ایالات متحده از احداث هفت مزارع بادی بزرگ تا سال 2030 خبر داده استتاریخ انتشار:

واشنگتن از برنامه های خود برای ساخت هفت مزرعه بادی بزرگ در سواحل این کشور در روز چهارشنبه 13 اکتبر خبر داد. ابتکاری که بخشی از برنامه دولت بایدن برای دور شدن از سوخت های فسیلی تا سال 2030 و تأمین انرژی باد برای بیش از 10 میلیون خانه آمریکایی است. نقشه راه ” بلندپرواز چند هفته قبل از راه اندازی COP26 در گلاسکو اعلام شد.

این یک گام بزرگ برای انرژی باد در ایالات متحده است. تا کنون ، تنها یک مزرعه دریایی کار می کرد: مزرعه بادی بلوک آیلند ، که در اواخر سال 2016 در رود آیلند تکمیل شد. با این حال ، این می تواند تنها 30 مگاوات به کشور بدهد ، یا تنها 0.1 درصد از 30 گیگاوات مورد نیاز رئیس جمهور بایدن برای سال 2030.

این کشور برای تولید انرژی باد دریایی راه طولانی در پیش دارد. برای مقایسه ، انگلستان قصد دارد همزمان 40 گیگاوات ، و چین – 73 گیگاوات تولید کند.

بنابراین ، این یک مسابقه واقعی برای انرژی های سبز است. و رئیس جمهور آمریکا آن را سرگرمی خود قرار دادبه برای تامین مالی این هفت امتیاز جدید ، کمتر از 12 میلیارد دلار هزینه نمی شود. کاخ سفید همچنین می گوید انتشار دی اکسید کربن را تا 78 میلیون تن کاهش می دهد. ده ها هزار شغل “در ایالات متحده.

سر و صدای ماهیگیران و انتقاد از NGO های سبز

همچنین باید نارضایتی ماهیگیران را باور کرد که معتقدند این مزارع بادی به نادر شدن برخی گونه ها مانند خرچنگ ها کمک می کند. سایر سازمانهای زیست محیطی بر گیاهان و جانوران دریایی تأثیر می گذارد.

حمایت دولت فعلی از انرژی باد با سیاست دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق در تناقض است. او در دوران تصدی خود بارها هزینه و ناکارآمدی بالای این منبع انرژی تجدیدپذیر را مورد تمسخر قرار داد.

همچنین بخوانید: COP15: شی جین پینگ بیش از 200 میلیون دلار برای صندوق حفاظت از تنوع زیستی متعهد می شود

دیدگاهتان را بنویسید