بیماری لیم و ریزش مو: ارتباط؟


بیماری لایم و ریزش مو ممکن است در ارتباط باشد

برای شروع ، در این مقاله می توانید نحوه ارتباط بیماری لیم و ریزش مو را بیاموزید. دوم ، بیماری لایم یک بیماری جدی است که تشخیص آن دشوار است و حتی می تواند باعث ریزش مو شود. علاوه بر این ، علائم مشابه سایر بیماری ها مانند ALS ، ریزش مو و ام اس (MS) است. (در میان بسیاری)

علاوه بر این ، بیماری لایم و ریزش مو می تواند در اثر گزش کنه آلوده ایجاد شود. لیستی از علائم وحشتناک را به ارمغان می آورد و راه بهبود طولانی است.

یکی از علائم بیماری لایم ریزش مو است.

بیماری لایم و ریزش مومطالعه موردی بیماری لایم و ریزش مو (آلوپسی)

مجله آمریکایی درماتوپاتولوژی آمریکا به تازگی از وضعیت مرد 21 ساله ای خبر داده است که توسط کنه بر روی پوست سرش گاز گرفته شده است. این بیماری لایم منجر به ریزش مو و آلوپسی بدون زخم می شود که برخی آن را طاسی می نامند.

آلوپسی بدون ایجاد جای زخم از گزش کنه لکه دار به نظر می رسد و به پوست سر ظاهری “شب پره خورده” می دهد. افراد مبتلا به این بیماری از لخته شدن ندولار و اغلب لخته شدن خون رنج می برند. علاوه بر این ، آنها درد ، تورم و خارش را تجربه می کنند. آلوپسی بدون اسکار با گزش کنه همراه است. اما حتی اگر نیش کنه گزارش نشده باشد ؛ این شرایط را نباید رد کرد

تصویر زیر آلوپسی را بدون زخم واقعی نشان می دهد. بیمار موهایش را کشید و این کار را سخت تر کرد. دلیل این امر یک بیماری اضافی به نام لیکن سیمپلکس مزمن بود. در این حالت ، به دلیل خارش زیاد ، پوست ضخیم ، قهوه ای و چرمی شکل می گیرد.

علاوه بر این ، هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد بیماری لیم و ریزش مو وجود دارد. علاوه بر این ، محققان معتقدند که این اتفاق زمانی رخ می دهد که بدن واکنش شدیدی به بزاق کنه نشان می دهد ، که منجر به تولید مواد شیمیایی ضد انعقاد ، ضد التهاب و تنظیم کننده سیستم ایمنی بدن می شود.

سه مرحله بیماری لایم

سه مرحله مختلف بیماری لایم وجود دارد.

اول ، هنگامی که فرد گاز گرفته می شود ، در مرحله “اولیه ، محلی” است. در این مرحله ، بیماری به کل بدن گسترش نیافته است.

سپس ، باکتری های بیماری لایم شروع به گسترش در سراسر بدن می کنند. این مرحله به عنوان مرحله “گسترش اولیه” شناخته می شود.

سرانجام ، بیماری از مرحله “گسترش دیرهنگام” عبور می کند. اینجاست که بیماری لایم در سراسر بدن گسترش می یابد.

هنگامی که لایم مزمن می شود ، باکتری ها در کوچکترین مکان ها از سیستم ایمنی پنهان شده و خود را سازگار می کنند و راههای جدیدی برای زنده ماندن می یابند. برای از بین بردن باکتری های لایم ، باید بیوفیلم را که صاحب باکتری در آن مخفی شده است ، با استفاده از آنزیم های خاص ، گیاهان ، ویتامین C و روش های دیگر باز کنیم.

آیا خطر بیماری لایم وجود دارد؟

علاوه بر این ، افرادی که زمان زیادی را در خارج از خانه می گذرانند در معرض ابتلا به بیماری لیم هستند. علاوه بر این ، شناخته شده است که لایم در مناطق خاصی پایدار است ، بنابراین مهم است که بدانید در منطقه ای زندگی می کنید یا سفر می کنید که به بیماری لایم معروف است.

فعالیت هایی که شما را در معرض بیماری لایم قرار می دهد

بنابراین ، اگر زمان زیادی را در خارج از خانه صرف می کنید ، باغبانی ، پیاده روی ، شکار و غیره. اگر از چنین فعالیت هایی لذت می برید ، ممکن است در خطر بیماری لایم باشید. این امر به ویژه در صورتی که در منطقه ای معروف به بیماری لایم هستید یا در حال عبور از چمن های بلند هستید صادق است.

علاوه بر این ، حیوانات خانگی که زمان زیادی را در خارج از خانه می گذرانند یا با طناب بازی می کنند ، می توانند کنه را روی بدن خود حمل کنند.

علل بیماری لایم و ریزش مو را بشناسید

علائم اولیه بیماری لایم:

خستگی

سردرد

راش

درجه حرارت

تعریق

انجماد

درد عضلانی

درد مفاصل

گردن درد

مشکلات خواب

علائم بیماری مزمن لایم

خستگی بیشتر

درد مفاصل

درد عضلانی

درد دیگر

مشکلات خواب

شناختی

نوروپاتی

افسردگی

مربوط به قلب است

سردرد

تشخیص بیماری لیم و ریزش مو شرایط سختی است.

این امر به ویژه در صورتی صدق می کند که قبلاً تیک را ندیده اید یا تیک آن را دور انداخته اید. کنه ها اندازه یک سر سنجاق هستند ، بنابراین مشاهده و تشخیص آنها دشوار است.

در مراحل اولیه ، بیماری لایم باعث ایجاد بثورات پوستی در ناحیه محل گزش می شود. همچنین علائم شبه آنفولانزا و درد مفاصل را تجربه خواهید کرد. در طول مسیر ، علائمی مانند آرتریت مزمن و سایر علائم عصبی رخ می دهد.

بیماری لایم یک موضوع بسیار گیج کننده است ، یک پزشک متخصص لایم برای کمک به شما پیدا کنید.

تشخیص دقیق بیماری لایم دشوار است و همه پزشکان نمی توانند مسافت اضافی را طی کنند یا نخواهند کرد. بیماری لایم یک موضوع سوءتفاهم است. بنابراین ، شما باید تکالیف خود را انجام داده و بیماری لایم را خودتان تشخیص دهید.

من درک می کنم که این با همه آنچه درباره پزشکان معتقد هستید در تضاد است ، اما با گذشت زمان خواهید دید که این واقعیت دارد. شما تنها کسی هستید که می تواند شفا شما را بدهد و به ارمغان بیاورد.

بیماری لایم که کنه را گاز نمی گیرد؟ داستان من را بخوانید

در ابتدا ، من از بیماری لایم رنج می بردم ، اما هرگز گزش کنه نیافتم. پس از مدتی مبارزه با مشکلات تیروئید و خستگی آدرنال ، به جایی رسیدم که دوباره احساس افسردگی کردم و سلامتی من رو به بهبود نبود. اگرچه دمای بدن من به حالت عادی (37 درجه سانتیگراد) بازگشت و غدد فوق کلیوی و غده تیروئید به طور قابل توجهی بهبود یافت ، اما همچنان احساس خستگی می کردم.

من شروع به حفاری عمیق کردم و معلوم شد که چندین عفونت دارم: بیماری لیم ، بورلیوز و اپستین بار. من برای درمان در کلینیک سم زدایی که سه ماه به طول انجامید به ایالات متحده رفتم. پس از درمان سم زدایی ، من همچنان با سلامتی خود سازگار شدم. درمان ازن را اضافه کردم و تصمیم گرفتم برای بهبود سلامت و انرژی کلی خود به یک کشور آفتابی و گرم حرکت کنم.

اجازه ندهید پزشکان به شما بگویند همه چیز در ذهن شماست ، تا زمانی که مشکل و راه حل آن را پیدا نکردید ، عمیق تر عمل کنید.

پزشکان اغلب از خستگی شکایت دارند. به طور کلی ، گاهی اوقات آنها در کتابهای پزشکی به عنوان یک بیماری روان تنی نوشته می شوند زیرا نمی توانند تشخیص دقیقی پیدا کنند (آنها ادعا می کنند که همه اینها در سر شماست). ما شرط خود را برای اعتماد به پزشکان و احترام گذاشتن به سالهای تحصیل آنها قید کرده ایم ، اما حتی پزشکان نیز اشتباه می کنند – آنها اشتباه نمی کنند.

هرگز تسلیم نشوید و به جستجوی خود ادامه دهید تا زمانی که پزشكی را پیدا كنید كه به اندازه كافی جدی باشد و به شما در یافتن راه حل ها كمك كند. از بسیاری جهات ، شما با موقعیتی روبرو می شوید که باید تحقیق کنید – این پزشک شما نیست ، بدن شما است.

در حالت ایده آل ، آنها باید به شما و آنچه که در حال گذراندن هستید گوش دهند ، به شما اعتماد کنند و سپس راه حل هایی را ارائه دهند. به خاطر داشته باشید که اصرار بر شفا و پاسخ به نفع شماست. اگر پزشک شما آنقدرها که انتظارش را داشتید نگران سلامتی شما نبود ، پیش بروید و به دنبال نظر دوم ، سوم ، چهارم و یا حتی صدم باشید!

تحقیقات جدید در مورد بیماری لایم

مطالعات نشان داده اند که بیماری لایم می تواند به غیر از گزش کنه منتقل شود. در حال حاضر اعتقاد بر این است که بیماری لایم می تواند از طریق رابطه جنسی ، هنگام خوردن گوشت آلوده به بیماری لایم یا از طریق کنه هایی به اندازه کوچک که می بینید منتقل شود.

هنگام همکاری با پزشک برای درمان بیماری لایم ، مدافع سلامت باشید.

از آنجا که شما تنها خالق فرآیند بهبودی خود هستید ، تحقیقات خود را انجام دهید و تنها به یک پزشک برای حل مشکلات خود اعتماد نکنید – احتمالاً این کار را نمی کنند.

به یاد دارم که وقتی بسیار مریض و خسته بودم ، دریافت کمک مورد نیاز از دوستان و خانواده ام بسیار دشوار بود زیرا آنها وضعیت من را درک نمی کردند.

این یک فرایند بسیار تنها است و شما باید آن را به تنهایی انجام دهید ، اما هرگز تسلیم نشوید. یک جنگجو باشید.

اگر می خواهید 55 علت ریزش مو را بخوانید ، این پیوند را بررسی کنید.

یا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سلامت مطلوب و شیوه زندگی جامع اینجا را کلیک کنید.دیدگاهتان را بنویسید