10 علامتی که نشان می دهد شما به گلوتن حساس هستید


مجموعه ای از محصولات بدون گلوتن

اگر فکر می کنید خودتان را مسئول همه مشکلات معده ، نفخ ، افزایش سردرد و مه مغزی می دانید ، تنها نیستید. اکثر بزرگسالان به همین شکل فکر می کنند.

اگر به گلوتن حساسیت دارید ، این بدان معنا نیست که به گندم یا بیماری سلیاک حساسیت دارید. اکثر مردم بدون تحمل به گلوتن حساسیت دارند. به همین دلیل ، شما باید به پزشک مراجعه کنید و در مورد علائم خود صحبت کنید ، بنابراین آزمایشات مناسب برای تعیین علت این مشکلات انجام می شود.

در زیر ده نشانه حساسیت به گلوتن وجود دارد که به تشخیص علائم شما کمک می کند. این می تواند اشکال مختلفی مانند بیماری سلیاک و حساسیت به گندم ایجاد کند. با این حال ، علائم ممکن است بلافاصله پس از مصرف ظاهر نشوند ، اما پس از مصرف گلوتن یک یا دو روز ادامه خواهند داشت.

تورم

یک نشانه همه جانبه حساسیت به گلوتن نفخ است ، که احساس پر شدن معده از گاز است. در نتیجه ، مجرای روده کوچک آسیب می بیند و در نتیجه روده ها غذای شما را هضم نمی کنند.

تغییرات غیرمنتظره وزن

اگر فردی نسبت به گلوتن تحمل نداشته باشد ، می تواند منجر به افزایش یا کاهش وزن غیر منتظره شود. همانند حساسیت به گلوتن ، بدن در جذب گلوتن موجود در چاودار ، جو و گندم مشکل دارد و منجر به مشکلات گوارشی می شود که یکی از آنها افزایش وزن است. این می تواند منجر به کمبود ویتامین و ایجاد التهاب شود که می تواند منجر به بیماری خود ایمنی شود.

مشکلات پوستی

علائمی مانند بثورات پوستی ، آکنه و خشکی پوست از مشکلات رایجی است که در صورت حساسیت فرد به گلوتن ایجاد می شود. هرپتی فرم و کراتوز مو دو مشکل مراقبت از پوست هستند که مستقیماً با حساسیت به گلوتن ارتباط دارند. ممکن است قرمزی و خارش در صورت ، دست ها ، باسن و بدن شما ظاهر شود. بیمارانی که از آکنه رنج می برند ، مشکلات روده ای نیز دارند.

مه مغزی و سردرد

مه مغزی یکی از علائم رایج ناتوانی فرد در تفکر واضح و عدم تحمل گلوتن است. افراد مبتلا به میگرن بیشتر از حساسیت به گلوتن و بیماری سلیاک رنج می برند.

علائم افسردگی و اضطراب

از آنجا که گلوتن نفوذپذیری و التهاب روده را افزایش می دهد ، می تواند منجر به اضطراب ، افسردگی ، خستگی و بی خوابی شود. اگر ارتباط روده و مغز شما ضعیف باشد ، ناراضی خواهید بود و باعث تغییر روحیه می شوید.

درد و التهاب مفاصل

افزایش درد مفاصل یکی دیگر از علائم رایج حساسیت به گلوتن است. در بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید ، درد مفاصل در صورت فاقد گلوتن کاهش می یابد.

مشکلات گوارشی

اکثر افراد مبتلا به عدم تحمل گلوتن مشکلات گوارشی از جمله اسهال ، یبوست و گاز دارند. اگر کسی بلافاصله پس از مصرف گلوتن چنین علائمی را تجربه کرد ، نگران کننده است و باید مستقیماً آن را امتحان کند.

بیماری خودایمنی

افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی نیز با حساسیت به گلوتن در ارتباط هستند. بیماری سلیاک در اثر حمله سیستم ایمنی روده ایجاد می شود که منجر به دیابت ، آرتریت روماتوئید و غیره می شود.

وضعیت دندان ها بد است

علامت دیگر این است که دندان ها در وضعیت بدی قرار دارند ، زیرا مواد معدنی و عناصر ضروری در روده جذب نمی شوند. ممکن است باعث پوسیدگی و پوسیدگی دندان شود. یک فرد از دندان های خود مراقبت می کند ، اما هنوز در حساسیت به گلوتن مشکل دارد

کمبود آهن

یکی از علل بیماری سلیاک کمبود آهن است. علائم شامل تنگی نفس ، خستگی و سردرد است.

دیدگاهتان را بنویسید