمز ترشی ، پیاز خرد شده را به کاسه ماسون اضافه کرده و با سرکه ، آب داغ ، شکر نارگیل و ½ قاشق چایخوری نمک دریا بپوشانید. برای پوشاندن مخلوط ، پیاز را در آب فرو کنید. کنار بگذارید. نکته: پیاز قرمز ترشی وقتی حداقل 30 دقیقه ترشی می شود ، بهتر است پس شب قبل آن را تهیه کرده و یک شب در یخچال نگه دارید.

2 تخم مرغ ها را در قابلمه ای با آب بریزید و آب را به جوش بیاورید. پس از جوشاندن ، حرارت را خاموش کنید ، اما قابلمه را به مدت 6 دقیقه روی عنصر نگه دارید. وقتی زمان تمام شد ، بلافاصله آب را تخلیه کرده و تخم مرغ ها را در حمام یخ (یک کاسه کوچک آب سرد پر از تکه های یخ) قرار دهید. تخم مرغ ها را به مدت 5 دقیقه در یخچال قرار دهید ، سپس بردارید و پوست آنها را بگیرید. نکته: اگر به تخم مرغ های پخته نرم علاقه دارید ، 5 دقیقه بپزید.

3 در همین حال ، چند برش نارگیل را از هر دو طرف روی حرارت متوسط ​​سرخ کنید تا قهوه ای یا ترد شود.

4 نیمی از آووکادو را در یک کاسه بریزید و با چنگال خرد کنید.

5 با نان برشته و آووکادو خرد شده در بالا. کمی نمک دریا بپاشید. مواد باقی مانده را به ترتیب زیر بپیچید: پیاز ترشی ، بیکن ، تخم مرغ آب پز نرم (از وسط نصف کنید).

6 آروگولا ، تکه های چیلی و نمک و فلفل را به مزه اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید