10 دروغ بزرگ درباره تغذیه! – نکات تغذیه تلفن


10 دروغ بزرگ که در مورد تغذیه رایج است!

اطلاعات غلط زیادی در زمینه تغذیه وجود دارد. مقاله بدترین نمونه ها را لیست می کند ، اما باید بدانید که اینها تنها چند نمونه از کوه اطلاعات غلط است. در اینجا 10 مورد از بزرگترین دروغ های تغذیه ای آورده شده است.

 1. تخم مرغ یک غذای ناسالم است.

یکی از مواردی که باعث موفقیت بسیاری از افراد می شود بی تفاوتی آنها نسبت به غذاهای بسیار سالم است. بدترین مثال تخم مرغ است که گفته می شود به دلیل کلسترول بالا خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد. با این حال ، اخیراً ثابت شده است که کلسترول غذایی کلسترول خون را افزایش نمی دهد. در حقیقت ، تخم مرغ در درجه اول کلسترول “خوب” را افزایش می دهد و با افزایش خطر بیماری های قلبی مرتبط نیست.

در حقیقت ، تخم مرغ یکی از مغذی ترین غذاهای روی زمین است. تخم مرغ سرشار از بسیاری از مواد مغذی و آنتی اکسیدان ها است که از چشم ما محافظت می کند.

مهمتر از همه ، اگرچه تخم مرغ یک غذای “چرب” است ، نشان داده شده است که خوردن تخم مرغ برای صبحانه باعث کاهش وزن قابل توجهی در مقایسه با شیرینی های صبحانه می شود.

 1. چربی اشباع شده برای شما مضر است.

ده ها سال پیش ، تصمیم گرفته شد که مصرف زیاد چربی های اشباع شده را به عنوان یک بیماری همه گیر قلبی در نظر بگیریم. این بر اساس تحقیقات بسیار ناقص و تصمیمات سیاسی بود که اکنون کاملاً اشتباه ثابت شده است. یک سند تحقیقاتی گسترده که در سال 2010 منتشر شد ، 21 مطالعه اپیدمیولوژیکی آینده نگر را بر روی 347،747 نفر مورد بررسی قرار می دهد. یافته ها: هیچ ارتباطی بین چربی اشباع شده و بیماری قلبی وجود ندارد.

این ایده که چربی های اشباع شده خطر بیماری های قلبی را افزایش می دهند یک نظریه تأیید نشده است که تا حدودی سنتی شده است. خوردن چربی اشباع شده کلسترول HDL (“خوب”) را در خون افزایش می دهد و LDL را از LDL کوچک ، متراکم (بسیار بد) به LDL خوب تبدیل می کند. هیچ دلیلی برای ترس از خوردن گوشت ، پنیر ، کره و روغن نارگیل وجود ندارد.

 1. همه باید غلات بخورند.

منطقی نیست که فرد رژیم غذایی خود را بر اساس غلات و دانه ها تنظیم کند. انقلاب کشاورزی در تاریخ تکامل بشر تازگی دارد و ژن های ما تغییر چندانی نکرده است. غلات مغذی کمتری نسبت به سایر غذاهای طبیعی مانند سبزیجات دارند. آنها همچنین سرشار از ماده ای به نام اسید فیتیک هستند که مواد معدنی ضروری را در روده متصل کرده و از جذب آنها جلوگیری می کند. رایج ترین غلات در رژیم های غذایی در سراسر جهان گندم است … و گندم می تواند مشکلات بهداشتی جزئی و جدی ایجاد کند.

گندم حاوی مقدار زیادی پروتئین به نام گلوتن است ، اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد بخش قابل توجهی از مردم به آن حساس هستند. خوردن گلوتن می تواند به روده ها آسیب برساند و باعث درد ، نفخ ، اسهال ، یبوست و خستگی شود. مصرف گلوتن همچنین با اسکیزوفرنی و آتاکسی مخچه ، که بیماری های جدی مغز هستند ، در ارتباط است.

 1. خوردن بیش از حد پروتئین برای استخوان ها و کلیه های شما مضر است.

رژیم غذایی با پروتئین بالا با پوکی استخوان و بیماری های کلیوی ارتباط دارد. درست است که خوردن پروتئین باعث افزایش ترشح کلسیم از استخوان ها در کوتاه مدت می شود ، اما مطالعات طولانی مدت در واقع تأثیر معکوس را نشان داده است. در دراز مدت ، پروتئین با تقویت سلامت استخوان و کاهش خطر شکستگی ارتباط تنگاتنگی دارد. علاوه بر این ، مطالعات نشان می دهد که بین مصرف زیاد پروتئین و بیماری کلیوی در افراد سالم ارتباطی وجود ندارد.

در واقع ، دو عامل خطر اصلی برای نارسایی کلیه دیابت و فشار خون بالا است که هر دو با رژیم غذایی با پروتئین بالا تقویت می شوند. با این حال ، رژیم غذایی با پروتئین بالا می تواند از نارسایی کلیه و پوکی استخوان جلوگیری کند.

 1. رژیم های کم چرب برای شما مفید است.

آیا می دانید وقتی چربی از غذا حذف می شود چقدر خوشمزه است؟ خوب ، طعم آن شبیه مقوا است. هیچ کس طعم آن را دوست نخواهد داشت. تولید کنندگان مواد غذایی این را می دانند ، بنابراین چیزهای دیگری را به رژیم غذایی خود اضافه می کنند تا کمبود چربی را جبران کنند. چربی هایی مانند شکر ، شربت ذرت با فروکتوز بالا یا شیرین کننده های مصنوعی مانند آسپارتام اغلب با چربی جایگزین می شوند. اما به خاطر داشته باشید که شیرین کننده ها بهتر از شکر نیستند ، حتی اگر کالری بالایی نداشته باشند.

در حقیقت ، بسیاری از مطالعات مشاهده ای ترکیبی ثابت و چشمگیر از شیرین کننده ها با بیماری های مختلف از جمله چاقی ، سندرم متابولیک ، دیابت ، بیماری های قلبی ، زایمان زودرس و افسردگی را نشان داده اند. در این محصولات کم چرب ، روغنهای طبیعی سالم با روغنهای بسیار مضر جایگزین می شوند.

 1. شما باید در طول روز مقدار زیادی وعده غذایی کوچک بخورید.

این ایده که شما مقدار زیادی وعده غذایی کوچک در روز می خورید تا “متابولیسم خود را حفظ کنید” یک باور رایج است که منطقی نیست. درست است که غذا در طول غذا متابولیسم را کمی افزایش می دهد ، اما مقدار کل غذا است که میزان مصرف انرژی را تعیین می کند ، نه تعداد وعده های غذایی.

این موضوع در واقع چندین بار آزمایش و رد شده است. در یک مطالعه کنترل شده ، اگرچه دو گروه مقدار مساوی غذا را در بخشهای بالا و پایین مصرف کردند ، اما هیچ تفاوتی در متابولیسم وجود نداشت.

نتایج یک مطالعه بر روی مردان چاق نشان داد که شرکت کنندگان در 6 گروه غذایی نسبت به 3 گروه غذا خوردن احساس سیری کمتری کردند. این رژیم نه تنها برای برخی افراد بی فایده است ، بلکه برای برخی دیگر مضر است.

طبیعی نیست که بدن انسان به طور مداوم تغذیه شود.

وقتی مدتی غذا نمی خوریم ، یک فرآیند سلولی به نام اتوفاژی مواد زائد را از سلول های ما خارج می کند. بهتر است هر از گاهی روزه بگیرید یا نخورید. چندین مطالعه مشاهده ای نشان داده است افرادی که چهار وعده غذا در روز می خورند ، 90 درصد در معرض خطر سرطان روده بزرگ هستند (چهارمین سرطان شایع که باعث مرگ و میر بسیاری می شود).

 1. کربوهیدرات ها باید منبع اصلی انرژی در رژیم غذایی باشند.

شرط اصلی این است که همه رژیم کم چربی داشته باشند ، که شامل حدود 60-50 کربوهیدرات در کل کالری است. این رژیم حاوی مقدار زیادی غلات و شکر و غذاهای چرب بسیار کمی مانند گوشت و تخم مرغ است. این نوع رژیم می تواند برای برخی افراد ، به ویژه افرادی که به طور طبیعی لاغر هستند ، خوب عمل کند. با این حال ، این مقدار کربوهیدرات برای افرادی که چاق هستند یا سندرم متابولیک یا دیابت دارند بسیار خطرناک است. این موضوع به طور گسترده مورد بررسی قرار گرفته است.

در یک مطالعه کنترل شده ، رژیم کم چربی و کربوهیدرات با رژیم غذایی پرچرب و کم کربوهیدرات مقایسه شد. نتایج به طور مداوم رژیم غذایی پرچرب و کم کربوهیدرات را ترجیح می دهد.

 1. روغن های گیاهی و دانه های امگا 6 برای شما بسیار مفید است.

چربی های اشباع نشده به عنوان یک غذای سالم در نظر گرفته می شوند زیرا برخی از مطالعات نشان می دهند که خطر بیماری های قلبی را کاهش می دهند. اما چربی های غیر اشباع مختلف وجود دارد و همه آنها یکسان نیستند. مهمتر از همه ، ما هم اسیدهای چرب امگا 3 و هم امگا 6 داریم.

امگا 3 ضد التهاب است و خطر بسیاری از بیماری های التهابی را کاهش می دهد. در حقیقت ، افراد باید مقدار مشخصی امگا 6 و امگا 3 دریافت کنند. اگر امگا 6 در این نسبت بسیار زیاد باشد ، می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. بزرگترین منابع امگا 6 در رژیم غذایی مدرن دانه ها و روغن های گیاهی مانند سویا ، ذرت و روغن آفتابگردان است. در طول تکامل ، بشر هرگز چنین چربی امگا 6 نداشته است. این برای بدن انسان غیر طبیعی است.

امگا 3 بخورید و از مکمل های روغن کبد ماهی ماهی استفاده کنید ، اما از غلات صنعتی و روغن های گیاهی خودداری کنید.

 1. رژیم های کم کربوهیدرات خطرناک است.

رژیم های کم کربوهیدرات یک درمان بالقوه برای شایع ترین مشکلات سلامتی در کشورهای مختلف است. رژیم های کم چرب مضر هستند و بدون آن نمی توانید بسیاری از مواد مغذی را به درستی جذب کنید. به طور خلاصه ، آنها کار نمی کنند. با این حال ، رژیم های کم کربوهیدرات (مورد استفاده متخصصان تغذیه و متخصصان تغذیه) نتایج بهتری را نشان می دهد.

نتایج تحقیقات در مورد رژیم های کم کربوهیدرات نشان می دهد:

 • کاهش بیشتری در چربی بدن در مقایسه با رژیم های کم کالری وجود ندارد و حتی در این رژیم ها محدودیتی در میزان دریافت غذا وجود ندارد.
 • آنها فشار خون را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند.
 • آنها قند خون را کاهش می دهند و علائم دیابت را بیشتر از رژیم های کم چرب بهبود می بخشند.
 • آنها کلسترول HDL (خوب) را افزایش می دهند.
 • کاهش قابل توجه تری گلیسیرید در مقایسه با رژیم های کم چرب رخ می دهد.
 • مدل کلسترول LDL (بد) از LDL کوچک ، متراکم (بسیار بد) تا LDL خوب متفاوت است.
 • پیروی از رژیم کم کربوهیدرات آسان تر از رژیم کم چرب است زیرا نیازی به محدودیت کالری ندارد و در طول روز گرسنه نخواهید ماند.

با این حال ، بسیاری از متخصصان و متخصصان تغذیه معتقدند که این رژیم ها مضر هستند و رژیم های کم چرب و پر کربوهیدرات را توصیه می کنند ، اما واقعیت این است که رژیم های پر کربوهیدرات برای شما بیش از یک مزیت است.

 1. غذاهای چرب شما را چاق می کند.

خوردن چربی شما را چاق می کند. چیزهایی که زیر پوست ما جمع می شوند و نرم و متورم به نظر می رسند چربی هستند. خوب ، خوردن چربی قطعا وضعیت را بدتر می کند. اما به این سادگی ها هم نیست. اگرچه چربی ها کالری بیشتری در هر گرم نسبت به کربوهیدرات یا پروتئین دارند ، اما غذاهای پرچرب افراد را چاق نمی کند. مانند همه چیز ، بستگی به شرایط دارد.

رژیم غذایی سرشار از کربوهیدرات و چربی می تواند شما را چاق کند ، اما هیچ ارتباطی با چربی ندارد. در واقع رژیم های پرچرب و کم کربوهیدرات نسبت به رژیم های کم چرب باعث کاهش چربی بیشتری می شوند.

مشاور با شما صحبت می کند

این مقاله که ترجمه آن تقدیم شما عزیزان می شود ، تنها به 10 مورد از اشتباهات رایج در باور عمومی می پردازد. انتخاب و تصمیم گیری در مورد حجم زیاد اطلاعات موجود بسیار مشکل است. به ویژه اکنون در زمینه تغذیه ، تفاوت های زیادی بین طب سنتی و طب اسلامی و تغذیه مدرن وجود دارد. اما به خاطر داشته باشید که بهترین گزینه ایجاد تنوع و تعادل در مصرف غذا است. آزمایشات و توصیه های سالانه را به متخصصان مربوط اختصاص دهید. در این زمان ، برای داشتن اندامی ایده آل و از همه مهمتر سلامت جسمی و روحی ، بهترین انتخاب مشاوره تغذیه یا مشاور تغذیه ورزشی و همچنین مربی ورزش خواهد بود.

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع: healthline

دیدگاهتان را بنویسید