کاهش وزن موضعی با دستگاه انعقادی اولتراسونیک غیر تهاجمی و ایمن


انعقاد سونوگرافی چیست؟


انعقاد التراسونیک یک روش بسیار م toثر برای کاهش وزن است و توانایی کاهش سلولیت و کاهش چربی بدن را دارد. این روش با لیپوساکشن تفاوت زیادی دارد زیرا یک روش غیر تهاجمی است. برای استفاده از این دستگاه نیازی به حضور پزشک یا پرستار ندارید و می توانید با استفاده از دستگاه سونوگرافی و سرویس دهی به دیگران از خدمات آن استفاده کنید. این درمان کاملاً بی خطر است ، بنابراین نگران هیچ چیز نباشید. در این روش از فناوری اولتراسوند برای حذف چربی های موضعی که با وجود رژیم غذایی و فعالیت بدنی شدید از بین نرفته اند استفاده می شود. از این روش می توان برای برداشتن چربی از هر قسمتی از بدن استفاده کرد ، اما بیشتر برای از بین بردن چربی های شکم ، لگن ، ران ، بازوها ، قفسه سینه و باسن استفاده می شود. پزشکان ادعا می کنند که انعقاد سونوگرافی می تواند به سلولیت و کاهش وزن موفق کمک کند.

مکانیسم عمل انعقاد اولتراسونیک چیست؟


مکانیسم عمل انعقاد اولتراسونیک چیست؟

انعقاد التراسونیک سلولیت را تجزیه می کند و سلول های چربی را تمیز می کند ، سپس بدن با آنها به عنوان مواد زائد رفتار می کند و آنها را حذف می کند. همانطور که قبلاً ذکر شد ، انعقاد سونوگرافی یک روش غیر تهاجمی است که از سرنگ ، چاقو ، بیهوشی یا هر چیزی که باعث درد یا ناراحتی می شود استفاده نمی کند. فناوری کویتوس التراسونیک از امواج صوتی با فرکانس بالا برای نفوذ به سلول های چربی استفاده می کند. امواج صوتی اثر لیپولیز ایجاد می کنند. لیپولیز باعث تحریک سلول های چربی و تری گلیسیرید می شود. سپس تری گلیسیریدها به چربی و گلیسیرین تبدیل می شوند. قبل از شروع درمان ، پزشک از شما در مورد سلامت کبد و سابقه مشکلات کبدی س askال می کند ، زیرا شما درگیر این فرایند هستید و مسئول درمان اسیدهای چرب و گلیسرول هستید و باید این محصول زائد را ظرف 2-3 روز حذف کنید.

بیمار در طول این درمان چه احساسی خواهد داشت؟


این درمان با اندازه گیری دور ناحیه مورد نظر (به عنوان مثال ، دور کمر) شروع می شود. سپس ژل مخصوص روی ناحیه آسیب دیده اعمال می شود و روند بهبود شروع می شود. پزشک دستگاه سونوگرافی را مستقیماً در ناحیه مورد نظر قرار داده و آن را فعال می کند. گرمای دستگاه سونوگرافی باعث می شود تراکم الیاف کلاژن به سرعت سخت شود. این روش با اندازه گیری نهایی فرد تحت درمان پایان می یابد. هر جلسه درمان معمولاً حدود 15-20 دقیقه طول می کشد ، اما اندازه و ضخامت لایه چربی در ناحیه تحت درمان برای تعیین این زمان مورد نیاز است. برخی افراد بلافاصله پس از اولین جلسه نتایج را مشاهده می کنند ، اما به طور کلی 3-6 روز پس از درمان می توان بهبود را احساس کرد. پزشکان توصیه می کنند که روند درمان در 6-10 جلسه انجام شود و فاصله بین هر جلسه باید 3 روز باشد تا بهترین نتیجه حاصل شود.

آیا انعقاد سونوگرافی یک روش ایمن است؟


انعقاد التراسونیک بسیار ایمن است. این روش درد ایجاد نمی کند و بیمار کاملاً تسکین می یابد. برخی از بیماران ادعا می کنند وقتی چربی زیر پوست شل می شود احساس گرما و ناراحتی می کنند که این یک عارضه بسیار موقتی است. این پدیده به دلیل آزاد شدن انرژی گرمایی و دفع سموم از بدن رخ می دهد. اگرچه سونوگرافی یک راه بسیار موثر برای کاهش وزن است ، اما زنان باید از رژیم غذایی سالم غنی از فیبر پیروی کنند. نوشیدن آب متابولیسم چربی را در کبد تقویت می کند و موفقیت این روش را تضمین می کند. علاوه بر این ، ورزش و رژیم غذایی اطمینان می دهد که بیمار دیگر از این روش استفاده نمی کند. اگرچه عوارض جانبی این روش بسیار نادر است ، تورم و قرمزی در افراد تحت درمان بسیار شایع است و معمولاً ظرف چند روز یا چند هفته ناپدید می شوند. برخی از بیماران ادعا می کنند که دفع ادرار پس از درمان افزایش می یابد که به دلیل آزاد شدن سموم و مواد زائد توسط بدن است. برخی از بیماران ممکن است خشکی پوست را تجربه کنند که می تواند چند روز پس از درمان باقی بماند. استفاده از لوسیون آلوئه ورا به شما کمک می کند. به طور کلی ، اکثر افراد پس از اتمام درمان می توانند فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرند. اگر بیمار علائم متعددی دارد ، باید با پزشک مشورت کند.

حتماً بخوانید: بهترین تمرینات برای کاهش سریع وزن و سوزاندن چربی و کالری بیشتر

بیمار به چند جلسه نیاز دارد؟


عکس افرادی که از سونوگرافی کویتوس برای کاهش وزن استفاده می کنند ، کاهش چربی را یک هفته پس از درمان نشان می دهد. معمولاً 10 تا 20 جلسه در هفته طول می کشد تا به وزن دلخواه برسید و تغییرات قابل توجهی در ترکیب بدن ایجاد کنید. پزشک بیمار را از نظر فیزیکی معاینه می کند و قبل از اولین جلسه درمان مشاوره می دهد. در بیشتر موارد ، افراد نسبتاً فعال و سالم کاندیدای خوبی برای سونوگرافی کویتوس هستند. این دستگاه نمی تواند چاقی را درمان کند ، اما تأثیر مفیدی در از بین بردن چربی های ناخواسته در برخی از نقاط بدن دارد. اگر شما کاندید مناسبی برای درمان هستید ، پزشک در مورد اهداف مورد انتظار شما و ظاهر نهایی بدن با شما صحبت می کند و سپس یک برنامه درمانی خاص برای برآوردن انتظارات شما تهیه می کند.

از چه قسمت هایی از بدن برای انعقاد اولتراسونیک استفاده می شود؟


از چه قسمت هایی از بدن برای درمان انعقاد سونوگرافی استفاده می شود؟

سونوگرافی از نظر نقاط لخته شدن شبیه به لیپوساکشن است. این دستگاه معمولاً برای چاق شدن و کاهش وزن شکم ، صورت ، گردن ، پشت ، گونه ها ، ران ها ، باسن و بازوها استفاده می شود. در برخی از مردان دارای اضافه وزن ، این دستگاه در حال حاضر برای کاهش بافت سینه استفاده می شود.

قبل و بعد از درمان چه باید کرد؟


قبل از درمان با انعقاد سونوگرافی ، بیمار باید از نظر جسمی فعال باشد و از رژیم غذایی سالم پیروی کند. یک هفته قبل از شروع جلسات درمانی ، پزشکان از بیمار می خواهند روزانه 8 لیوان آب بنوشد ، از الکل دوری کرده و پوست را تیره کند. نوشیدن آب کافی به بدن کمک می کند چربی ها و تری گلیسیریدهای آزاد شده پس از درمان را متابولیزه کند. مصرف الکل توانایی متابولیسم این مواد را در کبد محدود می کند. برنزه کردن پوست قبل از درمان ، پوست را نسبت به امواج اولتراسوند مورد استفاده در طول درمان بسیار حساس می کند. پس از درمان ، پزشک از بیمار می خواهد آب کافی بنوشد و به طور منظم ورزش کند تا بدن بتواند چربی ها و سموم آزاد شده در طول درمان را متابولیزه کند.

درمان انعقاد سونوگرافی چه عوارضی دارد؟


عوارض جانبی شناخته شده سونوگرافی انعقاد در مقایسه با لیپوساکشن بسیار اندک است. این درمان معمولاً برای اکثر افراد بدون درد انجام می شود و بیمار نیازی به استراحت ندارد. بیمار ممکن است حساسیت پوستی ، کبودی خفیف ، احتباس مایعات یا تاول در نواحی تحت درمان را تجربه کند.

آیا کاهش وزن بدون انعقاد اولتراسونیک امکان پذیر است؟


سونوگرافی انعقادی راهی برای کاهش وزن نیست. این روش برای مجسمه سازی بدن و حذف سلولیت و توده چربی موضعی استفاده می شود. نتایج درمان انعقاد سونوگرافی در کنار مصرف کربوهیدرات عالی و ورزش منظم با رژیم کم چربی بسیار عالی خواهد بود و به کاهش وزن شما کمک می کند.

درمان انعقاد سونوگرافی به طور کلی چقدر طول می کشد؟


مراقبت های پزشکی به طور کلی با توجه به نیازهای بیمار تنظیم می شود ، اما به طور کلی حدود 45 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد تا به اندازه و اندازه نکات و انجام این روش بپردازید.

چند ماه پس از زایمان زنان باردار می توانند از درمان انعقاد سونوگرافی بهره مند شوند؟


این افراد باید حداقل سه ماه پس از زایمان طبیعی یا حداقل شش ماه پس از سزارین منتظر بمانند. بهتر است این افراد قبل از تصمیم گیری در مورد این عمل از پزشک خود اجازه بگیرند.

حتما بخوانید: با لیپوساکشن وزن کم کنید

آیا بیمار باید بعد از درمان استراحت کند؟


هیچ پاسخی برای این سوال وجود ندارد. یکی از مهمترین جنبه های این درمان این است که بیمار استراحت نمی کند و به عملکرد طبیعی خود ادامه می دهد. پزشک به بیمار توصیه می کند که حداقل 2 لیتر آب در روز بنوشد که به حذف چربی ها کمک می کند.

آیا بیمار می تواند از سونوگرافی کویتوس برای کاهش وزن در دوران قاعدگی استفاده کند؟


سونوگرافی جریان خون را افزایش می دهد و در نتیجه بیمار از درد و ناراحتی رنج می برد ، بنابراین بهتر است آن را به قاعدگی موکول کنید.

بعد از چه مدت بیمار می تواند نتایج کویتوس را مشاهده کند؟


اکثر بیماران پس از اولین جلسه درمان کاهش قابل توجهی در چربی خود مشاهده خواهند کرد.این عدد در برخی افراد 5 اینچ و در برخی دیگر 2 اینچ است. روند حذف چربی معمولاً تا یک هفته پس از هر جلسه درمان به طول می انجامد. بنابراین ممکن است بیمار یک یا دو روز پس از اولین درمان دچار کاهش چربی شود.

بیمار باید در خانه چه کار کند؟


بیمار باید مقدار زیادی آب بنوشد و از الکل خودداری کند بعد از هر جلسه ، سعی کند با کمی ورزش ضربان قلب را افزایش دهد ، یک رژیم غذایی سالم را انتخاب کند و از کربوهیدرات زیاد خودداری کند.

تحقیقات سونوگرافی در مورد کاهش وزن چه چیزی را نشان می دهد؟


در مطالعه اخیر انجام شده پس از درمان انعقاد سونوگرافی ، گزارش شد که ضخامت چربی در ناحیه تحت درمان کاهش می یابد. وزن واقعی این بیماران پس از درمان تغییر نکرد و فقط سطح چربی کاهش یافت و تغییری در سطح کلسترول تری گلیسیرید در آنزیم های کبدی ایجاد نشد.

ضد انعقاد اولتراسونیک


سونوگرافی انعقاد مزایای زیادی نسبت به لیپوساکشن دارد. در اطراف آن ، برخلاف لیپوساکشن ، کوئیتوس از بیهوشی عمومی یا موضعی استفاده نمی کند.در مقایسه با لیپوساکشن ، روشی غیرتهاجمی و غیرجراحی است و از روشهای غیر تهاجمی استفاده می کند. برای شروع ، دوره بهبودی لیپوساکشن 6-8 هفته است. به این ترتیب ، خطر عفونت و بافت اسکار کمتر از لیپوساکشن است. کاهش وزن تنها مزیت لیپوساکشن نسبت به انعقاد اولتراسونیک است. لباس فعال به طور مستقیم بر وزن بیمار تأثیر می گذارد و به او فرصتی برای کاهش وزن می دهد. اما اگر بیمار به طور منظم ورزش نکند و بعد از درمان تغذیه مناسبی نداشته باشد ، دوباره وزن اضافه می کند.

نظر بیماران در مورد انعقاد سونوگرافی چیست؟


نظر بیماران در مورد انعقاد سونوگرافی چیست؟

مانند این روش ، مانند سایر روشها و محصولات درمانی ، ایده های متعددی وجود دارد. افرادی که در مورد این روش مثبت هستند از نتایج آن کاملاً راضی هستند و ادعا می کنند که میزان چربی در نواحی تحت درمان کاهش می یابد. پس از درمان ، بسیاری از بیماران احساس سفتی در پوست می کنند. علاوه بر این ، بیمار برای دستیابی به این نتایج حداقل به 6 جلسه درمان نیاز دارد. بازخورد منفی همچنین نشان می دهد که نتایج درمان قابل مشاهده نیست.

هزینه کاهش وزن با کویتوس


هزینه کاهش وزن موضعی با دستگاه کویتوس بستگی به مدل دستگاه ، ناحیه مورد درمان و میزان تجمع چربی دارد. هرچه دستگاه مدرن تر استفاده شود و ناحیه مورد نظر وسیع تر باشد و چربی بیشتری جمع شود ، هزینه این درمان بیشتر می شود. برای اطلاع از قیمت ها می توانید با پزشک خود مشورت کنید.

حتما بخوانید: لاغری واقعی با Rf

دیدگاهتان را بنویسید