یک سال بعد از استراتژی چاقی: چقدر پیشرفت کرده‌ایم، چقدر باید برویم؟


اگر همانطور که هارولد ویلسون بسیار نقل قول می کند، “یک هفته زمان زیادی در سیاست است”، یک سال عملا یک عمر است. و در حالی که مواضع سیاست های دولت می تواند به طور اساسی تغییر کند، در طول یک سال، یک هفته یا در کمتر از سه ساعت، تبدیل اعلامیه های سیاست به قانون واقعی می تواند زمان زیادی طول بکشد.

بنابراین، دقیقاً یک سال از نقطه عطف دولت گذشته است مقابله با چاقی این یک شگفتی خوشایند است که نه تنها دولت بر تعهد خود مبنی بر «توانمندسازی بزرگسالان و کودکان برای زندگی سالم‌تر» استوار ایستاده است، بلکه در حال پیشرفت قابل توجهی در وضع قوانین مورد نیاز برای رسیدگی به برخی از عوامل محیطی چاقی است.

پیشرفت حاصل شد

تا پایان اکتبر ۲۰۲۲، محدودیت‌های جدیدی در مورد نحوه تبلیغ برخی از غذاهای ناسالم توسط خرده‌فروشان (هم در فروشگاه‌ها و هم به صورت آنلاین) اعمال خواهد شد. این بدان معناست که دیگر شیرینی در صندوق‌ها یا کیک در انتهای راهرو وجود ندارد و پیشنهادات چند خرید فقط برای محصولات سالم‌تر ارائه می‌شود. اگر در رستوران های زنجیره ای بزرگ غذا می خوریم، اطلاعاتی در مورد محتوای کالری وعده های غذایی ما در منوها نشان داده می شود.

دولت همچنین راه را برای ایجاد تغییرات در تبلیغات تلویزیونی و آنلاین تا پایان سال هموار کرده است – پایان دادن به سلطه تبلیغات فست فود بر روی تلویزیون در ساعات پربیننده و محدود کردن راه بازاریابی آنلاین غذا و نوشیدنی های ناسالم.

همچنین پیشرفت هایی در زمینه ارائه حمایت بیشتر از افراد مبتلا به اضافه وزن و چاقی حاصل شده است، و برخی بودجه اضافی برای گسترش خدمات درمانی ارائه شده است.

تا کنون خیلی خوب. اینها سیاست های مبتنی بر شواهد هستند که پتانسیل تغییر قابل توجهی در محیط غذایی «چاق زا» ما دارند و نشانه ای از تعهد دولت به بهبود سلامت جمعیت هستند. اما آنها هنوز قانون نیستند و باید تلاش های سیاسی برای اطمینان از عبور آنها از پارلمان بدون تضعیف شدن انجام شود.

آیا کافی است؟

آیا این برای “مقابله با چاقی” کافی خواهد بود؟ نه، اولاً به این دلیل که چاقی حریفی نیست که رعد و برق به سمت هدف داشته باشد که باید قطع شود. مقابله با مشکلی است که باید بر آن غلبه کرد یا با آن مبارزه کرد و زبان مبارزه می‌تواند انگ وزن را که همیشه در جامعه ما وجود دارد تداوم بخشد – به افرادی که با چاقی زندگی می‌کنند آسیب می‌رساند و این تصور غلط را ایجاد می‌کند که وزن یک مسئله مسئولیت شخصی است که به عنوان مانعی بر سر راه اقدامات دولت برای بهبود سلامت عمومی است.

ثانیاً به این دلیل که عوامل متعددی برای چاقی وجود دارد – که بسیاری از آنها خارج از کنترل یک فرد هستند – و ما نیاز به اقدام جامع و پایدار از سوی دولت برای رسیدگی به این موارد داریم. استراتژی ملی غذای هنری دیمبلبی، که در اوایل این ماه منتشر شد، به طرز زیرکانه ای «چرخه غذای ناسالم» را توضیح داد و تولیدکنندگان مواد غذایی را تشویق کرد تا غذاهای سالم تری با مالیات بر صنعت تولید کنند، همراه با اقدامات متقابل برای اطمینان از مقرون به صرفه بودن غذای سالم برای خانواده های فقیر. . .

اقدامات بیشتر

ما همچنین برای رسیدگی به سایر اشکال قدرتمند بازاریابی که بر عادات غذایی ما تأثیر می‌گذارند، نیاز داریم – مانند حمایت مالی ورزشی توسط مارک‌های ناسالم (که اخیراً توسط رونالدو به طور عمومی مطرح شد) و استفاده از شخصیت‌های دوستدار کودک در بسته‌بندی غذاهای شیرین و پرچرب. ما باید کارهای بیشتری انجام دهیم تا مطمئن شویم همه کودکان بهترین شروع زندگی را دارند، آنها را در مسیر رشد سالم قرار می دهیم و اطمینان حاصل می کنیم که خانواده ها به خوبی حمایت می شوند. ما باید از دسترسی عادلانه به طیف وسیعی از خدمات درمانی و پشتیبانی مبتنی بر شواهد اطمینان حاصل کنیم تا به افراد کمک کنیم وزن خود را مدیریت کنند و آموزش متخصصان را بهبود بخشند تا مطمئن شویم که این حمایت همیشه به روشی دلسوزانه و مفید ارائه می شود.

چاپ آبی برای تغییر

در ماه سپتامبر، اتحاد سلامت چاقی یک استراتژی وزن سالم را منتشر خواهد کرد. با کمک طیف وسیعی از کارشناسان دانشگاهی، سیاست‌گذاری و بالینی و با حمایت کنسرسیوم SPECTRUM، سیاست‌های مبتنی بر شواهد را تعیین می‌کند که سلامت ما را بهبود می‌بخشد و بهترین شانس را برای شروع کاهش تأثیر بیماری‌های مرتبط به ما می‌دهد. چاقی و ارائه طرحی برای تغییرات بیشتر.

بهبود سلامت و پیشگیری و رسیدگی به چاقی در سطح جمعیت زمان بر است. بنابراین بیش از هر چیز ما به تعهد برای ماندن در این مسیر سیاست مبتنی بر شواهد نیاز داریم. تعهد به اقدامات گسترده بیشتر و یک رویکرد جامع برای ارزیابی، به این معنی که ما می توانیم در حین حرکت یاد بگیریم و آن یادگیری را برای اصلاح و بهبود سیاست ها به کار ببریم. و در یک سال آینده، ما امیدواریم که همچنان سیاست‌های بیشتری را جشن بگیریم که با عواملی که خطر چاقی را افزایش می‌دهند، مقابله می‌کنند و به همه کمک می‌کنند تا سالم‌تر باشند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر