کرک کاپیتان Star Strek اولین سفر فضایی خود را با Blue Origin انجام دادتاریخ انتشار:

کپسول Blue Origin با چهار مسافر ، از جمله ویلیام شاتنر ، بازیگر نقش کاپیتان کرک در سریال Star Trek ، روز چهارشنبه پس از چند دقیقه سفر فضایی در غرب تگزاس فرود آمد.

در سن 90 سالگی ، ویلیام شاتنر بازیگر کانادایی که در سریال Star Trek نقش کاپیتان کرک را بازی می کرد ، مسن ترین فردی بود که به پایان جهان رسیده است.

« آنچه به من داده اید شدیدترین تجربه ای است که می توانم تصور کنم. از آنچه اتفاق افتاد بسیار متاثر شدم ، این غیر معمول است “، کپسول Blue Origin را آزاد کرد و به جف بزوس ، بنیانگذار شرکتی که از او استقبال کرد ، اعلام کرد.

این دومین پرواز انسان بود موشک شرکت میلیاردر قصد دارد خود را به عنوان یک بازیگر مهم در بخش آرزوی گردشگری فضایی معرفی کند. این کشتی همچنین دو صاحب مشاغل و یک مدیر Blue Origin داشت که هزینه سفر را پرداخت کردند.

بنیانگذار آمازون صبح چهارشنبه در سایت بود. قبل از سوار شدن به موشک نیو شپرد ، با هر یک از مسافران دست داد و دریچه کپسول را خودش بست. جف بزوس نیز در ماه جولای با این وسیله به فضا سفر کرد.

پرواز ده دقیقه ای

این موشک روز چهارشنبه به صورت عمودی بلند شد ، سپس کپسول در پرواز شکست و بدین ترتیب حرکت کرد و از خط کارمان عبور کرد ، که بر اساس یک کنوانسیون بین المللی مرز فضا را در ارتفاع 100 کیلومتری نشان می دهد. سپس فرود رایگان برای فرود بر روی زمین آغاز شد ، مخصوصاً با سه چتر نجات بزرگ سرعت خود را کاهش داد. پرواز تنها ده دقیقه به طول انجامید.

مجموعه Star Trek که از سال 1966 تنها سه فصل پخش شد ، ماجراهای فضاپیمای USS Enterprise را که در یک ماموریت شناسایی بین ستاره ای به فضا پرتاب شده بود ، توصیف کرد. این مذهب برای طرفداران داستان های علمی تخیلی از جمله جف بزوس تبدیل به یک دین شده است. در ابتدای فتح فضا ، پخش قبل از اینکه آمریکایی ها پا روی ماه بگذارند به ناسا کمک کرد تا علاقه ملت و جهان را برانگیزد.

(با خبرگزاری فرانسه)

دیدگاهتان را بنویسید