گروه های خودسر کنسرت اهواز را بر هم زدندبه گزارش صدای ایران، عباس عبدی، فعال سیاسی اصلاح طلب، حداقل انتظاری که وجود داشت این بود که پس از وحدت دولت، این تنش ها در دولت وجود نداشته باشد. زیرا وقتی این تنش ها وجود نداشته باشد، یک گام بزرگ به جلو است. اما حالا معلوم است که نمی توانند این داستان را تمام کنند و این بچه ای را که به دنیا آورده اند تربیت کنند.

به گزارش جماران، وی افزود: مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان پس از لغو چندین کنسرت در اهواز گفت: مجوزهای رسمی و شوراهای تامین اعم از استانداری، نیروی انتظامی، اماکن نیروی انتظامی و… و همچنین سایر تاییدیه ها همگی موجود است و بر اساس آنها مجوز صادر شده است و در حین کار متوجه شدیم که تعدادی افراد ناشناس که مسئولیت آنها را بر عهده نگرفته اند باعث این اتفاق شده اند و هیچکس مسئولیت این گروه را نپذیرفته است. یک وانت آورد، سرود پخش کرد و باعث اذیت و وحشت مردم شد، واقعا ناخوشایند بود و ما شوکه شدیم، وقتی مقام رسمی مجوز صادر می کند، باید پایش بماند، چون با لغو آن، باطل می شود، اما ناگهان عده ای در آن مکان حاضر می شوند و در سینما را قفل می کنند و با نیروی انتظامی درگیر می شوند که با آمدن دادستان اهواز که واقعاً حمایت می کرد قفل شکسته شد و با یک ساعت تاخیر اکران با فضای رعب و وحشت انجام شد و در اکران بعدی هم همین اتفاق افتاد و آن افراد عملا سینما را فتح کردند. نیروی انتظامی و دادستانی واقعا تلاش کردند و فضا را مدیریت کردند تا کنسرت برگزار شود.

وی سپس ادامه می دهد: چون هیچکس مسئولیت اینها را بر عهده نگرفته است به آنها می گوییم خودسر، وگرنه قطعا صاحب دارند و مسئول هستند و با هدف آمده اند، مگر می شود صد نفر نشان دادند. اون بالا بدون هیچ برنامه ریزی؟”

آن جملات را یکی از مقامات مسئول در دولتی اصولگرا بیان کرد و با شروع فعالیت، اندیشه ایجاد «حاکمیت یکسان» در میان تحلیلگران قطعی فرض شد. حتی برخی از این یکنواختی استقبال کردند تا شاید با شکل گیری آن انسداد در مناطق مختلف کشور برطرف شود و گشایش حاصل شود. اما امروز با گذشت کمتر از یک سال از آغاز به کار این دولت، شاهد تکرار اتفاقات جاری در دولت های گذشته در مواردی مانند لغو کنسرت ها و… هستیم.

– سیاست های کلان دولت فعلی قابل دفاع نیست چرا که نتایج موثری در حل مشکلات مردم ندارد. اما ورود آن به دلیل مهمی مورد استقبال قرار گرفت زیرا مردم حداقل یک نکته مثبت را انتظار داشتند، یکسانی کامل و وحدت در اجرا. در گذشته برخوردهای مختلفی با دولت روحانی داشتند و حتی در سطح امنیتی هم همین کار را می کردند. آنها بودند که فتیله اعتراضات ۹۶ و ۹۸ را شروع کردند یا روشن کردند. بنابراین حداقل انتظاری که وجود داشت این بود که بعد از وحدت دولت این تنش ها در دولت وجود نداشته باشد. زیرا وقتی این تنش ها وجود نداشته باشد، یک گام بزرگ به جلو است. اما حالا معلوم است که نمی توانند این داستان را تمام کنند و این بچه ای را که به دنیا آورده اند تربیت کنند.

– این نشان می دهد که گروه هایی که در دولت روحانی یا خاتمی خودسرانه عمل می کردند به تدریج استقلال نسبی از ساختار پیدا کرده اند. به همین دلیل وقتی علیه روحانی اقدام کردند به این معنا نبود که بخواهند به نفع این جناح اصلی ساختار عمل کنند یا زیر نظر آنها باشند. بلکه به این معنا بود که آنها مخالف روحانی هستند و در نتیجه الان فرصت دارند این کارها را علیه دولت انجام دهند.

– فراموش نکنید که یک سال بیشتر از این دولت نگذشته است. در آینده شاهد مشکلات و مسائل بیشتری خواهد بود. بنابراین فکر می کنم حداقل انتظار این است که دولت و کل ساختار دولت این یکسانی را در همه زمینه ها نشان دهند و حداقل تصمیمات خود را اجرا کنند. زیرا اکنون و بر خلاف گذشته، این اقدامات منحصر به مخالفت با حکومت نیست و خلاف تمام حاکمیت است و هرج و مرج را به ذهن متبادر می کند. فکر می کنم این خودسری ها و در این مرحله عوارض زیادی برای جامعه و مردم خواهد داشت.