Obesity Canada اولین به‌روزرسانی دستورالعمل‌های عمل بالینی بزرگسالان ۲۰۲۰ را منتشر می‌کند: بیانیه مطبوعاتی


تحقیقات نوظهور که در فصل‌های اصلاح‌شده جمع‌بندی شده‌اند و شواهد مربوط به تغذیه درمانی پزشکی و دارودرمانی را خلاصه می‌کنند

ادمونتون، ۲۱ اکتبر ۲۰۲۲ – متخصصان بهداشت و درمان کانادایی که از بیماران مبتلا به چاقی حمایت می کنند، اکنون اطلاعات به روزی در مورد آخرین شواهد مربوط به دو پارادایم مهم درمان چاقی دارند: تغذیه درمانی پزشکی (MNT) و درمان دارویی.

چاقی کانادا و انجمن پزشکان و جراحان چاقی در کانادا راه اندازی کردند دستورالعمل های عمل بالینی چاقی بزرگسالان کانادا (CPGs) در سال ۲۰۲۰ پس از یک ارزیابی جامع دو ساله از بیش از ۵۰۰۰۰۰ مقاله بررسی شده. خلاصه ای از ۸۰ توصیه بالینی در مجله منتشر شد مجله انجمن پزشکی کانادا در آگوست ۲۰۲۰، تبدیل شدن به پرخواننده ترین مقاله مجله در سال اول همه گیری COVID-19. نوزده فصل تکمیلی که به جزئیات زیادی در مورد طیف گسترده ای از مسائل پیشگیری و درمان چاقی می پردازد، به طور همزمان در www.obesitycanada.ca/guidelines.

ستون های اصلی مدیریت چاقی در CPG ها شامل مداخلات روانشناختی/رفتاری، داروها و جراحی چاقی است که برای آنها درمان تغذیه پزشکی و فعالیت بدنی به عنوان درمان های کمکی عمل می کند. CPG ها به عنوان یک مخزن دانش زنده ایجاد شدند تا در صورت انتشار تحقیقات جدید قابل توجه به روز شوند.

دکتر مری فورهان، مدیر علمی برای این دستورالعمل می‌گوید: «جستجوی ادبیات و ترکیب شواهد برای دستورالعمل‌ها یک کار وقت‌گیر و وقت‌گیر بود، و بنابراین محدوده تاریخی اولیه ما برای ارزیابی مقالات بررسی‌شده از ژانویه ۲۰۰۶ تا ژوئن ۲۰۱۸ بود.» چاقی کانادا و دانشیار و رئیس دپارتمان علوم کار و کاردرمانی در دانشگاه تورنتو. “امروزه علاقه شدیدی به تحقیقات چاقی وجود دارد و ما احساس کردیم که انتشارات جدید کافی در زمینه دارودرمانی – همزمان با تایید چهارمین داروی چاقی در کانادا – و تغذیه درمانی پزشکی وجود دارد که به روز رسانی این فصل ها را تضمین کند.”

دکتر فورهان افزود که نویسندگان فصل MNT یک مرور ادبیات را بین نوامبر ۲۰۱۸ و مارس ۲۰۲۱ به روز کردند تا مشخص کنند آیا شواهد قابل توجهی پیدا شده است که از عملکرد بالینی پشتیبانی کند یا خیر. دو منطقه به عنوان ارائه شواهد به روز شده در حال حاضر در توصیه های فصل MNT شناسایی شدند: ۱) استفاده از جایگزین های غذایی جزئی. و دوم) روزه متناوب. هیچ یک از این حوزه‌ها شواهد کافی برای تغییر توصیه‌های فعلی ارائه نکردند، اما فهرست به‌روزشده‌ای از منابع برای خوانندگان فصل در دسترس است.

فصل دارو توصیه‌هایی را به‌روزرسانی کرد تا چهارمین دارویی را که اکنون برای مدیریت چاقی در کانادا تأیید شده است، سماگلوتاید ۲.۴ میلی‌گرم شامل شود. توصیه‌های جدیدی در مورد استفاده از دارودرمانی در ترکیب با تغییرات رفتاری بهداشتی وجود دارد: ۱) درمان افراد مبتلا به آپنه انسدادی خواب و BMI ≥ ۳۰ کیلوگرم بر متر۲ برای کاهش وزن و بهبود مرتبط با آن در شاخص آپنه-هیپوپنه و ۲) افرادی که مبتلا به استئاتوهپاتیت غیر الکلی (NASH) و اضافه وزن یا چاقی هستند را برای کاهش وزن و بهبود پارامترهای NASH درمان کنید. سومین توصیه جدید نشان می دهد که متفورمین و درمان روانشناختی (مانند درمان شناختی رفتاری) باید برای پیشگیری از افزایش وزن در افراد مبتلا به بیماری روانی شدید که با داروهای ضد روان پریشی مرتبط با افزایش وزن درمان می شوند، در نظر گرفته شود. بخش‌های جدید شامل تأثیر داروهای چاقی بر هوس‌ها و کیفیت زندگی، دو جنبه مراقبت از چاقی است که برای بسیاری از بیماران مهم است. این فصل همچنین نقش داروهای نوظهور مانند تیرزپاتید و ستملانوتید را مورد بحث قرار می دهد.

روش های به روز رسانی هر فصل در سایت CPG موجود است.

دکتر فورهان افزود: «به‌روزرسانی‌های CPG برای اطمینان از اینکه چاقی کانادا به‌روزترین شواهد را برای ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی و بیماران برای تصمیم‌گیری مشترک ارائه می‌کند، مهم است». زمانی که تحقیقات جدید حاکی از ضروری بودن تغییر در توصیه های ما باشد، به بررسی مجدد هر توصیه ادامه خواهیم داد.

اطلاعات بیشتر یا هماهنگی برای مصاحبه: نیکول پیرس، چاقی کانادا، [email protected]

درباره چاقی کانادا

Obesity Canada-Obésité Canada صدای معتبر کانادا در مورد رویکردهای مبتنی بر شواهد برای پیشگیری، درمان و سیاست چاقی است. ماموریت ما بهبود زندگی کانادایی های مبتلا به چاقی از طریق پیشرفت اقدامات ضد تبعیض، پیشگیری و درمان است. www.obesitycanada.ca