۵ راه برای بازاریابی بهتر تمرین کاهش وزن


بازاریابی روش کاهش وزن شما می تواند بسیار خسته کننده و غیرقابل پیش بینی باشد – به خصوص زمانی که با رقبای بزرگ رقابت می کنید. با این حال، ۵ راه وجود دارد که می توانید کنترل بهتری به دست آورید و بازده قابل پیش بینی تری در سرمایه گذاری منابع خود ایجاد کنید.

همانطور که احتمالا می دانید، بازاریابی روش کاهش وزن شما با تبلیغات پولی متفاوت است. بازاریابی همه چیز در مورد ایجاد ارتباط سالم با بازار ایده آل شما است که یک رابطه اعتماد و تمایل به تجربه ارزشی را که شما و تیمتان ارائه می دهید برای دستیابی به یک نتیجه دلخواه پرورش می دهد. به عنوان یک تعریف رسمی، انجمن پزشکی آمریکا بازاریابی را به عنوان “فعالیت، مجموعه ای از موسسات، و فرآیندهایی برای ایجاد، ارتباط، ارائه و تبادل پیشنهادهایی که برای مشتریان، مشتریان، شرکا و جامعه به طور کلی دارای ارزش است” تعریف می کند.۱

مفهوم بازاریابی برای متخصصان کاهش وزن بسیار آشنا است. شما روزانه با بیماران خود ارتباط برقرار می کنید، با به اشتراک گذاشتن تخصص خود اعتماد ایجاد می کنید، ارزش ارائه می دهید و به آنها کمک می کنید تا به نتایج عالی دست یابند. با این حال، نمایش این فرآیند معمولاً کمتر آشنا به نظر می رسد. این نیاز به آموزش، تلاش و ثبات بیشتری دارد. هنگامی که این اصول را پذیرفتید، حتی ممکن است متوجه شوید که بازاریابی به طور طبیعی انجام می شود و بسیار لذت بخش است.

در زیر ۵ روش عالی وجود دارد که می توانید تلاش های بازاریابی خود را برای نتایج بهتر ایجاد کنید – یا تقویت کنید.

۱. اثربخشی وب سایت و حضور آنلاین خود را به حداکثر برسانید

برای به حداکثر رساندن اثربخشی وب سایت خود، عاقلانه است که یک ارزیابی عینی انجام دهید. اساساً، اثربخشی وب‌سایت شما به تعیین بهینه‌سازی آن (قابل جستجوی آسان) بستگی دارد و منجر به این می‌شود که بیماران کاهش وزن ایده‌آل شما قدم بعدی را بردارند – مانند تماس با شما برای اطلاعات بیشتر یا شروع خدمات و محصولات. شما ارائه می دهید

دو راه عالی برای بهبود بهینه سازی وب سایت شما این است که:

  • یک وبلاگ غنی از کلمات کلیدی و آسان برای خواندن (که حاوی کلمات کلیدی/محتوای مورد جستجوی مردم است) با گرافیکی چشم نواز ایجاد کنید و به طور مداوم پست کنید.
  • پیوندها را به صفحات خاصی در وب سایت خود (مانند وبلاگ خود) در کانال های رسانه های اجتماعی خود و همچنین در وب سایت خود (پیوند دادن به سایر وبلاگ ها یا صفحات مرتبط) به اشتراک بگذارید.

یک راه مؤثر برای کمک به بیماران ایده‌آل شما برای برداشتن گام بعدی برای استفاده از خدمات و محصولات شما، ارائه دلیل و همچنین راهی برای انجام این کار است (همچنین در هنگام جمع‌آوری ایمیل یا اطلاعات تماس با آنها به عنوان گرفتن سرنخ نیز شناخته می‌شود). یک دلیل می تواند شامل تماشای یک وبینار، درخواست اطلاعات بیشتر، دانلود کتاب الکترونیکی رایگان یا منبعی باشد که ایجاد کرده اید، و غیره. راه برای انجام این کار تکمیل یک فرم ساده در وب سایت شما به منظور دسترسی خودکار به این منابع یا ارتباط مستقیم با شما از طریق فرم، شماره تلفن، ایمیل یا متن مشابه است.

۲. به طور مداوم دارایی های بازاریابی ارگانیک خود را ایجاد و از آنها استفاده کنید

هدف بازاریابی ارگانیک افزایش آگاهی از تمرین کاهش وزن و هدایت ترافیک به وب سایت شما بدون استفاده از روش های پولی است. نتایج شما در طول زمان ساخته می‌شوند و فراتر از هزینه تبلیغات معمولی برای تبلیغات پولی باقی می‌مانند. تصور می‌شود بازاریابی ارگانیک قابل اعتمادتر است و تا زمانی که پست‌ها/وبلاگ‌ها/ویدئوهای شما برای کسانی که می‌خواهند آنچه را که شما ارائه می‌دهید مورد توجه قرار دهند، راهی عالی برای نمایش مداوم در صفحه اول جستجوی گوگل است.

ایجاد دارایی های بازاریابی شما مانند پست های رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها، ویدئوها، پادکست ها، راهنماهای مفید و موارد مشابه را می توان برون سپاری کرد یا به راحتی توسط یک یا چند نفر از اعضای تیم شما ایجاد و به اشتراک گذاشت. این نیاز به کمی آموزش دارد اما کاملا موثر است. حتی اگر بازاریابی ارگانیک و پولی خود را برون سپاری کنید، ایده خوبی است که استعدادهای درونی خود را بشناسید و پرورش دهید تا بازاریابی شما منحصر به فرد باشد و دقیقاً نشان دهد که چرا شما و تیمتان به طور منحصر به فرد برای کمک به بیماران ایده آل خود برای دستیابی به نتایج طولانی مدت کاهش وزن مناسب هستید. در هر صورت، مهم است که نتایج خود را از طریق گزارش ماهانه نظارت کنید تا مطمئن شوید که بازده خوبی از سرمایه خود دریافت می کنید.

در پایان، بازاریابی محتوا بسیار ارزشمند است و می تواند نتایج بلندمدتی ایجاد کند. با این حال، مطمئن شوید که از زمان و محتوای خود استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید یک ویدیو ضبط کنید، آن را در کانال YouTube خود پست کنید، از صدا برای پادکست استفاده کنید، آن را برای وبلاگ وب‌سایت خود رونویسی کنید، تصاویر گرافیکی برای رسانه‌های اجتماعی ایجاد کنید و به هر دارایی از همه کانال‌های رسانه اجتماعی خود با تماس برای اقدام در مورد نحوه شروع یا درخواست اطلاعات بیشتر.

۳. تعامل بهتری با بیماران کاهش وزن خود ایجاد کنید

تعامل زمانی بهترین اتفاق می‌افتد که پست‌های رسانه‌های اجتماعی و سایر دارایی‌های بازاریابی شما به موضوعات/سوال‌ها/مشکلاتی که بیماران شما نگران آن‌ها هستند می‌پردازد. همچنین با مشخص کردن اینکه چرا شما و تیمتان واجد شرایط منحصربفرد برای کمک به موفقیت آنها هستید، می توانید در فضای شلوغ کاهش وزن آنلاین برجسته شوید. تعامل همچنین با قرار دادن برخی از شخصیت های عملی شما در بازاریابی شما افزایش می یابد.

مردم می خواهند قبل از برداشتن قدم بعدی از افرادی که می توانند به آنها اعتماد کنند خرید کنند. در اینجا سه ​​راه عالی برای ایجاد تعامل بهتر با بیماران فعلی و آینده وجود دارد که عبارتند از:

  • خبرنامه الکترونیکی: یک خبرنامه الکترونیکی کوتاه و در عین حال تاثیرگذار ایجاد کنید که دارای قالب ثابتی از جمله برندسازی و مواردی مانند مقاله مختصر، دستور غذای سالم، چیزهای جدید و دعوت به اقدام (مانند پیوند خرید محصول/خدمات جدید) باشد.
  • ارتقاء متقابل: پیوندهایی را به وب سایت خود و راهی برای اشتراک گذاری خبرنامه الکترونیکی با دیگران اضافه کنید.
  • رسانه های اجتماعی: به تعامل خود با پست‌های رسانه‌های اجتماعی که جالب هستند مانند گرافیک انگیزشی، اطلاعات پشت صحنه برای تمرین شما، محصولات مورد علاقه، توصیه‌ها، دستور العمل‌ها، پرسش و پاسخ با پزشک، نظر خود در مورد اخبار کاهش وزن فعلی یا گاهی اوقات لینک‌هایی به وزن مرتبط دیگر ادامه دهید. مقاله ضرر

این نیازی به طاقت فرسا نیست. می توانید برای کارآمدی محتوا را برای یک هفته یا یک ماه برنامه ریزی کنید (و حتی برنامه ریزی کنید). در واقع، دسته‌بندی محتوا و داشتن یک برنامه زمان‌بندی ارسال، هرج و مرج را از بین می‌برد، ثبات را بهبود می‌بخشد و به خلاقیت خود به خود اجازه می‌دهد.

۴. ایجاد و ترویج یک برنامه ارجاع

بهترین بیماران شما اغلب از بیماران فعلی شما می آیند. با این حال، حتی اگر آنها خوشحال هستند، ارجاع شخص دیگری معمولاً در ذهن نیست. به دست آوردن ارجاع نیاز به یک رابطه عالی با آنها دارد و اغلب مستلزم درخواست ارجاع زمانی است که آنها خوشحال هستند. برخی از نکات برای افزایش مراجعات خود را می توانید در اینجا بیابید.

۵. از نظرات و نظرات بیماران خود نهایت استفاده را ببرید

اظهارات و نظرات بیماران می تواند بیشترین تأثیر را در بازاریابی عمل شما داشته باشد. با این حال، مانند ارجاعات، این معمولاً مورد توجه نیست. بنابراین، شما باید یک راه سیستماتیک و آسان برای درخواست و به دست آوردن آنها داشته باشید. برخی از راه‌های عالی برای تحقق این امر عبارتند از کارت‌های ویزیت با کد QR که مستقیماً به صفحه بررسی Google شما پیوند می‌خورد، از جمله پیوند بررسی در امضای ایمیل شما، درخواست‌های بررسی خودکار پس از قرار ملاقات، و آماده‌سازی کل تیم برای درخواست ارجاع/ هر زمان که با یک بیمار خوشحال تماس داشتند، پیوند ارجاع را به Google به اشتراک بگذارید.

مطمئن شوید که لیست محلی خود را برای موتورهای جستجوی اصلی ادعا می کنید. اطمینان حاصل کنید که فهرست شما درست است و شامل عکس‌ها، ساعات کاری و توضیحات کوتاه است. همچنین می توانید آن را به کانال YouTube خود پیوند دهید تا پست های شما به طور خودکار نمایش داده شوند و/یا پیوندهایی به وبلاگ خود اضافه کنند.

در نهایت، مطمئن شوید که بازده سرمایه گذاری بازاریابی خود را حداقل ماهانه اندازه گیری کنید تا بتوانید ببینید چه چیزی کار می کند (و چه چیزی کار نمی کند). این را با تیم خود مرور کنید و تغییرات لازم را انجام دهید. روندها را رصد کنید و مطمئن باشید که از منابع بازاریابی خود نهایت استفاده را خواهید برد.

منبع(ها):

۱