4 نکته ای که قبل از بارداری می دانستم1. DHA ، یک اسید چرب ضروری برای رشد مغز ، در اکثر مکمل های قبل از تولد NO است.

در حالی که من و شوهرم سعی می کردیم بچه دار شویم ، یک فروشگاه غذای سالم محلی بسته شد و به فروش رفت. من 4 مارک مختلف مکمل های دوران بارداری را جمع آوری کردم. من از مادران دیگر شنیده ام که برخی از دوران بارداری حالت تهوع را بدتر می کنند ، بنابراین می خواستم انتخاب کنم. اولین بارداری که دریافت کردم (یک بار در روز) حاوی DHA بود. در هفته دوم نوشیدن بطری بعدی ، دیدم که حقیقت ساده قبل از تولد پذیرفته نیست. من به بطری سومم ، نمای زندگی قبل از تولد ، نگاه کردم و هیچ DHA وجود نداشت.

چرا ؟! زنان باردار باید روزانه حداقل 200 میلی گرم DHA برای رشد مغز و چشم نوزاد مصرف کنند. شما می توانید DHA را از ماهی های روغنی دریافت کنید ، اما من می دانم که در سه ماه اول هفته 8-12 اونس ماهی قزل آلا نخوردم. فکر گوشت و ماهی باعث استفراغ او شد.

مغز در سه ماهه سوم سریع ترین و پیچیده ترین رشد را طی دو سال اول پس از تولد تجربه می کند ، به همین دلیل مکمل DHA به طوری که در این دوره مهم است

EPA (یکی دیگر از اسیدهای چرب) و DHA نه تنها از نوزاد بلکه از مادر پشتیبانی می کند. افزودن این اسیدهای چرب ضروری برای افزایش سلامت زایمان و نتایج پس از زایمان و حمایت از خلق و خو و رفاه پس از زایمان نشان داده شده است.

به گفته انجمن بارداری آمریکا ، “اکثر زنان آمریکایی دارای کمبود EPA و به ویژه DHA هستند و در دوران بارداری کاهش می یابد زیرا جفت DHA را از بافت مادر به جنین می دهد. خستگی تا 9-12 ماه پس از تولد ادامه می یابد و همانطور که می توانید تصور کنید با حاملگی های متعدد بدتر می شود. “

نوزادانی که مادران آنها در دوران بارداری دارای سطوح بالای DHA بودند ، قبلا رشد بینایی و شناختی و عملکرد ایمنی سالم تری را نشان داده بودند.

با نگاهی به گذشته ، تصور ساده لوحانه ای وجود داشت که فکر کنم مکمل قبل از تولد شامل نوزاد در حال رشد من و همه چیزهایی است که من نیاز دارم.

در حال حاضر ، من 480mg DHA (Nordic Naturals توصیه شده توسط انجمن بارداری آمریکا) هر روز قبل از زایمان مصرف می کنم. من ترجیح می دهم همه چیز را در یک قرص بخرم ، اما به یک مارک شخص ثالث مانند Nordic پایبند هستم زیرا روغن ماهی یک مکمل ناقص است.

2. شما می توانید در سه ماهه اول واقعا گرسنه باشید.

همه فیلم ها و مقالات نشان می دهد که زنان در سه ماه اول با آب نمک ، نان تست و تکه های یخ زندگی می کنند. شنیده اید که برخی از زنان حتی در سه ماهه اول بارداری وزن کم می کنند. مال من نبود اشتباه نکنید ، من همه حالت تهوع داشتم ، اما تنها چیزی که باعث کاهش آن شد خوردن یک وعده غذایی کامل بود.

نمک؟ خیر یک بوریتو کامل به من بدهید حالت تهوع تقریباً هر 2 ساعت شروع می شد ، و من نیز شروع کردم. مورد نیاز بخور ، استات من ساندویچ مرغ برای صبحانه ، رول تخم مرغ ، پنیر کبابی و ماک و پنیر (هیچ کدام از وعده های معمولی من) می خواستم.

این من را ناراحت کرد زیرا همه عادت های پزشکی معمول می گوید که شما در سه ماهه اول به کالری اضافی احتیاج ندارید یا وزن زیادی اضافه نمی کنید.

خوب ، من با BS تماس می گیرم. بدن من در حال رشد یک اندام جدید (جفت) بود ، بنابراین نیازی به خوردن بیشتر در جهان برای حمایت از آن ندارم؟ من همیشه به مردم یاد می دهم که به بدنشان گوش دهند و او به من می گفت غذا بخور.

من در سه ماهه اول وزن اضافه کردم ، اما در سه ماهه دوم افزایش وزن کاهش یافت (میزان گرسنگی نیز کاهش یافت) و دوباره مرا مرخص کرد. با این حال ، من شروع به درخواست همه توصیه های رسمی برای نیاز به کالری و برنامه افزایش وزن می کنم.

من 100٪ مطمئن هستم که تغذیه با همه علوم سازگار نیست ، بنابراین باید در دوران بارداری نیز یکسان باشد. به بدن خود اجازه دهید شما را راهنمایی کند ، نه میزها.

3. برنامه ای برای انجام کارهای دیگر جز زنده ماندن 8 تا 12 هفته نداشته باشید.

برای وعده های غذایی برنامه ریزی نکنید و فکر نکنید که سالم غذا می خورید. از پروژه های اضافی یا رویدادهای سخنرانی خودداری کنید. فکر نکنید که تمرینات عادی خود را ادامه خواهید داد. نه ، دیگر نمی توانید کشش انجام دهید.

شما فقط می خواهید بخوابید. حتی هوس عجیبی برای غذاهایی که دوست ندارید خواهید داشت و از اکثر غذاهای سالم کاملاً بیزار خواهید شد. نگران نباش تموم شد خوش شانس هستم که مجبور شدم برای مدت طولانی با این علائم مبارزه کنم.

4. همه چیز طبیعی است

همه علائم فوق العاده عجیب و غریبی را که در گوگل جستجو می کنید؟ طبیعی.

آیا هنگام بیدار شدن از خواب در ناحیه کف پا احساس درد می کنید؟ طبیعی.

آیا بوی ابرقهرمان می دهد؟ آیا شوهر شما مانند یک خوشبو کننده است با وجودی که در بلوک دور از فرد تزریق کننده گاز یا در اتاق دیگری قرار دارد؟ طبیعی.

اسهال مستقیم به مدت 2 هفته؟ طبیعی. سرگیجه؟ طبیعی. تخلیه؟ این طبیعی است. گرفتگی های بی رویه گوساله اسب چارلی ، خارش کف دست ، بی خوابی ، تپش قلب و پاهای شما در حال رشد است؟ همه چیز عادی است.

لطفاً در مورد همه چیز از پزشک خود بپرسید ، اما به احتمال زیاد متقاعد خواهید شد که این چیزهای عجیب و غریب که مطمئن هستید اشتباه هستند تنها بخشی از بارداری است.

به هر حال ، شما مجبور خواهید بود شورت های جدید بخرید. همه زنانی که می گفتند نیازی به خرید لباس بارداری ندارند ، دروغ می گفتند.

درباره نویسنده: مگان (ور) یک متخصص تغذیه ثبت شده در پوچکاج ، اورلاندو ، فلوریدا است. او دارای آگاهی تغذیه شخصی است که به کارآفرینان دیگر آموزش می دهد که چگونه با تغذیه بهره وری و عملکرد خود را افزایش دهند. او نویسنده “بهینه سازی زندگی: راهنمای تغذیه برای کارآفرینان” است.

منابع:

  1. کمبود اسید چرب امگا 3 در نوزادان قبل از تولد با استفاده از آزمایش تصادفی مکمل DHA مادر در بارداری
  2. محتوای DHA شیر مادر عملکرد شناختی را در نمونه ای از 28 کشور پیش بینی می کند

دیدگاهتان را بنویسید