کاهش وزن نامناسب و پوکی استخوان – دکتر رضا اطمینانانی


کاهش وزن نامناسب و پوکی استخوان

دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه از اصفهان ، درباره کاهش وزن غیرطبیعی و پوکی استخوان که می تواند بیماری های دیگری را برای انسان به دنبال داشته باشد ، هشدار داد.

به عنوان مثال ، رژیم هایی که مصرف زیاد پروتئین را به دلیل سدیم زیاد توصیه می کنند. افزایش دفع کلسیم از طریق ادرار. ادامه این رژیم غذایی ویژه برای بیش از سه هفته شرایطی را برای از دست دادن کلسیم فراهم می کند و باعث پوکی استخوان می شود. تصورات غلط در مورد رژیم های نادرست که سلامت افراد غیر متخصص را به خطر می اندازد

هنگامی که افراد برای کاهش گلیسیرید یا چربی های بد در قلب از رژیم غذایی پیروی می کنند ، میوه ها قندهای ساده ای هستند و مصرف زیاد آنها می تواند آنها را به چربی تبدیل کند. رژیم های خاص میوه و سبزیجات نمی توانند وزن خود را کاهش دهند و برای همه م effectiveثر باشند ، این رژیم ها برای سلامتی انسان مضر است. کاهش وزن طبیعی از نظر اطلاعات تغذیه از یک کیلوگرم تا دو کیلوگرم در هفته طبیعی است ، فردی که می خواهد وزن خود را کاهش دهد باید زیر نظر متخصص باشد و این بستگی به شرایط و وضعیت بدن افراد کاملاً متفاوت دارد. برای اینکه بتوانیم این روند را برای مدت طولانی تثبیت کنیم ، باید تمایل عادی به کاهش وزن داشته باشیم.

پوکی استخوان یک بیماری خاموش در زنان است

استخوان ها به تدریج ضعیف می شوند و با یک ضربه کوچک حتی عطسه و سرفه می شکنند. علل پوکی استخوان ارثی ، جنسیت ، سن ، نژاد و کورتیکواستروئیدها است و این بیماری در زنان بیشتر مشاهده می شود و پوکی استخوان با افزایش سن افزایش می یابد و سفید پوستان و آسیایی ها بیشتر در معرض ابتلا به پوکی استخوان هستند. اگر والدین یا خواهر و برادرها دچار پوکی استخوان شوند ، شیوع این بیماری بیشتر است. البته این بیماری به بدن و هورمون های افراد نیز بستگی دارد.

هنگامی که هورمون های بدن به ویژه استروژن کاهش می یابد ، استخوان ها ضعیف می شوند. و به همین دلیل ، زنان در صورت عدم مراقبت از خود پس از یائسگی در معرض ابتلا به پوکی استخوان هستند. در مردگان ، بیماری به تدریج رخ می دهد. هورمون تیروئید یکی دیگر از علل پوکی استخوان است ، ترشح بیش از حد باعث شکستگی استخوان می شود و مصرف زیاد الکل می تواند به استخوان ها آسیب برساند و سیگار کشیدن نیز خطر بیماری را افزایش می دهد. کورتیکواستروئیدها همچنین باعث آسیب استخوانی در برخی از بیماران می شوند. پوکی استخوان در مراحل اولیه بدون علامت است ، اما اگر استخوان ها با گذشت زمان ضعیف شوند ، کمر درد ناشی از مهره های کوچک ، کوتاه شدن ، خم شدن و شکستگی در بدن به سرعت ایجاد می شود.

متخصص تغذیه اصفهان کاهش وزن نامناسب و پوکی استخوان


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی با معرفی روشهای اساسی تغذیه و میزان و سبک غذا می تواند نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی متخصص تغذیه و پزشک اصفهان کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

اهمیت غذاهای سرد و گرم

6 راه برای دریافت امگا 3

گوشت بخورید یا نخورید

با رژیم غذایی بوی بد دهان را از بین ببرید
دیدگاهتان را بنویسید