گزارش میدانی آخرین وضعیت آب شهرکرد/آب شرب ۹۵ درصد شهرستان


گزارش کردن صدای ایرانبرخی رسانه ها از مشکل آب شرب استان چهارمحال و بختیاری خبر می دهند که در همین راستا دیده بان ایران وضعیت آب این شهر را بررسی کرد. طبق اخبار منتشر شده در رسانه ها انتظار حضور گسترده نفتکش ها در شهر را داشتیم اما در برخی مناطق شهر خبری از نفتکش ها نبود.

گزارش میدانی آخرین وضعیت آب شهرکرد/آب شرب 95 درصد شهرستان

مناطق کم ارتفاع دارای آب پایدار هستند

در ابتدا یکی از همراهان گفت که احتمالاً اخباری مبنی بر حضور گسترده تانکرها صحت ندارد اما پس از صحبت با اهالی شهر متوجه شدیم که این مناطق در روزهای اخیر با مشکل کم آبی مواجه نشده اند. از موضوع آب پرسیدم گفت: روزهای گذشته آب منزل ایشان که در طبقه دوم است وصل شده بود و با اینکه در شب کمی افت فشار داشت ولی چیزی ندیدند. کدورت در آب

درباره برخی اخبار منتشر شده در خصوص وضعیت آب شهرکرد با وی گفت و گو کردیم، آقای کریمی گفت: خواهرم در یکی از مناطق مرتفع شهر زندگی می کند و در روزهای اخیر با مشکل آب مواجه بوده و به خانه ما آمد تا حمام کن

با توجه به توضیحات آقای کریمی متوجه شدیم که احتمالا مشکل تامین آب شهرکرد مربوط به مناطق مرتفع است. پس از گشت و گذار در سطح شهر متوجه شدیم که اثری از قطع آب و حضور تانکر در مناطق کم ارتفاع نیست و به همین دلیل به مناطق بالاتر رفتیم.

* نیروهای عملیاتی چهار روز است که مشغول به کار هستند

حضور تانکرهای آب و افرادی که کم کم آب می گرفتند توجهم را جلب کرد، به سراغ یکی از اهالی رفتم و با او به گفت و گو نشستم، گفت: مدتی است که چشمه کوهرنگ گل آلود شده و مسئولان می گویند که هستند. جایگزینی منابع آب هستند

آقای محمدی گفت: تانکرها و آب معدنی توزیع شده کافی و خوب بود اما قطعاً وصل آب مشکل را اساساً حل می کند.

محمدی در پاسخ به سوال دیده بان ایران در خصوص عملکرد دولت گفت: مسئولان را نمی شناسم اما این نیروها با لباس آبی کمرنگ ۴ شبانه روز است که آب را به مردم می دهند.

* ۹۵ درصد شهرکرد مشکل آب ندارد

بعد از صحبت های آقای محمدی به سراغ یکی از این نیروهای آبی پوش رفتم و از یکی از آنها پرسیدم کجا کار می کنند؟ آرم یونیفرمش را نشان داد و گفت اینها از عوامل آب و فاضلاب هستند.

مشکل را از او پرسیدم، گفت: الان اگر به شهر مراجعه کنید بیش از ۹۵ درصد آب دارند و ۵ درصد شهر در مناطق مرتفع با مشکل افت فشار مواجه هستند.

این نیروی عملیاتی آب و فاضلاب کشور تاکید کرد: سه روز است که منابع جایگزین گل آلود را تامین می کنیم و از صبر و شکیبایی مردم عذرخواهی می کنیم.

*تلاش دولت برای حل مشکل آب شهرکرد

این گروه ضربت در حالی فراخوانده شد که با صدای مسئولش صحبت می کردیم، مسئولش با صدای بلند و با لهجه شیرازی می گفت از بالا دستور پیگیری سریعتر موضوع گرفته شده تا آب همه مناطق به شرایط عادی

با توجه به اطلاعات میدانی به دست آمده از منطقه شهرکرد، به نظر می رسد این بار برخلاف سال های گذشته خبری از بی توجهی مسئولان و از بالاترین مقام تا پایین ترین نیروی فعال کشور نیست. بخش آب برای حل پایدار مشکل آب شهرکرد اقدام کرده و در حال حاضر در تلاش برای تکمیل پایداری شبکه هستند.
P/Q