۵ شهید تازه تفحص شده سوریه را بشناسید


من بلوک متنی هستم، روی یک دکمه ویرایش کلیک کنید تا این متن را تغییر دهید. لورم ایوم متن ساختگی با تولید آسان نامفهوم از صنعت چاپ با استفاده از طراحان گرافیک است.

۵ شهید تازه تفحص شده سوریه

روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبر از شناسایی پیکر مطهر ۵ شهید مدافع حرم در خانطومان داد. در متن روابط عمومی آمده است: «هویت پیکر مطهر شهیدان مدافع حرم «عبدالله اسکندری»، «رحیم کابلی»، «مصطفی تاش موسی»، «محمدامین کریمیان» و «عباس آسمیه» از طریق تطبیق نمونه DNA در مرکز ژنتیک سپاه شناسایی شد. و تأیید شد و پیکرهای مطهر این شهدا به میهن اسلامی بازگشت.»

این شهدا که سپاه از بازگشتشان به میهن خبر داده است بیش از ۶ سال مفقود بودند. سردار شهید عبدالله اسکندری که هشت سال از شهادت و مفقودی پیکرش می‌گذرد، اولین شهید ایرانی بود که تکفیری را با بغض و کینه خود سر از پیکرش جدا کردند.

سه تن از این شهدا به استان مازندران هستند. شهیدان کابلی، کریمیان و تاش موسی از شهدای مازندرانی مفقود بودند. یکی از این شهدا یعنی روحانی شهید محمد امین کریمیان از رزمندگان ایرانی ایگان فاطمیون بود که در کنار همرزمان افغانستانی خود به شهادت رسید. شهید عباس آسمیه اهل اسیتان البرز یکی از شهید مدافع حرم ایرانی است که در نبرد نفس روز ۲۱ دی ماه ۱۳۹۴ به شهادت رسید.