بهترین غذاها برای پایان جشن چیست؟


بسیاری از رژیم های رایج مردم را تشویق می کند که روزه بگیرند و در مورد فواید آن صحبت کنند. مطالعات متعدد نشان داده است که روزه داری می تواند مفید باشد ، اما در مورد اینکه کدام غذاها برای افطار یا خاتمه روزه بهترین هستند ، اتفاق نظر وجود ندارد.

در سال های اخیر ، روزه داری متناوب به دلیل رژیم هایی مانند رژیم 5: 2 در کنار سایر انواع روزه ها رواج یافته است.

روشهای مختلفی برای توصیه به فرد برای کاهش کالری دریافتی در روزها یا شبهای خاص وجود دارد.

مهم نیست که چقدر کالری می خورید تا افطار کنید ، اما برخی از متخصصان رژیم مدیترانه ای را توصیه می کنند.

این مقاله به روزه داری و فواید آن می پردازد. او در مورد اینکه چه غذایی برای افطار بهتر است صحبت می کند و در مورد روزه های طولانی مدت و همچنین روزه های کوتاه مدت بحث می کند.

روزه و فواید آن

این امر در بین بسیاری از مردم رایج شده است زیرا اعتقاد بر این است که روزه یا روزه می تواند سلامتی و طول عمر آنها را افزایش داده و همچنین باعث کاهش وزن شود.

در طول تاریخ ، افرادی بوده اند که به دلایل معنوی ، زندگی یا دلایل مذهبی روزه گرفته اند.

انواع رایج روزه داری شامل روزه داری روزانه ، روزه داری یک شبانه و رژیم های روزه داری است.

مطالعات روی حیوانات نشان می دهد که گرسنگی متوسط ​​می تواند در کاهش وزن و پیشگیری از بیماری های مزمن مثر باشد. محققان معتقدند که این به دلیل تأثیر روزه داری بر ریتم های شبانه روزی ، میکرو فلور روده و متابولیسم است.

مطالعه دیگری نشان می دهد که این مزایا ممکن است مربوط به تغییرات متابولیسم بدن باشد. به دلیل روزه گرفتن ، بدن منبع انرژی خود را از گلوکز به چربی و کتون تبدیل می کند.

تولید کتون یا کتوژنز مقاومت بدن را در برابر استرس اکسیداتیو و التهاب افزایش می دهد و برای سلامت و افزایش سن مفید است.

همچنین بخوانید: رژیم غذایی ناشتا چیست؟

آیا مهم است که بعد از روزه داری چه می خوریم؟

برخی از رژیم های غذایی روزه داری محبوب ، مانند رژیم غذایی 5: 2 ، به مردم توصیه می کنند از رژیم مدیترانه ای به دلیل مزایای آن استفاده کنند.

با این حال ، مهمترین جنبه روزه داری محدود کردن انرژی از غذا به روزها یا ساعتهای خاص است. این روش به بدن اجازه می دهد تا انرژی مورد نیاز خود را از چربی ها و کتون ها دریافت کند.

هنگامی که فرد پس از مدتی ناشتایی دوباره شروع به خوردن می کند ، سطح گلوکز خون افزایش می یابد و بدن از کربوهیدرات ها برای انرژی استفاده می کند. در نتیجه آنچه فرد در روزه داری می خورد یا نمی خورد از آنچه برای افطار می خورد مهمتر است.

با این حال ، مطالعات نشان داده است که می تواند باعث کاهش وزن شود ، بنابراین ممکن است برای افرادی که روزه می گیرند کربوهیدراتهای تصفیه شده کمتری مصرف کنند ، بهتر باشد.

غذاهای ناشتا مناسب

نکاتی برای روزه داری کوتاه مدت

روزه داری کوتاه مدت می تواند شامل روزه داری به مدت 16 ساعت در شب یا کاهش 600-500 کالری دو روز در هفته باشد.

هنگام روزه گرفتن ، فردی که روزه می گیرد یا چیزی نمی خورد یا بسته به رژیم غذایی اش تا حدودی غذایش را محدود می کند.

بسیاری از متخصصان تغذیه رژیم مدیترانه ای را در روزهای کم کالری یا روزه داری (بر خلاف روزهای روزه داری) توصیه می کنند.

برخی از روش های روزه داری به افراد اجازه می دهد تا سبزیجات ، سوپ و آب سبزیجات بخورند به شرطی که از مقدار مجاز کالری بیشتر نباشند. آنها همیشه باید به اندازه کافی آب بنوشند.

مردم باید آگاه باشند که مصرف مکمل هایی مانند پودر پروتئین ، مولتی ویتامین های جویدنی و آمینو اسیدهای شاخه دار می تواند روزه را بی اثر کند.

مطالعات نشان می دهد که ترکیب ورزش با روزه داری متناوب می تواند عملکرد ذهنی و جسمی را بهبود بخشد.

همچنین بخوانید: 25: رژیم سریع چیست؟

نکاتی برای روزه داری طولانی مدت

برخی از مطالعات تأثیر مثبتی دارند روزه گرفتن طولانی است ، اما باید زیر نظر پزشک انجام شود.

در تحقیقی که در 219 انجام شد ، 1422 شرکت کننده 4 تا 21 روز و در مجموع یک سال روزه گرفتند. در طول روزه ، فقط آب ، آب میوه و سوپ سبزیجات با 200-250 کالری خورده شد.

این افراد در 85 درصد بیماریهای زمینه ای خود پیشرفت کرده اند. محققان گفتند که روش روزه داری مورد استفاده در این مطالعه ایمن بوده و توسط شرکت کنندگان به خوبی تحمل می شود. عوارض جانبی گزارش شده عبارتند از:

  • اختلالات خواب
  • گرسنگی
  • سردرد
  • درد عضلانی
  • خستگی

در پایان دوره روزه داری ، محققان مجدداً غذاهای گیاهی ارگانیک با ارزش روزانه 800-1600 کالری در دوره های 4 روزه در اختیار شرکت کنندگان قرار دادند.

لازم به ذکر است که این مطالعه زیر نظر متخصصان پزشکی انجام شده است و افراد نباید بدون مشورت با پزشک به مدت طولانی روزه بگیرند. مخصوصاً این افراد:

  • افراد بیمار
  • افرادی که دارو مصرف می کنند
  • زنان حامله
  • مادران شیرده

روزه می تواند با محدود کردن میزان کالری مصرفی و تغییر متابولیسم بدن ، تأثیر مثبتی بر سلامتی بگذارد.

کاهش کتون ها می تواند التهاب ، استرس اکسیداتیو و در نتیجه کاهش وزن را کاهش داده و خطر بیماری های مزمن را کاهش دهد. لازم به ذکر است که همه رژیم ها باعث ایجاد کتون نمی شوند.

رژیم های مختلف ناشتا وجود دارد. برخی از رایج ترین آنها رژیم های 5: 2 و 16 ساعته است. اینکه مردم چه چیزی بخورند بستگی به نوع رژیم غذایی آنها دارد. در مجموع ، آنها یا چیزی نمی خورند یا کالری دریافتی خود را در روزها یا ساعات خاصی از روز کاهش می دهند.

هیچ قانون خاصی در مورد اینکه چه غذایی برای روزه داری بهتر است وجود ندارد. اما برخی از کارشناسان به مردم توصیه می کنند ؛ از رژیم غذایی مدیترانه ای پیروی کنید.

اجتناب از قند اضافی نیز می تواند به کاهش وزن افراد کمک کند. با این حال ، افراد می توانند رژیم های ناشتایی طولانی مدت را تنها پس از مشورت با متخصص شروع کنند.

دیدگاهتان را بنویسید