اعدام یک شهروند 17 ساله به تعویق افتادتاریخ انتشار: تغییر کرد:

ایران اعدام یک پسر خردسال را در 13 اکتبر طی اقدامات ادعایی به تعویق انداخته است. اگرچه لغو جهانی مجازات اعدام توسط سازمانهای غیردولتی و دولتها از جمله فرانسه خواسته شده است ، اما ایران هنوز دومین مجری بزرگ جهان پس از چین است. آرمان عبدالعلی که اکنون سرگرد است تنها نیست.

آن دنیس ، رئیس کمیسیون لغو عفو بین الملل می گوید در ایران از ضرب و شتم ، خشونت و تهدید خانواده استفاده شده است. مارتین چبالبه زندانیان ” شما وکیل ندارید ، زیرا در واقع آنها به دلیل بازجویی در مخفی نگه داشته می شوند … بنابراین ، هیچ ارتباطی با بزرگسالانی که بتوانند به آنها مشاوره دهند وجود ندارد. وقتی به سن بلوغ می رسند اعدام می شوند. و در آنجا تهران می گوید: ببینید ما قوانین بین المللی را رعایت می کنیم. و در نهایت ده ها کودک به اعدام محکوم می شویم. »

► همچنین بخوانید: مجازات اعدام: مکرون و بادینتر خواهان “لغو جهانی” هستند

و آن دنیس ادامه می دهد: ” ما می دانیم که امسال یک اعدام محرمانه است. حداقل سه کودک خردسال در گزارش 2020 اعدام شدند. نمی دانم امسال چه چیزی در آنجا ارائه می دهد ، اما می دانیم که او چندین سخنرانی کرد. »

ایران یک کشور مشارکت کننده است میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی، همچنین کنوانسیون حقوق کودک ، رئیس عفو بین الملل خاطرنشان می کند. ” آنها این پیمان و کنوانسیون را که اعدام مجرمان نوجوان را در حین اعدام ، اعدام و اعمال ممنوع می کند ، تصویب کردند.به »

► همچنین بخوانید: مجازات اعدام در جهان ، 40 سال پس از لغو آن در فرانسه

دیدگاهتان را بنویسید