بهترین رژیم درمانی رژیم درمانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی بالینی


راههای دستیابی به بهترین رژیم درمانی

بهترین رژیم درمانی چیست ؟ تناسب اندام یکی از دغدغه هایی است که بسیاری از افراد با آن روبرو هستند و همیشه به دنبال راهی برای داشتن اندامی زیبا و متناسب هستند.

عوامل ارثی ، غده تیروئید ، رژیم نامناسب و … می تواند باعث نگرانی افراد و مشورت با متخصص تغذیه شود.

بهترین رژیم درمانی

بهترین رژیم درمانی چیست؟

رژیم درمانی شامل مجموعه ای از رژیم های روزانه است که شامل یک وعده غذایی اصلی و چند میان وعده است.

این رژیم درمانی برای افراد مختلف متفاوت است و متناسب با نیازهای انرژی روزانه و شرایط جسمی هر فرد است.

به طور کلی ، تقریباً بهترین رژیم درمانی رژیم غذایی به شرح زیر است:

با رعایت این نکته ، بدن انسان مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت می کند و مجبور نیست گرسنگی را تحمل کند.

کمک به حفظ سلامت فرد.

کالری ، اسیدهای آمینه ، مواد مغذی ، اسیدهای چرب ، مایعات ، مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن را تأمین می کند.

نیازهای اولیه بدن را بدون بیماری ، کاهش وزن و افزایش وزن زیاد تامین می کند.

نحوه تشکیل و عملکرد رژیم درمانی

افراد باید برای درمان با متخصص تغذیه مشورت کنند.

دکتر. پس از تعیین نوع استخوان بندی ، مهدی شادنوش وزن و قد خود را محاسبه می کند و برنامه ای متناسب با سن و جنسیت هر فرد تهیه می کند.

هرگونه رژیم لاغری یا چاقی اگر با دقت انجام شود و برای مدتی که توسط فرد تعیین می شود دنبال شود ، مثر خواهد بود متخصص تغذیه برای تماشای آن.

درمان تغذیه چیست؟

تغذیه یک درمان کلیدی برای بسیاری از مشکلات مزمن مرتبط با بیماریهای متابولیک و چاقی است و تغییر شیوه زندگی می تواند ابزاری قدرتمند برای کاهش و معکوس علائم باشد. دکتر. شادنوش در مورد درمان های رژیمی که م effectiveثر و پشتیبانی رفتاری برای ترویج تغییرات طولانی مدت هستند ، مشاوره می دهد.

دیابت نوع 2

دیابت نوع 2 یک اختلال است که با قند خون غیرطبیعی بالا مشخص می شود. تشخیص با اندازه گیری هموگلوبین A1c (HbA1c) انجام می شود. پیش دیابت با 5.7 تا 6.4 درصد HbA1c و دیابت شیرین با 6.5 درصد و بالاتر تشخیص داده می شود که در صورت عدم کنترل دیابت نقطه عطفی در مشکلاتی مانند رتینوپاتی (از دست دادن بینایی) است. ایجاد شده.
خبر خوب این است که اکثر موارد دیابت تحت کنترل هستند و در صورت تشخیص زودهنگام از طریق رژیم غذایی قابل برگشت هستند. همکاری نزدیک با شما ، دکتر شادنوش با یا بدون دارو کنترل قند خون را بهبود می بخشد.

دستورالعمل های ساده و علمی در مورد غذا خوردن با حمایت رفتاری شخصی ارائه می دهد تا به شما در مدیریت سلامت خود کمک کند. پروتکل های آنها متناسب با سبک زندگی فعلی شما و متناسب با اهداف شخصی شما برای افزایش پایداری بلند مدت است.

ویژگی های تغذیه ای کنترل دیابت

 • درک محور گلوکز-انسولین و نقش غذاهای مختلف
 • جلوگیری یا جلوگیری از عود دیابت یا دیابت قندی
 • مصرف مواد مخدر را کاهش دهید
 • ارتباط دیابت با رژیم های دارویی برای جلوگیری از افزایش قند خون

وزن و متابولیسم

دکتر شادنوش می داند که دستیابی به هدف کاهش وزن طولانی مدت بیشتر از خوردن کمتر و ورزش بیشتر است.
با درک روزافزون متابولیسم و ​​ژنتیک انسان ، علم برهم کنش های پیچیده غذا ، ورزش و هورمون ها که در حال حاضر نقش کلیدی در کاهش وزن ، کاهش وزن و حفظ سلامتی و انرژی دارند ، کشف کرده است.

با اجرای یک فرآیند تغذیه پیشرونده با تغییرات کلی رفتار ، می توانیم به شما کمک کنیم تا سبک زندگی روزانه خود را کشف کرده و با بدن هماهنگ پیش بروید و از نشاط داشتن بهترین سطح سلامت برخوردار شوید. دکتر. با ارزیابی جامع سلامتی و عادات غذایی ، شادنوش مشکلاتی را شناسایی می کند که مانع ایجاد روند مثبت و رسیدن به هدف مورد نظر برای وزن شما می شود.

راههای دستیابی به بهترین رژیم کاهش وزن

 1. اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید
 2. وعده های غذایی را برنامه ریزی کرده و براساس درک غذا غذا بخورید
 3. تعادل بین غذا و هورمون ها را درک کنید
 4. سلامت تیروئید
 5. برنامه برای آموزش
 6. روشهای ایجاد انگیزه و روشنگری

بیماری های قلبی عروقی

تحقیقات اخیر ارتباط قوی بین مشکلات قلبی عروقی و التهاب را که در تمام نقاط بدن گسترش می یابد نشان می دهد ، با شیوه زندگی سالم به عنوان اولین خط دفاعی در پیشگیری و درمان.

پروتکل هایی برای تعیین بهترین رژیم درمانی برای بیماری های قلبی عروقی

اگرچه علم ظهور یک شیوه زندگی سالم ظهور کرده است ، تلویزیون و اینترنت ما را با اطلاعات گیج کننده و گاهی گمراه کننده در مورد اینکه چه بخوریم و چه کار کنیم بمباران کرده است.

دکتر شادنوش حقایق تغذیه را از افسانه ها و اسطوره های دروغین جدا می کند و یک پروتکل مبتنی بر علم ارائه می دهد که با کاهش التهاب نیازهای سلامتی و شیوه زندگی فردی شما را برآورده می کند. او به موارد زیر توجه می کند:

 • فشار خون پایین
 • کاهش وزن و چاقی مرکزی
 • تعادل کلسترول و تری گلیسیرید
 • داشتن نگرش مثبت به ورزش
 • مصرف مایعات و نمک را مدیریت کنید
 • استرس را کاهش دهید و به خواب بهتر کمک کنید

بیماریهای دستگاه گوارش

بیماریهای گوارشی مانند آلرژی غذایی ، یبوست ، سندرم روده حساس و بیماری التهابی روده شایع هستند. اگرچه همه بیماریهای گوارشی مستقیماً توسط رژیم غذایی ایجاد نمی شوند ، اما اعتقاد بر این است که رژیم غذایی در روند التهابی که سیستم ایمنی بدن ، دستگاه گوارش و میکروبیوم روده را به هم متصل می کند ، نقش دارد. علاوه بر این ، پارامترهای رژیم غذایی بسیار شخصی هستند و اغلب برای اثربخش بودن نیاز به مدیریت سیستماتیک دارند. به عنوان یک متخصص تغذیه با تجربه ، دکتر شادنوش می تواند نیازهای تغذیه ای شما را برآورده کند و مستقیماً با بهترین درمان های رژیمی به شما کمک کند.

اصول بهترین رژیم درمانی برای بیماریهای گوارشی

این رژیم بر موارد زیر تمرکز دارد:

 • رژیم های ممنوع
 • FODMAPs برای سندرم روده حساس
 • رژیم های کربوهیدرات ویژه برای بیماریهای التهابی روده
 • برنامه ریزی وعده غذایی برای آلرژی غذایی
 • تغذیه روده ای و تزریقی در خانه

بهترین رژیم درمانی

رژیم کتوژنیک چیست؟

رژیم کتوژنیک ، معروف به مزایای کاهش وزن ، یکی از قدیمی ترین و آزمایش شده ترین روش ها در تمام درمان های رژیم غذایی بالینی است که به دهه 1920 برمی گردد. این رژیم کربوهیدرات ها را محدود کرده و چربی ها و فیبرهای سالم را افزایش می دهد تا تولید کتون را در کبد افزایش دهد. بدن از کتون به عنوان منبع سوخت بسیار م effectiveثر و تمیز استفاده می کند. مطالعات نشان می دهد که رژیم کتوژنیک می تواند به شدت ضد التهاب باشد و شهرت آن را به عنوان یک درمان ایمن و م forثر برای بسیاری از بیماری ها افزایش دهد. شواهد قوی و قابل اطمینان از مزایای بالینی در موارد زیر به دست آمده است:

 1. دیابت نوع 2
 2. بیماری قلب و عروقی
 3. وزن کم کنید
 4. صرع

همچنین شواهدی از مزایای موارد زیر وجود دارد:

 • سرطان
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک
 • آکنه
 • بیماریهای عصبی مانند سرطان مغز ، آلزایمر ، پارکینسون ، اوتیسم ، آسیب مغزی و ALS

آیا کسی می تواند از این رژیم استفاده کند؟

با این حال ، رژیم کتوژنیک برای همه توصیه نمی شود و اجرای آن بدون کنترل مناسب دشوار است. اکثر افرادی که داروهای دیابت مصرف می کنند رابطه نزدیکی بین پزشک و متخصص تغذیه دارند. دکتر شادنوش یک ارزیابی دقیق و عمیق از سلامت تغذیه برای تعیین انطباق و اهداف ارائه می دهد.

وی سپس از تجربه بدست آوردن کتوز (یک فرآیند متابولیک معمولی که بدن در طول زندگی خود انجام می دهد) استفاده کرد تا این تجربه را تا حد امکان ساده و موثر کند.

دیدگاهتان را بنویسید