یزدانی به تیلور باختگزارش کردن صدای ایراندر ادامه ۴ وزن نخست مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۲ در بلگراد صربستان، حسن یزدانی دارنده مدال طلای جهان و المپیک در حساس ترین مبارزه رقابت های قهرمانی جهان در دیدار فینال وزن ۸۶ کیلوگرم مقابل دیوید تیلور قرار گرفت. دارنده مدال طلای جهان و المپیک از آمریکا. روی تشک رفت و در پایان با نتیجه سنگین ۷ بر یک مغلوب شد و به مدال نقره بسنده کرد.

تیلور در این مبارزه بسیار سیستماتیک تر از یزدانی کار کرد و برای هر حرکتش برنامه داشت و در نهایت با برداشتن هایش امتیاز لازم را گرفت و قهرمان وزن ۸۶ کیلوگرم جهان شد. تیلور نیمه اول را ۲-۱ و در نهایت ۷-۱ برد.

یزدانی و تیلور پیش از این ۴ بار مقابل هم قرار گرفته اند، تیلور موفق شد یزدانی را در جام جهانی کرمانشاه، مسابقات جهانی ۲۰۱۸ بوداپست و فینال المپیک ۲۰۲۱ توکیو شکست دهد، اما یزدانی در آخرین دیدار رو در رو هم به مصاف هم رفت. فینال مسابقات جهانی ۲۰۲۱ نروژ. ، موفق شده بود دیوید تیلور را شکست دهد.

یزدانی پیش از این در دور اول استراحت داشت، سپس در مدت ۴ دقیقه و ۲۴ ثانیه با نتیجه قاطع ۱۰ بر صفر مقابل ایوان ایچیزلی از مولداوی به برتری رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف سباستین دزیژانسکی از لهستان رفت و در ۳ دقیقه با نتیجه ۱۱ بر صفر پیروز شد و راهی نیمه نهایی شد. یزدانی در مرحله نیمه نهایی مقابل بوریس ماکویف کشتی گیر روس الاصل اهل اسلواکی و دارنده مدال نقره جهان در سال ۲۰۱۷ در یک دقیقه و ۵۷ ثانیه با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و برای پنجمین بار در دوران قهرمانی خود. ، به فینال مسابقات جهانی رفت.

پیش از این محمد نخودی در دیدار فینال مقابل جردن باروز قهرمان جهان و المپیک در وزن ۷۹ کیلوگرم با نتیجه ۴ بر ۲ شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

آخرین نماینده ایران در ۴ وزن نخست این رقابت ها امیرحسین زارع در سنگین وزن است که تا دقایقی دیگر برای کسب مدال برنز جهان مقابل عمارور دسی از کانادا مبارزه می کند.

امیرمحمد یزدانی دیگر نماینده ایران در ۴ وزن نخست این رقابت ها در وزن ۷۰ کیلوگرم بود که طبق اعلام کادر فنی تیم ملی به وزنه نرسید و حضور در این مسابقات را از دست داد. رقابت.

ایران در ۳ وزن دوم نیز شانس کسب یک مدال طلا و یک مدال برنز را دارد. کامران قاسم پور دارنده مدال طلای جهان فردا شب (شنبه) برای کسب مدال طلای جهان در رقابتی حساس و سخت به مصاف جیدن کاکس دارنده مدال طلای جهان و دارنده مدال برنز المپیک می رود. در وزن ۷۴ کیلوگرم آمریکا و یونس امامی برای کسب مدال برنز به میدان می روند.

علیرضا سرلک دومین نماینده وزن ۵۷ کیلوگرم ایران بود که در دور نخست مقابل حریفی از چین شکست خورد.

نمایندگان ایران فردا (شنبه) از ساعت ۱۳ به وقت ایران در ۳ وزن پایانی به مصاف حریفان خود می روند. رضا اطری در ۶۱، رحمان عموزاد خلیلی در ۶۵ و محمدحسین محمدیان در ۹۷ کیلوگرم نمایندگان ایران در ۳ وزن پایانی هستند.

برنامه دو روز آینده کشتی آزاد قهرمانی جهان به شرح زیر است:

شنبه ۱۷ سپتامبر (۲۶ سپتامبر):

دور مقدماتی اوزان ۶۱، ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم و مرحله شانس مجدد اوزان ۵۷، ۷۴ و ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد از ساعت ۱۳ تا ۱۷ به وقت ایران.

نیمه نهایی اوزان ۶۱، ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۰:۱۵ به وقت ایران

فینال اوزان ۵۷، ۷۴ و ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۳:۰۰ به وقت ایران

یکشنبه ۱۸ سپتامبر (۲۷ سپتامبر):

مرحله شانس دوم اوزان ۶۱، ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد از ساعت ۱۹ الی ۲۰:۰۰ به وقت ایران

فینال اوزان ۶۱، ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۳:۰۰ به وقت ایران