آژانس بین المللی انرژی هشدار می دهد که انتقال انرژی کند استتاریخ انتشار:

« انتقال بسیار کند است “: جهان از گرم شدن زمین رنج خواهد برد ، اما همچنین” آشفتگی “از نظر عرضه ، آژانس بین المللی انرژی (IEA) روز چهارشنبه ، 13 اکتبر ، هشدار داد در صورت عدم سرمایه گذاری بیشتر و بیشتر در انرژی پاک.

آژانس شروع به کار می کند ” هشدارهای جدی در جهت جهان »، در گزارش سالانه منتشر شده دو هفته قبل از افتتاحیه COP26 سازمان ملل در گلاسکو. آ ” اقتصاد جدیدی در حال ظهور است “: باتری ، هیدروژن ، اتومبیل های برقی …

اما این همه پیشرفت با ما روبروست ” وضع موجود و مقاومت در برابر سوخت های فسیلی »: نفت ، گاز و زغال سنگ هنوز 80 درصد از مصرف نهایی انرژی را تشکیل می دهند که سه چهارم تغییرات آب و هوایی است.

همچنین بخوانید: : چرا احیای انرژی هسته ای هنوز نامشخص است؟

تا به امروز ، تعهدات اقلیمی استانها ، در صورت تحقق ، تنها 20 درصد از انتشار جهانی گازهای گلخانه ای را تا سال 2030 کنترل می کند. “ سرمایه گذاری در پروژه های انرژی کم کربن تا ده سال دیگر تا سال 2050 برای بی طرفی کربن سه برابر می شود فاتح بیرولو مدیر IEA خلاصه می کند.

اگرچه بحران کووید پیشرفت در زمینه برق رسانی ، به ویژه در آفریقای جنوبی را متوقف کرده است ، بودجه برای کشورهای در حال توسعه کلیدی است که باید خودکفا شوند ، به ویژه با اجتناب از نیروگاه های زغال سنگ.

کشش اختیاری

این سازمان ، شاخه ای از OECD مسئول پشتیبانی بسیاری از کشورها ، سه سناریو برای آینده ارائه می دهد. اول ، ایالتها مانند امروز ادامه می دهند: انرژی پاک در حال توسعه است ، اما تقاضای روزافزون و انتشار گازهای گلخانه ای سنگین صنعتی در سطح فعلی باقی می ماند. درجه حرارت در مقایسه با سطح قبل از صنعتی به 2.6 درجه سانتی گراد رسید که بیش از 1.5 درجه سانتی گراد است ، که اثرات کنترل شده را فراهم می کند.

یا ، دولتها بی طرفی کربن را به بیش از 50 تعهد خود از جمله اتحادیه اروپا تحمیل می کنند. تقاضای زباله در سال 2025 (از طریق بهره وری انرژی و رونق خودروهای برقی) به اوج خود می رسد. افزایش دما در 2.1 درجه سانتی گراد باقی می ماند.

همچنین برای گوش دادن: انرژی های فسیلی: سم زدایی طولانی خواهد بود

گزینه سوم کربن خنثی است و زیر 1.5 درجه سانتیگراد باقی می ماند به تلاش زیادی نیاز دارد ، اما مزایای بهداشتی قابل توجهی مانند توسعه اقتصادی را به همراه خواهد داشت »، IEA می گوید.

نیاز به بودجه اضافی دارد ” سنگین تر از آنچه به نظر می رسد “می افزاید: 40 of کاهش انتشار” هزینه خود را بپردازند »به لطف بهره وری انرژی ، این فناوری ها در حال حاضر رقابتی ترین برای مبارزه با نشت متان یا نیروگاه های خورشیدی یا بادی هستند.

IEA تأکید می کند که کسری کلی سرمایه گذاری فعلی نه تنها بر آب و هوا ، بلکه بر قیمت و عرضه نیز تأثیر می گذارد. آشفتگی همانطور که امروز جهان در حال تنش های پس از یوویید بر سر سوخت های فسیلی است.

(با خبرگزاری فرانسه)

همچنین بخوانید: COP15: شی جین پینگ بیش از 200 میلیون تعهد به صندوق حفاظت از تنوع زیستی می کند

دیدگاهتان را بنویسید