چگونه می توان اعتیاد به قند را رها کرد؟


امروز ما در مورد اعتیاد به قند و چگونگی رهایی از آن صحبت خواهیم کرد. دلیل انتخاب این موضوع به این دلیل است که در مشاوره امروز من ، یکی از مشتریان هر بار در شرایط استرس زا شیرینی می خواست و این به دوره بدی تبدیل می شد که باعث می شد احساس گناه کند.

قبل از شروع ، بیایید با درک اینکه وابستگی به قند چیست شروع کنیم. این یک وابستگی عاطفی یا روانی به قند یا غذاهای شیرین است تا احساس بهتری داشته باشید. خوردن قند باعث ترشح مواد افیونی و دوپامین در بدن ما می شود. دوپامین یک انتقال دهنده عصبی است که نقش مهمی در چرخه پاداش مرتبط با رفتارهای اعتیادآور دارد. وقتی یک رفتار خاص باعث ترشح بیش از حد دوپامین می شود ، احساس لذت بالایی می کنید که تمایل دارد احساسات مشابه را دوباره زنده کند. شما رفتار را بارها و بارها تکرار می کنید ، در نتیجه چرخه را تقویت می کنید.

شکر به تمام سلول های مغز انرژی می دهد. مغز شما همچنین قند را به عنوان پاداش می بیند و این باعث می شود که بیشتر بخواهید. اگر زیاد شکر بخورید ، این پاداش را افزایش می دهید. ترک عادت ممکن است سخت باشد ، اما غیر ممکن نیست!

چگونه قند موجود در غذا را تعیین کنیم؟

شکر انواع مختلفی دارد. وقتی برچسب غذا را می خوانید ، لطفاً با چرخاندن درب آن کمی وقت بگذارید تا برچسب را بخوانید. خواهید دید که دو ستون با قند رایگان و شکر اضافی وجود دارد. قندهای رایگان شامل هر دو – قندهایی که به طور طبیعی در عسل و آب میوه ها و قندهای موجود در غذاها و نوشیدنی ها وجود دارد و قندهای اضافی مانند گلوکز ، شربت ذرت ، شکر قهوه ای ، دکستروز ، مالتوز و ساکارز. این قندهای اضافه شده در ستون فهرست محصولات ذکر شده است.

برخی از غذاهای شیرین شامل نوشیدنی های انرژی زا ، الکل ، نوشابه ، نوشیدنی های میوه ای و قهوه و چای شیرین است. سایر منابع آشنا تنقلات هستند. کیک ، کلوچه ، نان و بستنی فقط نباید باز باشد. شما می توانید آن را در مقادیر زیادی در محصولاتی مانند نان ، سس سالاد ، میله گرانول و حتی ماست بدون چربی بیابید. بنابراین توجه به ترفندهای تبلیغاتی بسیار مهم است. بدون چربی به معنای بدون قند یا حتی بدون قند نیست. این بدان معناست که حاوی شیرین کننده های مصنوعی است که به اندازه قند مضر هستند ، حتی اگر قند نباشند.

عوارض جانبی وابستگی به قند –

دیابت مزمن می تواند تأثیرات منفی زیادی بر سلامت شما داشته باشد ، مانند اسیدیته ، التهاب ، تورم ، گاز ، مه مغزی ، حوادث بیش از حد انرژی و تحریک پذیری. سایر عوارض جانبی ممکن است شامل نوسانات خلقی ، عصبی بودن ، دیس بیوز ، پیری سریع پوست ، آکنه و جوش ، رنگدانه های پوستی ، آلرژی ، بثورات و عدم تعادل هورمونی باشد. اگر به شیوه صحیح و با تغییرات مناسب در شیوه زندگی خود برخورد نکنید ، مانند این وضعیت – کاهش مصرف قند می تواند منجر به بیماری های بعدی شود. بنابراین سیگنال های بدن خود را درک کنید و زمانی که می خواهید با شکر استراحت کنید. امروز فقط یک اشاره است ، فردا ممکن است زنگ خطر باشد.

راه هایی برای رهایی از هوس قند

 • روزه داری متناوب
  ما در حال حاضر تعداد زیادی از مشتریان داریم که با ریتم شبانه روزی روزه می گیرند و نتیجه روزه گرفتن چیزی جز یک معجزه نیست. در طول روزه داری ، گرلین کاهش می یابد و لپتین افزایش می یابد. گرلین یک هورمون گرسنگی است که به شما می گوید وقتی گرسنه هستید. لپتین یک هورمون سیری است که به شما می گوید چه زمانی سیر هستید.
 • دوباره سلیقه خود را بیاموزید
  ما اغلب به شیرینی متوسل می شویم زیرا به طعم و مزه بسیار معتاد هستیم. شنیده اید که بسیاری از مردم بعد از غذا چیز شیرینی می خواهند. این به این دلیل است که ما خیلی به آن عادت کرده ایم. به همین ترتیب ، ما باید به جوانه های چشایی خود بیاموزیم که از چیزهای شیرین کمتر برای غلبه بر اعتیاد لذت ببرند. وقتی به خوردن چیزهای شیرین کمتر عادت می کنید ، احساس اضطراب کمتری می کنید.
 • دور از چشم ، دور از ذهن
  شما قبلاً آن را شنیده اید و به من اعتماد دارید ، برای خلاص شدن از هوس قند معجزه می کند. با قرار دادن آب نبات ، شیرینی و سایر غذاهای پر قند در کمدها و یخچال خود را وسوسه نکنید.
 • به مصرف کربوهیدراتهای تصفیه شده توجه کنید
  کربوهیدراتهای ساده به سرعت وارد جریان خون می شوند که به سرعت سطح قند خون را افزایش داده و سپس سطح انسولین را افزایش می دهد. بدون فیبر ، پروتئین و چربی در رژیم غذایی ، کربوهیدراتهای ساده نه شما را سیر می کنند و نه شما را ارضا می کنند و به زودی چیزهای بیشتری می خواهید. کربوهیدراتهای مناسب را انتخاب کنید – کربوهیدراتهای پیچیده برای فیبر ، چربیهای خوب و پروتئین با کیفیت در رژیم غذایی خود. چند نمونه کربوهیدرات ساده شامل آرد تصفیه شده ، آب نبات ، شکر روی میز ، نوشابه و غیره است. نمونه هایی از کربوهیدراتهای پیچیده عبارتند از آجیل ، دانه ها ، لوبیا ، حبوبات و غلات کامل.
 • تفاوت بین گرسنگی فیزیکی و گرسنگی احساسی را درک کنید
  ما همیشه برای رفع گرسنگی غذا نمی خوریم. بسیاری از ما برای از بین بردن استرس یا کنار آمدن با احساسات ناخوشایند مانند غم ، تنهایی ، اضطراب یا کسالت ، به خوردن غذا روی می آوریم. گاهی اوقات استفاده از ظروف به عنوان پاداش یا صرف غذا چیز بدی نیست. اما وقتی غذا به مکانیزم اصلی مبارزه تبدیل می شود ، شما در یک احساس طبیعی یا دوره ناسالم گیر می کنید که در آن مشکل هرگز حل نمی شود. گرسنگی احساسی را نمی توان با غذا پر کرد. ممکن است در حال حاضر غذا خوردن احساس خوبی داشته باشد ، اما هنوز احساساتی وجود دارد که منجر به خوردن می شود. بنابراین ، ما همیشه باید سعی کنیم علت اصلی را با استفاده از ذهن آگاهی از بین ببریم.
 • خواب با کیفیت داشته باشید
  کمبود خواب باعث تغییرات هورمونی می شود. گرلین ، هورمون کنترل گرسنگی ، باعث می شود بیشتر غذا بخورید. علاوه بر این ، ما سطح انرژی پایینی را در طول روز تجربه می کنیم ، که ما را مجبور می کند غذاهای شیرین میل کنیم ، حتی اگر بدن ما به خواب کافی نیاز داشته باشد.
 • تلاش كردن
  یک تمرین خوب به ترشح هورمون های شادی مانند سروتونین کمک می کند ، که به نوبه خود به ما کمک می کند تا با اعتیاد خود مبارزه کرده و مقابله کنیم.
 • کمبود مواد معدنی را بررسی کنید
  وقتی به رژیم های غذایی مد روز متوسل می شویم ، باعث کمبود مواد معدنی در بدن می شود. در حالی که رژیم غذایی را رعایت می کنید ، علاقه زیادی به غذاهای شیرین ، چیپس یا غذاهایی مانند آن دارید نامکنین، ممکن است باعث شود رژیم را کاملاً کنار بگذارید و دوباره غذا بخورید. مواد معدنی مهم شامل روی ، منیزیم ، کروم و کلسیم است. گاهی اوقات می توان خستگی ناشی از فقر آهن را با هوس قند اشتباه گرفت.
 • بو بکشید یا روغنهای ضروری را پخش کنید
  چندین روغن ضروری که با تحریک هورمون سیری مغز ، رازیانه و دارچین با سرکوب اشتها ، اسطوخودوس و علف لیمو با افزایش سطح استرس ، به اعتیاد به قند ، نعناع و شوید کمک می کند.
 • سختی ها را بسنجید
  شرکت در یک مسابقه هفتگی یا دو هفته ای بدون قند با خانواده و دوستان می تواند شما را تشویق کند که با هم در جاده بمانید.

جایگزین های شکر و دستور العمل ها را امتحان کنید

ما نباید شیرینی را کنار بگذاریم. ما باید سعی کنیم جایگزین های طبیعی قند مانند عسل ، سیر ، شکر نارگیل و استویا را انتخاب کنیم. دفعه بعد که شکر می خواهید ، این دستور العمل ها را در وبلاگ ما امتحان کنید ، مخصوصا برای دندان شیرین شما. به یاد داشته باشید که از اندازه گیری لذت ببرید ، زیرا همه چیزهایی که باقی می ماند بد است.

همه چیز YouCare متعلق به شما است

از فنجان خالی نریزید. بنابراین قبل از تغذیه جهان ، خود را بسازید. مراقبت از شما همه چیز مربوط به شماست. – لوک کوتینیو

تیمی / اکوسیستم متشکل از متخصصین تغذیه بالینی ، متخصصان تغذیه ، مربیان باتجربه ، متخصصان یوگا ، مشاوران احساسی ، پزشکان مجرب آلوپاتیک و پزشکان هومیوپاتی که از روش 360 درجه استفاده می کنند و داروها و شیوه زندگی را برای تغییر زندگی ترکیب می کنند. به ما بر روی یک پیشگیری و بهبود واحد کار می کنیم و بر چهار رکن سلامت تأکید می کنیم – تغذیه متعادل ، ورزش مناسب ، خواب با کیفیت و سم زدایی احساسی.

ما انسانها محصول طبیعت هستیم. بنابراین ، وقتی در محدوده قوانین و محدودیت های طبیعت عمل کنیم ، پیشرفت بهتری داریم. این شامل غذا خوردن ، حرکت کردن ، خوابیدن ، فکر کردن و دیدگاه معنوی ما است که همه آنها در افراد مختلف متفاوت است.

ما به راه حلی برای علت اصلی و فردیت زیستی معتقدیم که به شما به عنوان یک فرد منحصر به فرد احترام می گذارد. بهبودی زمانی شروع می شود که ما به دارو احترام بگذاریم و از آن دوری کنیم. ما به شما کمک می کنیم محیط بیرونی و داخلی مناسبی ایجاد کنید که به بدن شما اجازه می دهد عقل خود را فعال کرده و در پیشگیری ، بازیابی و بهبود آن کمک کند.

برنامه های یکپارچه و پیشگیرانه شیوه زندگی ما به صدها هزار نفر کمک کرده است تا شرایطی مانند سرطان ، دیابت ، تیروئید ، قلب و عروق ، بیماری های خود ایمنی و ایمنی پایین در برابر سایر سندرم های نادر را مدیریت کنند.

در اینجا می توانید سفرهای تغییر دهنده زندگی و بیانات قدرتمند مردم از سراسر جهان را بخوانیدبه

تیم ما اینجاست تا به شما کمک کند. اینجا را کلیک کنید تا بخشی از برنامه های بهداشتی یکپارچه ما شوید یا یک راهنمایی سفارش دهید که شما را در مسیر درست راهنمایی کند. با ما تماس بگیرید 18001020253 یا به [email protected] بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید