کارت گزارش دسترسی به مراقبت های چاقی


از اینجا دانلود کنید:

کارت گزارش دسترسی به مراقبت

اینفوگرافیک در مورد دسترسی به مراقبت

نمایش اسلاید پاورپوینت

دسترسی به مکمل های کارت گزارش مراقبت

دانلود کارت گزارش آرشیو ۲۰۱۷ در مورد دسترسی به درمان چاقی برای بزرگسالان در کانادا

دومین کارت گزارش چاقی کانادا برای ارزیابی دسترسی به درمان به این نتیجه رسید که کانادایی‌های مبتلا به چاقی همچنان توسط سیستم‌های مراقبت بهداشتی و سیاست‌گذاران سلامت و همچنین کارفرمایان در مقایسه با افرادی که برای سایر بیماری‌های مزمن به حمایت نیاز دارند نادیده گرفته می‌شوند.

این نابرابری، نزدیک به شش میلیون کانادایی را که ممکن است تحت تأثیر این بیماری قرار گیرند، در معرض اثرات منفی بر سلامتی مانند دیابت نوع ۲، فشار خون بالا، آپنه خواب، رفلاکس، افسردگی، اضطراب و غیره قرار دهد. همچنین آنها را در معرض خطر عوارض جانبداری وزن و تبعیض در خانه، محل کار، رسانه ها و مدرسه قرار می دهد.

دکتر آریا می‌گوید: «در سال ۲۰۱۷، ما اولین ارزیابی دقیق و مبتنی بر داده‌ها را از میزان دسترسی بزرگسالان چاق به درمان‌هایی که تحقیقات به ما می‌گوید می‌تواند برای آنها مفید باشد، انجام دادیم. م. شارما، مدیر علمی انجمن چاقی کانادا. "این یافته‌ها شکاف‌های درمانی جدی‌تری از آنچه ما انتظار داشتیم را نشان داد - و خبر ناامیدکننده این است که پس از اعمال همان تجزیه و تحلیل دو سال بعد، کمی تغییر کرده است."

. نتایج اصلی کارت گزارش دسترسی به درمان های چاقی برای بزرگسالان در کانادا ۲۰۱۹ عبارتند از:

 • کمتر از ۲۰ درصد از جمعیت کانادایی که برنامه های سود دارویی دارند به سه داروی نشان داده شده و تایید شده توسط Health Canada برای درمان چاقی دسترسی دارند.
 • هر شهرستان و منطقه برای پوشش عمومی داروهای چاقی درجه "F" دریافت می کند. دولت فدرال یک "C" دریافت می کند.
 • تمام استان هایی که جراحی چاقی را ارائه می دهند به جز کبک، مانند کانادا به عنوان یک کل، برای دسترسی همگانی به جراحی، "F" دریافت می کنند. کبک یک "D" دریافت می کند.
 • زمان انتظار بین مراجعه به پزشک و مشاوره برای جراحی چاقی بین ۱۸ تا ۱۰۶ ماه است و همچنان مفید بودن آن به عنوان یک درمان چاقی را مختل می کند.
 • تنها پیشرفت قابل توجهی که در گزارش ۲۰۱۹ ذکر شده است، زمان انتظار بین مشاوره جراحی و عمل جراحی واقعی است.
 • با وجود این که فدراسیون های پزشکی کانادا و ایالات متحده، سازمان بهداشت جهانی و سایر مقامات مراقبت های بهداشتی، چاقی را به عنوان یک بیماری مزمن به رسمیت نمی شناسند، هیچ استان یا منطقه ای به طور رسمی چاقی را به عنوان یک بیماری مزمن به رسمیت نمی شناسد.
 • با وجود مزایای شناخته شده آنها در دستورالعمل های درمان چاقی، کمبود شدید تیم های چند رشته ای برای مدیریت چاقی در کانادا وجود دارد.
 • در حالی که تعداد پزشکان چاقی دارای گواهی هیئت مدیره در کانادا به طور پیوسته در حال افزایش است، آنها درصد بسیار کمی از تمام پزشکان را تشکیل می دهند.
 • برخلاف سایر بیماری‌های مزمن، از کانادایی‌هایی که ممکن است از برنامه‌های مدیریت وزن تحت نظارت پزشکی با جایگزینی وعده‌های غذایی بهره‌مند شوند، انتظار می‌رود که از جیب خود برای محصولات جایگزین وعده غذایی بپردازند.

لیزا شفر، مدافع چاقی و رئیس کانادایی می‌گوید: "سوگیری و تبعیض در حال ظهور در مراقبت‌های بهداشتی فراگیر است، جایی که چاقی همچنان آشکارا اشتباه گرفته می‌شود و با همان وقار و جدیت اولیه مانند سایر بیماری‌ها درمان نمی‌شود. ما شایسته و خواستار بهتر هستیم." کمیته مشارکت عمومی در مورد چاقی: «به عنوان یکی از میلیون‌ها کانادایی که از چاقی رنج می‌برند، این موضوع را مذموم می‌دانم که سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی ما هیچ پیشرفت قابل توجهی در دسترسی به مراقبت انجام نداده‌اند.»

چاقی کانادا پنج توصیه کلیدی را بر اساس کارت گزارش ۲۰۱۹ ارائه می دهد:

 1. دولت ها، کارفرمایان و صنعت بیمه سلامت باید موضع انجمن پزشکی کانادا را که چاقی یک بیماری مزمن است، رسما اتخاذ کنند و رویکرد/منابع خود را بر این اساس هدایت کنند.
 2. دولت‌ها باید بدانند که تعصب وزنی و انگ مانعی برای کمک به افراد چاق هستند و حقوق را در قوانین منطقه‌ای/منطقه‌ای حقوق بشر، مقررات محل کار، مراقبت‌های بهداشتی و سیستم‌های آموزشی رعایت می‌کنند.
 3. دولت‌ها باید داروهای ضد چاقی و برنامه‌های مدیریت وزن جایگزین وعده‌های غذایی و دیگر محصولات و برنامه‌های مبتنی بر شواهد را در برنامه‌های سود دارویی منطقه‌ای خود بگنجانند.
 4. کارفرمایان باید چاقی را به عنوان یک بیماری مزمن بشناسند و به آن پاسخ دهند و از طریق طرح های مزایای سلامتی، پوششی برای برنامه های چاقی مبتنی بر شواهد و درمان های تایید شده توسط Health Canada برای کارکنان خود ارائه دهند.
 5. دولت ها و مقامات بهداشتی باید در دسترس بودن و ظرفیت تیم های چند رشته ای را برای ارائه مدیریت چاقی مبتنی بر شواهد افزایش دهند.

دکتر جیمنا راموس سالاس، مدیر اجرایی چاقی کانادا گفت: "موانع زیادی برای رویکرد سیاست جامع تر برای پیشگیری و مدیریت چاقی در کانادا وجود دارد، اما دلیل واقعی این است که چاقی به عنوان یک بیماری مزمن شناخته نمی شود." در نهایت، فقدان اقدام سیاسی به این معنی است که افراد چاق با حمایت اندک ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی، کارفرمایان و سیاست گذاران، مسئول مدیریت بیماری خود هستند. ما باید این عدم درک چاقی را برطرف کنیم تا تغییرات واقعی در تمام سطوح جامعه ایجاد شود وگرنه این بی عدالتی اجتماعی ادامه خواهد داشت.

Obesity Canada - Obesity Canada-Obesity Canada, (قبلا به عنوان شناخته شده بود شبکه Canadian Obesity - Canadian Obesity Network)، صدای رسمی کانادا در مورد رویکردهای مبتنی بر شواهد برای پیشگیری، درمان و سیاست چاقی است. این شبکه در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰۰ عضو حرفه ای و بیش از ۲۵۰۰۰ حامی عمومی دارد. ماموریت ما بهبود زندگی کانادایی های مبتلا به چاقی با پیشبرد اقدامات ضد تبعیض، پیشگیری و درمان است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر