۵ اسطوره بزرگ متابولیسم که از بین رفته است


صفحه طرفداران فیس بوک ما چربی سوزی کنید (www.facebook.com/burnthefat) جایی است که من بیشترین زمان را در رسانه های اجتماعی می گذرانم (من به طور مداوم توییت نمی کنم و هرگز حتی یک بار هم از تیک توک بازدید نکرده ام. سعی می کنم اینستاگرام بیشتر). غیر معمول نیست که یک پست در آن صفحه فیس بوک ۱۰۰۰ لایک، ۱۰۰ اشتراک گذاری یا ۱۰۰ نظر دریافت کند. اخیراً یک مسابقه متابولیسم ارسال کردم که در آن پنج سؤال پرسیدم و بیش از ۱۰۰ پاسخ وجود داشت. فقط شش نفر پاسخ های صحیح را دریافت کردند. یعنی هر پنج گزاره در مورد متابولیسم نادرست بود.

راجع بهش فکر کن! کاملاً ۹۴٪ از بازدیدکنندگان آن صفحه، و این افراد عموماً افراد آگاه هستند، که اکثر آنها آخرین نسخه من را خوانده اند. کتاب چربی را بسوزانید، به هر پنج افسانه رایج متابولیسم اعتقاد داشت. من بسیار شگفت زده شدم و از آنجایی که پست های رسانه های اجتماعی عمر کوتاهی دارند، می خواستم این افسانه های متابولیسم را در مقاله ای بنویسم و ​​با اضافه کردن آنها در اینجا در وبلاگ چربی سوزی، آنها را برای آیندگان ثبت کنم.

من این پست را بسیار مختصر نگه داشته ام تا بتوانید در عرض چند دقیقه آن را مرور کنید و اگر می خواهید در مورد هر یک از این افسانه ها بیشتر بدانید، از پیوندهایی که در زیر می بینید دیدن کنید.

افسانه های متابولیسم

۱. متابولیسم شما به “حالت گرسنگی” می رود و اگر خیلی کم غذا بخورید، چربی سوزی را متوقف خواهید کرد.

انطباق متابولیک (ترموژنز تطبیقی) یک پدیده واقعی است، اما به این معنی است که پس از محدود کردن کالری و کاهش وزن، کمی کمتر از آنچه پیش‌بینی می‌کردید می‌سوزانید، بنابراین کمی کندتر از محاسبه کالری نشان داده شده روی کاغذ از دست می‌دهید. این کاهش چربی را به طور کامل متوقف نمی کند. این مضحک است که بگوییم کم خوردن باعث توقف کاهش چربی می شود. از این نظر حالت گرسنگی یک افسانه محض است. به گرسنگی در سومالی، اسیران جنگی و آزمایش گرسنگی در مینه سوتا نگاه کنید تا ببینید وقتی خیلی کم غذا می خورید واقعاً چه اتفاقی می افتد.

بیشتر بدانید: www.burnthefatinnercircle.com/public/metabolic-adaptation-science.cfm

۲. خوردن وعده های غذایی بیشتر (مثلاً ۶ وعده غذایی کوچکتر به جای ۳ وعده بزرگتر) متابولیسم شما را سرعت می بخشد.

افزایش دفعات وعده های غذایی باعث افزایش متابولیسم نمی شود. تغذیه یک اثر حرارتی دارد، به این معنی که برای هضم غذا به انرژی نیاز دارد، اما چه ۳ اثر حرارتی بزرگتر یا ۶ اثر حرارتی کوچکتر داشته باشید، وقتی کالری و ماکرو یکسان است، تفاوتی در میزان متابولیسم وجود ندارد. با این حال، خوردن اغلب پروتئین مفید است. خوردن پروتئین ۴ یا ۵ بار در روز به بهینه سازی عضله کمک می کند.

بیشتر بدانید: www.burnthefatinnercircle.com/public/Number_of_Meals_and_Metabolic_Rate.cfm

۳. متابولیسم شما به طور خودکار در دهه ۴۰ و ۵۰ سالگی در نتیجه افزایش سن شروع به کند شدن می کند.

متابولیسم ممکن است در ۵۰، ۴۰ سالگی یا حتی در ۳۰ سالگی شروع به کند شدن کند، اما به دلیل کاهش فعالیت بدنی و یا از دست دادن عضلات به دلیل عدم تمرین مقاومتی است. یک مطالعه مهم اخیر نشان داد که متابولیسم از پیری زمانی تا ۶۰ سالگی کند نمی شود.

بیشتر بدانید: www.burnthefatinnercircle.com/public/metabolism-and-aging.cfm

۴. هر پوند عضله ای که می سازید، ۵۰ کالری بیشتر در روز می سوزاند (میزان سوخت و ساز در حالت استراحت را افزایش می دهد).

یک پوند عضله نسبت به یک پوند چربی کالری بیشتری می سوزاند، اما تنها ۶ تا ۱۰ کالری دارد، تقریباً ۵۰ کالری. طبیعتاً عضله سازی یک چیز عالی با فواید بسیاری از جمله سلامتی و قدرت است، اما شما باید به آن اضافه کنید. مقدار زیادی عضله برای افزایش قابل ملاحظه میزان متابولیسم در حالت استراحت.

بیشتر بدانید: www.burnthefatinnercircle.com/public/How-Many-Calories-Does-A-Pound-Of-Muscle-Burn.cfm

۵. رژیم‌های غذایی افراطی که منجر به کاهش وزن شدید می‌شود، می‌تواند به طور دائمی به متابولیسم شما آسیب برساند و باعث افزایش وزن شود و کاهش وزن در آینده را سخت‌تر کند.

رژیم های غذایی شدید و کاهش وزن شدید می تواند منجر به سازگاری متابولیک و انواع اثرات منفی مرتبط با در دسترس بودن انرژی کم شود، از جمله تاثیر منفی بر هورمون ها. با این حال “آسیب متابولیک” یک اصطلاح علمی نیست. گاهی اوقات اثرات منفی ممکن است برای چند ماه (یا حتی بیشتر در مورد سیکل قاعدگی زنان) باقی بماند، اما دائمی نیست و دلیلی برای افزایش وزن نیست. سازگاری متابولیک و اثرات منفی با پایان رژیم غذایی و تثبیت وزن متوقف می شود و به حالت عادی باز می گردد.

بیشتر بدانید: www.burnthefatinnercircle.com/public/metabolic-adaptation-science.cfm

آیا هنوز به هیچ افسانه ای اعتقاد داشتید؟ حالا تو می دانی.

سخت تمرین کنید و منتظر موفقیت باشید!

تام ونوتو،
نویسنده، راهنمای چربی سوزی برای برنامه ریزی غذایی انعطاف پذیر برای کاهش چربی
بنیانگذار، Burn the Fat Inner Circle

PS. هنوز عضو حلقه داخلی نیستید؟ امروز به ما بپیوندید! برای پیوستن به هزاران نفر دیگر اینجا را کلیک کنید

PPS. آیا جدیدترین کتاب الکترونیکی مجموعه چربی سوزی را دارید؟ اگر نه، کپی خود را از اینجا بگیرید: سوزاندن راهنمای چربی برای برنامه ریزی غذایی انعطاف پذیر برای کاهش چربی


tomvenuto-blogدرباره تام ونوتو، مربی کاهش چربی بدون BS
تام ونوتو از سال ۱۹۸۹ یک متخصص بدنسازی طبیعی و کاهش چربی قابل اعتماد بوده است. تام یک بدنساز رقابتی سابق است و امروزه به عنوان مربی بدنسازی، نویسنده، وبلاگ نویس و نویسنده تمام وقت کار می کند. او در اوقات فراغت خود یک علاقه مندان به فضای باز و کوله گرد است. کتاب او، چربی را بسوزانید، عضله را تغذیه کنید یک کتاب پرفروش بین المللی است، ابتدا به عنوان کتاب الکترونیکی و اکنون به عنوان یک جلد گالینگور و کتاب صوتی. راه حل چربی بدن، کتاب تام در مورد غذا خوردن احساسی و حفظ وزن طولانی مدت، یکی از انتخاب های مجله اپرا و مجله تناسب اندام مردان بود. تام نیز بنیانگذار دایره درونی چربی را بسوزانید – یک انجمن پشتیبانی تناسب اندام با بیش از ۵۲۰۰۰ عضو در سراسر جهان از سال ۲۰۰۶. برای جزئیات عضویت اینجا را کلیک کنید