با وجود ممنوعیت دولت ، مخالفان همچنان خواستار تظاهرات هستندتاریخ انتشار:

در کوبا ، مخالفان همچنان خواستار تظاهرات در 15 نوامبر هستند. سه ماه پس از خشم تاریخی ، دولت کوبا از راهپیمایی مسالمت آمیز روز سه شنبه 12 اکتبر خودداری کرد. رژیم سازمان دهندگان را متهم می کند که با تغییر واشنگتن سعی در تغییر رژیم دارند.

مخالفان کوبا علیرغم ممنوعیت ، روز سه شنبه 15 نوامبر به فراخوان اعتراض خود ادامه دادند. دولت “محکوم” می کند تحریک مخالفان می گویند که معترضان از طرف واشنگتن برای تغییر رژیم حمایت می شوند.

بلوک ها توسط کارگردان جونیور گارسیا ، یکی از مجریان پلت فرم رد شد مجمع الجزایر، آغاز راهپیمایی و مشارکت RFI را توضیح می دهد ، که افراد را از همه زمینه های سیاسی گرد هم می آورد. او مدعی است که در وهله اول علیه خشونت راهپیمایی می کند. ” شدت رویدادهای اخیر ، به ویژه حوادث 11 ژوئیه. “


یکی در کوبا یکشنبه 11 ژوئیه روز تاریخیبه تظاهرات بی سابقه ای در کشور برگزار شد و فریادهای “آزادی” و “پایان دیکتاتوری” سر می داد. رئیس جمهور کوبا این اتهام را مطرح کرده است. ادامه می دهد جونیور گارسیا ، آنها سربازان را با چوب و سنگ به خیابان ها کشاندند تا تظاهرکنندگان را کتک بزنند. آن روز خشونت وجود داشت ، اما معترضان ضددولتی دستگیر شدند. طرفداران دولت نیز به خشونت ، سنگسار روی آوردند و در عوض در تلویزیون ملی به عنوان قهرمان نشان داده شدند. »، اعتراض کرد.

مخالفان خواستار گفتگو هستند

شش استان دیگر (از 15 استان) ، هولگوین ، سینفوئگوس ، پینار دل ریو ، لاس توناس ، سانتا کلارا و گوانتانامو نیز خواستار راهپیمایی “خشونت” ، “آزادی زندانیان سیاسی” و “تغییر” شدند. دو جنبه که توسط جونیور گارسیا برجسته شده است: ” این راهپیمایی برای آزادی زندانیان سیاسی است. ما نشان می دهیم که همه حقوق همه کوبائی ها در جزیره ، و همچنین کسانی که در تبعید هستند و عملاً از سرزمین مادری خود اخراج شده اند ، رعایت می شود. و آخرین مورد تمایل ما برای حل مناقشات ، این بحران سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی ، نه به زور ، بلکه به شیوه ای دموکراتیک و مسالمت آمیز است. یعنی از طریق گفتگوی صادقانه و سازنده ، همه پرسی ، خونریزی یا بدون خشونت ».

این تظاهرات در ابتدا قرار بود 20 نوامبر برگزار شود ، اما هفته گذشته دولت آن روز را “روز دفاع ملی” اعلام کرد و دو روز پیش تمرینات نظامی برگزار شد. ” ما نمی توانیم غیرمسئول باشیم ، ما خشونت نمی خواهیم ، ما نمی خواهیم کوبائی ها با یکدیگر درگیر شوند و ما نمی توانیم جنگی را شروع کنیم که در آن تظاهرکنندگان بتوانند به این شکل به ارتش در خیابان ها واکنش نشان دهند. شدید »، جونیور گارسیا توضیح می دهد. بنابراین ، این رویداد به 15 نوامبر ، روزی که این جزیره برای گردشگری بین المللی بازگشایی شد ، منتقل شد.

مصاحبه کامل به زبان اسپانیایی را اینجا بشنوید

ممنوعیت مهم تظاهرات

واشنگتن با تماس تلفنی پاسخ داد ” دولت هاوانا به حقوق و آزادی های اساسی مردم کوبا احترام می گذارد ». « ممنوعیت تظاهرات مسالمت آمیز یادآوری این است که مردم کوبا هستند که برای مبارزه برای آزادی و عزت ارزش قائل هستند. “ند پرایس ، سخنگوی وی تخمین زد.دیدگاهتان را بنویسید