کارآزمایی‌های تصادفی‌سازی‌شده و کنترل‌شده داروهای ضد چاقی در مورد مداخلات سبک زندگی به ما می‌گویند


در چند سال گذشته، ما شاهد مجموعه بزرگی از کارآزمایی‌های تصادفی‌سازی و کنترل‌شده (RCT) بوده‌ایم که برای آزمایش اثربخشی داروهای مختلف ضد چاقی طراحی شده‌اند. همه این کارآزمایی ها شامل یک گروه کنترل بود که در آن به بیماران نوعی توصیه غذایی با هدف کاهش کالری دریافتی و دستورالعمل هایی در مورد افزایش فعالیت بدنی ارائه شد.

شاید، و مهمتر از همه، این مطالعات در داوطلبان بود، در مراکزی انجام شد که حداقل تجربه ای در مدیریت چاقی داشتند، و شامل بازدیدهای منظم و تماس با کارکنان مطالعه بود، همه عواملی که انتظار می رود کاهش وزن را افزایش دهند.

در مجموع، بیشتر این ویژگی‌ها بسیار فراتر از آن چیزی است که معمولاً از نظر مدیریت چاقی در عملکرد بالینی معمول ارائه می‌شود.

بنابراین، منصفانه است که بگوییم گروه‌های کنترل در این مطالعات نه تنها بازتابی از آنچه در «مراقبت معمول» با مداخلات سبک زندگی انتظار می‌رود هستند، بلکه احتمالاً بهترین نتیجه را نشان می‌دهند.

اگرچه من یک متاآنالیز رسمی از این کارآزمایی‌ها انجام ندادم، اما کاملاً واضح است که میانگین کاهش وزن در گروه‌های کنترل از ۳ تا ۶ درصد وزن اولیه متغیر بود.

جالب است که این دقیقاً محدوده کاهش وزن است که در کارآزمایی‌های تصادفی‌سازی و کنترل‌شده به‌ویژه برای آزمایش درمان‌های مختلف تغذیه‌ای و غیر دارویی برای چاقی طراحی شده‌اند.

با توجه به این یافته‌ها، منصفانه است که نتیجه بگیریم – بر اساس شواهد زیادی از کارآزمایی‌های تصادفی‌سازی‌شده کنترل‌شده درمان‌های مختلف چاقی – بهترین چیزی که می‌توانیم از نظر کاهش وزن از مداخلات رفتاری انتظار داشته باشیم (حتی در داوطلبان، که در فواصل منظم از قبل از کارشناسان در این زمینه، زمین توپ ۳-۶٪ افزایش یافته است.

در حالی که این میزان کاهش وزن ممکن است فوایدی برای سلامتی داشته باشد، اما این نتایج باید نسبتاً واقعی باشد، برای هرکسی که معتقد است می‌تواند از طریق «تغییر سبک زندگی» چاقی را شکست دهد.

در عمل، اگر هدف شما کاهش وزن ۳ تا ۶ درصدی است، ایده خوبی است که فقط به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید و احتمالاً فعالیت بدنی خود را افزایش دهید – برای هر چیز دیگری، به وضوح باید دارو اضافه کنید یا حتی ممکن است در نظر بگیرید. آی تی. جراحی (در صورت نیاز).

جاسازی توییت
برلین دی

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر