EIGS فردی را متهم به سرقت در نزدیکی گائو می کندتاریخ انتشار:

در اوایل ماه جاری ، فردی که متهم به فریاد زدن احشام بود توسط جهادگران در گائو پس از قطع شدن توسط دست راستش قطع شد. نمایندگی سازمان ملل در مالی روز چهارشنبه 13 اکتبر 2021 در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد. نگرانی عمیق او به دنبال قطع عضوهای دیگر در همان منطقه در ماه مه سال گذشته. به گفته RFI ، گروه دولت اسلامی (EIGS) پشت این اقدام بی دلیل است. در مورد قربانی ، او اکنون در پلیس مالی نگهداری می شود.

دو هفته پیش 1است در ماه اکتبر ، پنج نفر توسط ساکنان کمون بورا در نزدیکی آنسونگو متهم به سرقت احشام شدند. به گفته منابع محلی – امنیتی ، مقامات منتخب و افراد مشهور از گائو و آنسونگ – توسط RFI مصاحبه شد ، یکی از سارقان ادعایی همان روز توسط عناصر گروه داعش که دست راست وی را قطع کردند ، دستگیر شد.

خاطره سال 2012

در ماه مه سال گذشته ، در Tin Hamada ، نه چندان دور از آنجا ، سه مرد قبلاً سرنوشت مشابهی را تجربه کرده بودندبه یادآور اشغال جهادگران 2012: در غرب آفریقا ، که منطقه گائو را تحت کنترل دارد ، جنبش هویت و جهاد (موجائو) یک سری قطع عضو عمومی را انجام داد. بر اساس گزارش سازمان ملل متحد ده نفر.

از آن زمان ، جنگجویان مجاهو تا حد زیادی به صف شاخه ساحلی گروه دولت اسلامی پیوستند. این امر به ویژه چنین بود د عدنان ابوولید صحراوی، رئیس EIGS و یکی از بنیانگذاران موجائو ، که در ماه اوت سال گذشته توسط ارتش فرانسه کشته شد.

قربانی در زندان است

مینوسما ایجاب می کند که مجرمان به دست عدالت سپرده شوند. با این حال ، طبق منابع مصاحبه شده توسط RFI ، او امروز قربانی بریدگی در زندان است. پس از جراحت ، مرد توانست بیرون بیاید و در مرکز بهداشت آنسونگو تحت درمان قرار گرفت. سرانجام وی به اتهام سرقت احشام توسط پلیس مالی دستگیر شد. وی در حال حاضر در زندان گائو نگهداری می شود و تحت مراقبت های پزشکی قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید