کاریکاتور توهین به مهدی طارمی / عکس


گزارش کردن صدای ایراناظهارات اخیر مهدی طارمی، مهاجم ایرانی پورتو مبنی بر تمایلش برای جدایی از این تیم در ۳۰ سالگی و پیوستن به تیمی در انگلیس، دیروز به سوژه اصلی تمام رسانه های ورزشی پرتغال تبدیل شد.

طارمی گفت اگر جای پورتو بود بازیکن ۳۰ ساله را نگه نمی داشت و از فروش او به منابع مالی باشگاه کمک می کرد.

این اظهارات در حالی که این تیم برای حضور در فصل جدید فوتبال پرتغال آماده می شود، تاثیر منفی در بین هواداران پورتو داشت. طارمی ابتدا سعی کرد این مصاحبه را تکذیب کند اما ساعاتی بعد با انتشار پیامی به زبان پرتغالی از پورتو و هواداران این باشگاه عذرخواهی کرد.

در بحبوحه جنجال این مصاحبه در پرتغال و تکذیب طارمی، یک کاریکاتوریست پرتغالی صحبت های مهاجم ایرانی را سوژه جدیدی قرار داد و کاریکاتوری با محتوای عجیب و توهین آمیز منتشر کرد.

در این کاریکاتور که در سایت sapo منتشر شده، گفتگوی طارمی و “پینتو داکوستا” رئیس باشگاه پورتو وجود دارد که مربوط به جدایی مهاجم ایرانی است:

طارمی: آقای رئیس من اگر جای شما بودم خودم را می فروختم.

پینتوداکوستا: چرا؟ اینجا خوشحال نیستی؟

طارمی: بله، اما نمی فهمم چرا باید در استخر تمرین کنم، اما دوستانم در زمین تمرین می کنند.

کاریکاتور توهین به مهدی طارمی / عکس
این کاریکاتور علاوه بر درخواست طارمی برای جدایی از پورتو، با لحنی عجیب مهاجم ایرانی پنالتی پورتو را نیز مسخره کرد.

هر بار که طارمی پنالتی می گیرد هواداران تیم های رقیب توانایی مهاجم ایرانی را زیر سوال می برند و از او به عنوان بازیکنی متبحر در شیرجه زدن به محوطه جریمه حریف و فریب داوران یاد می کنند.

این در حالی است که فوتبال پرتغال از فناوری کمک داور ویدیویی بهره می برد و پنالتی های طارمی بارها توسط این فناوری تایید شده است.