کانادایی ها از کجا به مراقبت های چاقی دسترسی دارند؟


پست امروز توسط نها سارویا، یک دانشجوی هماهنگ کننده تحقیقاتی که به تیم اقدام جامعه چاقی کانادا کمک می کند.

چاقی یک بیماری مزمن پیچیده، پیشرونده و عودکننده است که در آن بافت چربی اضافی یا غیرطبیعی سلامت را مختل می کند.. با این حال، اکثر کانادایی هایی که با چاقی زندگی می کنند می توانند به شما بگویند که ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی آنها چاقی را به عنوان یک بیماری مزمن تلقی نمی کنند. این را می توان تا حدی به این واقعیت نسبت داد که هیچ استان یا منطقه ای چاقی را به عنوان یک بیماری مزمن به رسمیت نمی شناسد. در نتیجه، پزشکان به طرز تاسف باری تحت آموزش مدیریت چاقی هستند و هیچ چارچوبی برای مراقبت از چاقی وجود ندارد. از سال ۲۰۱۹ مشخص است گزارش کارت دسترسی به درمان برای چاقی که تعداد نسبتاً کمی پزشک متخصص چاقی در کانادا وجود دارد و فقدان مشخصی از تیم های مدیریت چاقی بین رشته ای وجود دارد. این ما را با این سوال روبرو می کند که واقعاً کانادایی ها کجا می توانند به مراقبت های چاقی دسترسی پیدا کنند؟

چاقی با تعدادی از بیماری های مزمن دیگر، از دیابت و بیماری قلبی گرفته تا آپنه خواب و PCOS مرتبط است. این شرایط معمولاً دارای چارچوب هایی برای مراقبت و متخصصانی است که بیماران می توانند برای دریافت درمان مراجعه کنند. در بسیاری از موارد، مدیریت موفقیت آمیز چاقی می تواند نقش مهمی در درمان این بیماری های مرتبط داشته باشد یا حتی یک مکانیسم پیشگیرانه حیاتی برای این بیماری ها باشد. بنابراین، در حالی که می دانیم دسترسی به متخصصان و مدیریت چاقی خاص وجود ندارد، چیزی که نمی دانیم این است که آیا ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در مورد چاقی صحبت می کنند که بیماران برای مدیریت یک بیماری مرتبط با چاقی به مطب پزشک مراجعه کنند یا خیر.

برای پاسخ به این سوال، تیم اقدام اجتماعی Obesity Canada یک مطالعه تحقیقاتی متمرکز بر تجربیات کانادایی‌هایی که با چاقی زندگی می‌کنند را هدایت می‌کند. آ نظرسنجی نماینده ملی در حال حاضر به منظور تعیین اینکه آیا کانادایی‌های مبتلا به شرایط مرتبط با چاقی از کجا به مراقبت‌های چاقی دسترسی دارند و اینکه چگونه ممکن است به نظر برسد، در حال توسعه است. پس از آن مصاحبه با کانادایی‌هایی که با شرایط مرتبط با چاقی زندگی می‌کنند انجام می‌شود که به ما کمک می‌کند بفهمیم کجا حمایت‌هایی وجود دارد که می‌توان از آنها استفاده کرد و شکاف‌هایی که می‌توان در سیستم مراقبت‌های بهداشتی موجود برطرف کرد که می‌تواند مدیریت چاقی را برای کانادایی‌ها بهبود بخشد و از Obesity Canada حمایت کند. یک چارچوب ملی مراقبت از چاقی ایجاد کنید.

اگر بیماری مزمن مرتبط با چاقی دارید، از طریق ایمیل به ما اطلاع دهید که آیا پزشکتان تا به حال در مورد چاقی با شما صحبت کرده است یا خیر. [email protected] و به زودی منتظر اطلاعات بیشتر در مورد این تحقیق مهم باشید!