10 شواهد دارچین مبتنی بر شواهد برای سلامتی || دارچین 10 فواید سلامتی بر اساس دارچین


دارچین بر اساس شواهد علمی دارای 10 فایده برای سلامتی است و بر این اساس می توان نتیجه گرفت که استفاده از آن می تواند برای سلامتی مفید و م effectiveثر باشد. دارچین یک ادویه بسیار خوشمزه است. هزاران سال است که این گیاه به دلیل خواص درمانی خود ارزش گذاری شده است. امروزه علم مدرن تأیید کرده است که مردم مدتهاست آن را می شناسند. در این مقاله ، 10 فایده دارچین برای سلامتی وجود دارد که توسط تحقیقات علمی پشتیبانی می شود.

دارچین 10 فواید: حاوی ماده ای با خواص دارویی است

دارچین ادویه ای است که از پوست درختان تهیه می شود و از نظر علمی به آن دارچین می گویند.این ماده در طول تاریخ مورد استفاده قرار گرفته و متعلق به مصر باستان است. این نادر و گرانبها بود و هدیه پادشاهان محسوب می شد. دارچین این روزها ارزان است ، در هر سوپر مارکت موجود است و به عنوان عنصری در غذاها و دستور العمل های مختلف یافت می شود.

دارچین با بریدن ساقه درختان دارچین تهیه می شود. سپس پوست داخلی برداشته می شود و قطعات چوبی برداشته می شوند. وقتی خشک می شود ، نوارهای نوردی به نام چوب دارچین ایجاد می کند. این درختان را می توان آسیاب کرد تا پودر دارچین ایجاد شود. بو و طعم متمایز دارچین به دلیل چربی بالای آلدئید دارچین است. دانشمندان معتقدند که دارچین مسئول بسیاری از تأثیرات قوی آن بر سلامتی و متابولیسم است. دارچین یک ادویه محبوب است. دارچین سرشار از دارچین آلدئید است که تصور می شود مسئول بسیاری از فواید سلامتی است.

همین حالا با مشاوران پزشک خود مشاوره آنلاین بگیرید

دارچین 10 فواید: دارچین حاوی آنتی اکسیدان است

داروساز مبتنی بر شواهد 10 فواید سلامتی پزشک

آنتی اکسیدان ها بدن شما را از آسیب اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کنند. دارچین سرشار از آنتی اکسیدان های قوی مانند پلی فنول است. در تحقیقی که فعالیت آنتی اکسیدانی 26 ادویه را مقایسه کرده بود ، با غلبه بر “غذاهای فوق العاده” مانند دارچین و حتی سیر و پونه کوهی. در واقع ، دارچین به اندازه کافی قوی است که می تواند به عنوان یک نگهدارنده طبیعی غذا استفاده شود.

دارچین دارای خواص ضد التهابی است

التهاب بسیار مهم است. این به بدن شما در مبارزه با عفونت ها و ترمیم آسیب بافتی کمک می کند. با این حال ، هنگامی که التهاب مزمن است و می تواند در برابر بافت های بدن شما مشکل ساز شود. دارچین می تواند در این زمینه مفید باشد. مطالعات نشان می دهد که این ادویه و آنتی اکسیدان های آن دارای خواص ضد التهابی قوی هستند

خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهید

دارچین خطر بیماری های قلبی را که عامل اصلی مرگ زودرس در جهان است کاهش می دهد. در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 ، 1 گرم یا حدود نصف قاشق چایخوری دارچین در روز تأثیر مفیدی بر نشانگرهای خون دارد. کلسترول کل ، کلسترول LDL و تری گلیسیرید “بد” را کاهش می دهد ، در حالی که کلسترول HDL “خوب” ثابت می ماند. به تازگی ، یک مطالعه بزرگ به این نتیجه رسید که دوز فقط 120 میلی گرم دارچین در روز می تواند باعث این اثرات شود. در این مطالعه ، دارچین سطح کلسترول HDL “خوب” را نیز افزایش داد.

مطالعات روی حیوانات نشان می دهد که دارچین فشار خون را کاهش می دهد. وقتی همه این عوامل با هم ترکیب شوند ، خطر بیماری قلبی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. دارچین می تواند برخی از عوامل خطر اصلی برای بیماری های قلبی مانند کلسترول ، تری گلیسیرید و فشار خون بالا را بهبود بخشد.

سطح قند خون را کاهش می دهد و دارای اثر ضد دیابت قوی است

داروساز مبتنی بر شواهد 10 فایده سلامتی پزشک

دارچین به دلیل خواص کاهش قند خون شناخته شده است. دارچین علاوه بر اثرات مفید بر مقاومت به انسولین ، می تواند قند خون را با چندین مکانیسم دیگر کاهش دهد. ابتدا دارچین میزان گلوکز وارد شده به خون را بعد از غذا کاهش می دهد. این کار با تداخل با آنزیم های مختلف گوارشی که کربوهیدرات ها را در دستگاه گوارش شما تجزیه می کنند ، انجام می دهد. دوم ، ترکیب دارچین می تواند با تقلید از انسولین بر سلول ها تأثیر بگذارد.

این به طور قابل توجهی توانایی سلولهای شما در جذب گلوکز را بهبود می بخشد ، اگرچه از انسولین کندتر است. مطالعات متعدد انسانی تأثیر ضد دیابت دارچین را تایید کرده و نشان داده است که روزه داری می تواند قند خون را بین 10 تا 29 درصد کاهش دهد. دوز موثر 1-6 گرم در روز یا حدود 0.5-2 قاشق چایخوری دارچین در روز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی کاهش قند خون ، 15 روش آسان برای کاهش طبیعی قند خون را در نظر بگیرید. دارچین سطح قند خون ناشتا را کاهش می دهد و دارای اثر ضد دیابتی 1 تا 6 گرم یا 0.5 افزایش یافته است. حداکثر 2 قاشق چایخوری در روز

افزایش حساسیت به هورمون انسولین

داروساز مبتنی بر شواهد 10 فایده سلامتی پزشک

انسولین یکی از هورمون های اصلی تنظیم کننده متابولیسم و ​​مصرف انرژی است. همچنین برای انتقال قند خون از جریان خون به سلول های شما مهم است. مشکل این است که بسیاری از مردم در برابر اثرات انسولین مقاوم هستند. به این می گویند مقاومت به انسولین. خبر خوب این است که دارچین می تواند مقاومت انسولین را به میزان چشمگیری کاهش دهد و به این هورمون مهم کمک کند. دارچین می تواند قند خون را با افزایش حساسیت به انسولین کاهش دهد ، همانطور که در فصل بعدی مورد بحث قرار گرفت.

در برابر بیماریهای عصبی مثر است

بیماریهای عصبی با از دست دادن تدریجی ساختار یا عملکرد سلولهای مغزی مشخص می شوند. آلزایمر و پارکینسون دو نوع رایج هستند.

دو ترکیب موجود در دارچین از تجمع پروتئینی به نام تاو در مغز جلوگیری می کند که یکی از علائم بارز بیماری آلزایمر است. در مطالعه ای روی موش های مبتلا به بیماری پارکینسون ، دارچین به محافظت از نورون ها ، عادی سازی سطح انتقال دهنده های عصبی و بهبود عملکرد حرکتی کمک کرد. این اثرات باید در انسان بیشتر مورد مطالعه قرار گیرد. دارچین در مطالعات مختلف بر روی حیوانات نشان داده شده است که منجر به پیشرفت های مختلف در بیماری آلزایمر و پارکینسون می شود. اما تحقیقات انسانی کمی وجود دارد.

حفاظت از سرطان

سرطان یک بیماری جدی است که با رشد سلول های کنترل نشده مشخص می شود. دارچین به دلیل استفاده بالقوه از آن در پیشگیری و درمان سرطان به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. به طور کلی ، شواهد محدود به لوله های آزمایش و مطالعات روی حیوانات است که نشان می دهد عصاره دارچین می تواند در برابر سرطان محافظت کند. این دارو با کاهش رشد سلول های سرطانی و تشکیل عروق خونی در تومورها عمل می کند و به نظر می رسد برای سلول های سرطانی سمی بوده و باعث مرگ سلول ها می شود.

مطالعه روی موش های مبتلا به سرطان روده نشان داد که دارچین یک فعال کننده قوی آنزیم های سم زدایی در روده است و از رشد بیشتر سرطان محافظت می کند. این یافته ها با آزمایش لوله آزمایش نشان می دهد که دارچین واکنش های آنتی اکسیدانی محافظتی را در سلولهای روده بزرگ انسان فعال می کند. دارچین بر زندگی تأثیر می گذارد یا خیر ، تنفس انسان باید با مطالعات کنترل شده تأیید شود.

مبارزه با عفونت های باکتریایی و قارچی

داروساز مبتنی بر شواهد 10 فواید سلامتی پزشک

سینامالدهید ، یکی از اصلی ترین ترکیبات فعال دارچین ، می تواند به مبارزه با عفونت های مختلف کمک کند. روغن دارچین به طور موثر عفونت های قارچی دستگاه تنفسی را درمان می کند. این می تواند از رشد برخی از باکتری ها از جمله لیستریا و سالمونلا جلوگیری کند.

با این حال ، شواهد محدود است و ثابت نشده است که دارچین می تواند عفونت های دیگر نقاط بدن را کاهش دهد.

اثرات ضد میکروبی دارچین همچنین می تواند از پوسیدگی دندان جلوگیری کرده و بوی بد دهان را کاهش دهد.

10 فایده دارچین: مبارزه با HIV

HIV ویروسی است که به تدریج سیستم ایمنی بدن شما را از بین می برد و در صورت عدم درمان می تواند منجر به ایدز شود. تصور می شود دارچین از گونه Cassia به مبارزه با HIV-1 ، شایع ترین نوع ویروس HIV در انسان کمک می کند.

یک مطالعه آزمایشگاهی بر روی سلول های آلوده به HIV نشان داد که دارچین در بین 69 گیاه مورد مطالعه م effectiveثرترین درمان است. برای تأیید این اثرات به تجربه انسانی نیاز است.

اخرین حرف

مطالعات نشان می دهد که دارچین می تواند به مبارزه با HIV-1 ، نوع اصلی HIV در انسان کمک کند. بهتر است از دارچین “واقعی” استفاده کنید. همه دارچین ها برابر نیستند. کاسیا حاوی مقدار قابل توجهی کومارین است که تصور می شود در دوزهای بالا مضر است.

همه دارچین باید فواید سلامتی داشته باشند ، اما کاسیا به دلیل داشتن کومارین می تواند در دوزهای زیاد مشکل ایجاد کند.

دارچین “واقعی” از این نظر بهتر است. مطالعات نشان می دهد که کومارین کمتر از کاسین است. متأسفانه بیشتر دارچین های موجود در سوپر مارکت ها ارزان ترین نوع کاسیا هستند.

در پایان روز ، دارچین یکی از خوشمزه ترین و سالم ترین ادویه جات در جهان است. می تواند قند خون را کاهش دهد. عوامل خطر بیماری های قلبی را کاهش دهید. مزایای بیشماری برای سلامتی وجود دارد.

منبع: https://www.healthline.com/nutrition/10-proven-benefits-of-cinnamon#TOC_TITLE_HDR_1

دیدگاهتان را بنویسید