یک پخش کننده یوتیوب جدید در رواندا دستگیر شدتاریخ انتشار:

این Théoneste Nsengimana ، بنیانگذار کانال Umubavu TV Youtube است. روز سه شنبه ، چندین بستگان رقیب ویکتور اینگابایر همزمان بازداشت شدند. گفته می شود که آنها در یک مورد دستگیر شده اند و همگی متهم به انتشار شایعات نادرست هستند.

با خبرنگار کیگالی ما ، لولار برولارد

این اولین دستگیری تئونست نسنگیمانا نیست. در بهار سال 2020 ، قبل از آزادی به دلیل فقدان شواهد ، او چندین هفته را در پشت میله های زندان به اتهام گرفتن اظهارات دروغین در قبال پرداخت هزینه کرده بود.

امروز ، او به دلیل انتشار شایعات توسط رقیب ویکتور اینگابایر به همراه پنج نفر که نزدیک به حزب او ، دالفا امورینزی هستند ، و که توسط مقامات شناخته نمی شوند ، در زندان است. به گفته اداره تحقیقات رواندا (RIB) ، آنها یک گروه سازمان یافته تشکیل دادند و از رسانه های اجتماعی برای تحریک قیام مردمی استفاده کردند. اطلاعات بیشتری از بازرسان در دست نیست.

ویکتور اینگابایر ، به نوبه خود ، ترتیبی داد که تئونست نسنگیمانا عصر چهاردهم اکتبر به همراه چند تن از مخالفان تبعیدی در کانال یوتیوب خود در مناظره ای شرکت کند. تهدیدها علیه حزب رقیب را محکوم می کند

ایوون ایدامانگه ، یوتیوب دیگری از رواندا که دو هفته پیش از دولت انتقاد کرد ، به پانزده سال زندان محکوم شد، و همچنین انتشار شایعات نادرست و تحریک به شورش. وی همچنین متهم به انکار نسل کشی توتسی است.

به گزارش دیده بان حقوق بشر ، مقامات رواندا حداقل هشت نفر را که در دو سال گذشته در شبکه های اجتماعی در مورد اخبار اظهار نظر کرده اند تهدید ، دستگیر یا تحت تعقیب قرار داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید