یارانه معیشت تیرماه امشب واریز شد/ تکلیف بازماندگان چیست؟گزارش کردن صدای ایران از سلام نو، یارانه کمک معیشتی یارانه ای است که دولت برای کمک به افراد پایین ترین دهک جامعه در نظر گرفته است. یارانه کمک معیشتی برای چنگ انداختن افراد کم درآمد جامعه مبلغ زیادی نیست. برای اطلاع از وضعیت ابلاغیه پرداخت یارانه معیشتی می توانید به سایت hemayat.mcls.gov.i مراجعه کنید. یارانه کمک معیشتی از سال ۱۳۹۷ به حساب بیش از ۶۰ میلیون ایرانی واریز شده است که قرار بود دولت میزان معیشت را افزایش دهد اما هنوز اجرایی نشده است.

۹ دهک درآمدی مشمول دریافت یارانه جدید ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی می توانند مانند اردیبهشت ماه در ۲۰ ماه جاری منتظر دریافت یارانه باشند. اما این سوال باقی است که سرنوشت بازماندگان و معترضان چه خواهد شد؟

بازماندگان کسانی هستند که تاکنون یارانه نگرفته اند و از ابتدا واجد شرایط نبوده اند. معترضان افرادی هستند که در دوره های گذشته ۴۵ هزار تومان دریافت می کردند اما با اعشار جدید از لیست یارانه بگیران ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی خارج شدند.

تکلیف این افراد چه خواهد بود؟

تکلیف یارانه معترضان و بازماندگان هنوز مشخص نیست.

زمان تعیین تکلیف بازماندگان است

همانطور که آخرین پیگیری ها نشان می دهد تا بیستم ماه جاری وضعیت آنها از نظر مشمول بودن یا نبودن یارانه مشخص می شود. در صورت مثبت بودن پاسخ، اسامی این افراد به لیست یارانه بگیران اضافه می شود و می توانند از دوره بعد مبلغ مورد نظر را بر اساس اعشار دریافت کنند.

همچنین در صورت اضافه شدن اسامی این افراد به لیست، مابه التفاوت فروردین تا شهریور ماه به آنها تعلق می گیرد.

زمان برداشتن یارانه معترضان است

اواسط خرداد ماه مبلغی به حساب آنها واریز شد که هنوز قابل برداشت نیست. هنوز هیچ یک از مسئولان سازمان هدف یا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی زمان دقیق برداشت این مبلغ را اعلام نکرده اند. برخی می گویند بررسی اعتراضات ثبت شده در وزارت کار همچنان ادامه دارد و این روند به دلیل استعفای وزیر کار طولانی شده است.

اما رئیس جمهور در برنامه زنده تلویزیونی خود تاکید کرد که تکلیف این دسته از معترضان باید زودتر مشخص شود. وی گفت جالب نیست فاز سوم هم واریز شده است اما این گروه همچنان منتظر هستند و بگوییم اطلاعاتشان در حال بررسی است.

قرار است یارانه تیر بیستم واریز شود. اگر قرار است معترضان تعیین شوند، باید منتظر اعلام نتایج تحقیقات ظرف یک هفته آینده باشیم.