کمبود ویتامین چگونه می تواند بر خشونت عروق کرونر تأثیر بگذارد؟


تاثیر کمبود ویتامین بر کرونا

اگرچه بیماری عروق کرونر قلب در برخی از شهرهای ایران رو به افزایش است ، اما موج دیگر بیماری عروق کرونر قلب تقریباً به پایان رسیده است. موج دوم کشور را ویران کرد و همه را از نظر مادی ، عاطفی یا هر دو تحت تأثیر قرار داد.

اما اکنون به مرحله ای رسیده ایم که موارد کمتر است. با این حال ، این بدان معنا نیست که ما هنوز ایمن هستیم. نبرد هنوز تمام نشده است. MHA و بسیاری از دانشمندان هشدار داده اند که موج سوم کرونا ممکن است در اکتبر رخ دهد. هیچ ایده روشنی درباره اینکه این موج چگونه خواهد بود ، آیا خطرناک تر از موج دوم خواهد بود و چه مدت طول خواهد کشید وجود ندارد.

هنوز زمان آن فرا نرسیده است که مانند قبل از شیوع کووید -19 احتیاط کنیم و زندگی کنیم. در واقع زمان آن فرا رسیده است که خود را آماده کرده و تمام تلاش خود را برای جلوگیری از موج سوم انجام دهیم.

ارتباط بین بیماری عروق کرونر و کمبود ویتامین

با پیشرفت اپیدمی ، بسیاری از چیزهای جدید در حال ظهور هستند. بین شدت COVID-19 و میزان ویتامین D ارتباط مستقیمی وجود دارد. ویتامین D به طور کلی در غذاها وجود ندارد و منبع اصلی این ویتامین نور خورشید است.

متأسفانه ، این بیماری همه گیر ما را مجبور کرد در خانه بمانیم. مردم فقط می توانند برای خرید وسایل خانه بیرون بروند ، و نه همیشه در طول روز. این بدان معناست که بسیاری از ما برای قرار گرفتن در معرض نور خورشید مشکل داریم. این امر منجر به کاهش سریع ویتامین D در بسیاری از افراد شده است.

علائم شدیدتر COVID در افرادی که از کمبود ویتامین D رنج می برند مشاهده شده است. یکی از دلایل این امر ممکن است این باشد که ویتامین D برای ایمنی بدن بسیار مهم است و اگر بدن به اندازه کافی ویتامین D نداشته باشد بدن نمی تواند به شدت به کرونا واکنش نشان دهد.

به طور مشابه ، کمبود ویتامین B12 با عفونت های جدی تر COVID-19 مرتبط است. کمبود ویتامین B12 می تواند منجر به کم خونی ، خستگی و مشکلات عصبی شود.

برخی از محققان همچنین ادعا می کنند که ویتامین B12 به پروتئین های ویروسی متصل می شود و تکثیر ویروس را کند می کند.

بنابراین ، اگر این ویتامین در سیستم شما کافی نباشد ، می توانید به طور جدی بیمار شوید. افرادی که از داروهای ضد تشنج ، دیابت یا سوزش سر دل استفاده می کنند ، سطح ویتامین B12 کمتری دارند.

کمبود ویتامین D و B12 مشکلات تنفسی را به ویژه در بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب افزایش می دهد.

چگونه سطح ویتامین D و ویتامین B12 را افزایش دهیم؟

خبر خوب این است که افزایش سطح این دو ویتامین بسیار آسان است.

خروج از خانه بدون دلیل خوب هنوز ایمن نیست. اما شما هنوز هم می توانید به اندازه کافی نور خورشید دریافت کرده و ذخایر ویتامین D خود را دوباره پر کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که هر روز صبح به تراس خانه یا آپارتمان خود بروید و حدود سی دقیقه زیر نور آفتاب بمانید.

آیا ویتامین D می تواند از تاج دندان جلوگیری کند؟

سه منبع اصلی ویتامین D عبارتند از:

 • تخم مرغ
 • پنیر
 • غلات غنی شده با ویتامین D
 • ماهی چرب

همچنین ممکن است نیاز به مصرف مکمل های ویتامین D داشته باشید.

مواد غذایی حاوی ویتامین B12 عبارتند از:

 • اصلان
 • پنیر
 • ماهی
 • گوشت

اکثر مردم با علائمی مانند خستگی ، مشکلات حافظه ، اضطراب ، افسردگی ، درد استخوان و مفاصل و گرفتگی عضلات پا دست و پنجه نرم می کنند ، اما نمی دانند کمبود عمده ویتامین چه چیزی می تواند باشد. می توانید از یک آزمایش خون ساده برای بررسی طبیعی بودن سطح ویتامین خود استفاده کنید.

برای ایمن ماندن چه کار دیگری می توانید انجام دهید؟

علاوه بر افزایش سطح ویتامین D و ویتامین B12 ، باید موارد زیر را نیز انجام دهید تا از موج سوم COVID-19 در امان باشید.

 • واکسن بزن
 • پروتکل COVID را دنبال کنید
 • مدیریت دیابت
 • ایمنی خود را تقویت کنید

ما نمی توانیم تصور کنیم که همه گیری تمام شده است زیرا موارد کمتر گزارش شده است. امواج بعدی ممکن است در راه باشد. نحوه عمل ما در حال حاضر تعیین می کند که چقدر خطرناک خواهد بود. همه ما باید مراقب خود و عزیزانمان باشیمبه


جزئیات:

فشار خون بالا و واکسیناسیون کرونا خطرناک یا بی ضرر هستند
آیا ماساژ محل تزریق واکسن کرونا خوب است؟
سه ویژگی کرونا دلتا را بشناسید

دیدگاهتان را بنویسید