6 مکمل اساسی ضد التهابی | گلندا بریتون ، RHN


** برای دریافت مکمل به آیدی زیر مراجعه کنید

روغن ماهی

اولین مکملی که برای کاهش التهاب شروع کردم روغن ماهی (معروف به اسیدهای چرب ضروری امگا 3) است که به کاهش سطح التهاب کمک می کند. کلمه “اساسی” را باید از غذا یا مکمل ها دریافت کنیم ، بدن ما آنها را ایجاد نمی کند. خوردن ماهی با کیفیت و غذاهای دریایی ایده خوبی است ، اما دریافت امگا 3 به اندازه کافی برای مبارزه با التهاب دشوار است ، بنابراین افزودن روغن ماهی با کیفیت (یا روغن جلبک برای گیاهخواران) بهترین راه است.


زردچوبه / کورکومین


زردچوبه به دلیل داشتن خواص ضد التهابی قوی در چند سال گذشته به یکی از اجزای محبوب محصولات تبدیل شده است. این لزوماً ادویه جدیدی نیست ، زیرا بیش از 4000 سال است که استفاده می شود و در واقع متعلق به فرهنگ هند است. با این حال ، اخیراً کارشناسان بهداشت و متخصصان تغذیه متوجه شده اند که زردچوبه دارای خواص ضد التهابی قوی است ، بنابراین می توانید آن را تقریباً در هر شکل ، از جمله مکمل های زردچوبه پیدا کنید.

فلفل سیاه 2000 درصد بیشتر از کورکومین (ماده ای که در زردچوبه وجود دارد) جذب می شود ، بنابراین اگر در حال پختن با زردچوبه هستید ، فلفل سیاه را نیز اضافه کنید. اگر تصمیم دارید کورکومین یا زردچوبه اضافه کنید ، مطمئن شوید که مکمل حاوی فلفل سیاه است.

آلفا لیپوئیک اسید (ALA)

آلفا لیپوئیک اسید یک آنتی اکسیدان قوی است که فواید زیادی برای سلامتی دارد ، از جمله توانایی آن در کاهش التهاب.

اگر نگران التهاب هستید ، می توانید از پزشک خود بخواهید که سطح التهاب شما را با آزمایشات آزمایشگاهی بررسی کند. آنها به احتمال زیاد یک آزمایش CRP (پروتئین واکنشی C) انجام می دهند زیرا این یکی از اصلی ترین روش ها برای بررسی سطح التهاب در بدن شما است.

ALA در کاهش نشانگرهای التهابی کلیدی مانند سطح CRP در خون موثر است.

کوئرستین یک فلاونوئید است که به طور طبیعی در بسیاری از میوه ها و سبزیجات یافت می شود و می تواند به کاهش التهاب کمک کند. گزارش شده است که در درمان عفونت های کروناویروس مانند SARS م andثر است و به عنوان درمانی برای COVID-19 مورد مطالعه قرار گرفته است.

همچنین برای افرادی که از آلرژی یا سینوزیت مزمن رنج می برند مفید است.

رزوراترول

رزوراترول یک آنتی اکسیدان مفید است که در غذا و شراب قرمز یافت می شود. نشان داده شده است که به سلامت قلب و عروق و بیماریهای عصبی کمک می کند و دارای اثرات ضد سرطانی است.

رزوراترول ممکن است در سرکوب تکرار SARS-CoV-2 و کاهش طوفان های سیتوکین مرتبط با SARS-CoV-2 مفید باشد.

N- استیل سیستئین

N-acetyl cysteine ​​سالهاست که توسط FDA تأیید شده و شناخته شده است که سطح گلوتاتیون را افزایش می دهد ، یک آنتی اکسیدان کلیدی مورد نیاز برای حفظ سلامتی. اخیراً نشان داده شده است که COVID-19 می تواند با سرکوب طوفان های سایتوکاین و افزایش محافظت از سلول های T ، نتایج را بهبود بخشد و در نتیجه التهاب و آسیب بافتی را کاهش دهد.

به یاد داشته باشید که ایده خوبی است که با یک متخصص مراقبت بهداشتی واجد شرایط همکاری کنید که می تواند شما را در ایجاد تغییرات خاص در رژیم غذایی ، شیوه زندگی و مکمل های شما متناسب با نیازهای بدن راهنمایی کند.

** برای دریافت مکمل های حرفه ای و صرفه جویی 15 از درمانگاه آنلاین من دیدن کنید …

روی دکمه “Protocols” کلیک کنید برای دیدن لیست مورد علاقه من مکمل های ضد التهابی

محصولات را از طریق داروخانه مجازی Fullscript ما خریداری کنید.

منابع

https://www.health.harvard.edu/staying-healthy/do-fish-oil-supplements-reduce-inflammation#:~:text=A.get٪20them٪20through٪20your٪20diet.

https://journal-inflammation.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12950-021-00268-6

https://lpi.oregonstate.edu/mic/dietary-factors/lipoic-acid

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5241507/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6802539/#:~:text=Resveratrol٪20 ایجاد٪ 20 اتوفاژی٪ 20 توسط٪ 20 مهار ، AMPK٪ 20 و٪ 20 به طور مستقیم٪ 20 مهار٪ 20mTOR.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7649937/دیدگاهتان را بنویسید