چه چیزی در منو است؟ اطلاعات کالری – همانطور که دولت متعهد به برچسب گذاری شفاف تغذیه در بخش OOH است


توسط کاترین جنر، متخصص تغذیه سلامت عمومی و مدیر کمپین اقدام در مورد نمک و شکر

علی‌رغم سال‌ها لابی‌گری صنعت مهمان‌نوازی، دولت نشان داده است که با ارائه تعدادی از سیاست‌های ساختاری مبتنی بر شواهد که مشاغل مواد غذایی و نوشیدنی‌ها را هدف قرار می‌دهند، به جای اینکه مسئولیت سنگینی را بر دوش افراد بگذارد، در مورد رسیدگی به چاقی و بهبود سلامت رژیم غذایی جدی است. یکی از سیاست های کلیدی، برچسب زدن کالری (کیلو کالری) بر روی تمام مواد غذایی و نوشیدنی برای مشاغل بزرگتر در بخش خارج از خانه (OOH) در انگلستان است. اگرچه همه ما حق داریم بدانیم چه چیزی در غذایمان وجود دارد، این سیاست چیزی فراتر از ارائه اطلاعات است، بنابراین بیایید به پشت برچسب نگاه کنیم.

پس از اجرایی شدن این مقررات از آوریل ۲۰۲۲، اطلاعات کالری باید به صورت نمایش داده شود محتوای انرژی یک بخش از غذا، به دنبال آن کیلوکالری، اندازه سهم بزرگسالان و بیانیه ای که نیاز به حدود ۲۰۰۰ کیلو کالری در روز دارد.[۱]. این برای رستوران‌های بزرگتر (بیش از ۲۵۰ کارمند)، کافه‌ها، غذای آماده و تحویل در منزل در نقطه انتخابی، یعنی در منوهای چاپی و آنلاین، پلت‌فرم‌های تحویل غذا و برچسب‌های مواد غذایی از پیش بسته‌بندی شده لازم است – با مجازات برای کسانی که این کار را انجام نمی‌دهند. رعایت کنند.

دلیل تمرکز بر کالری این است که خوردن منظم غذاهای پر کالری منجر به دریافت کالری بیشتر می شود که به نوبه خود می تواند به چاقی کمک کند. بیرون از خانه غذا خوردن دیگر یک درمان گاه به گاه نیست، تحقیقات نشان می دهد که غذا خوردن در بیرون ۲۰ تا ۲۵ درصد از انرژی دریافتی یک بزرگسال را تشکیل می دهد. زمانی که شخصی در بیرون از خانه ناهار می خورد یا غذای آماده می خورد، به طور متوسط ​​۲۰۰ کالری بیشتر در روز نسبت به زمانی که غذای آماده در خانه می خورد، مصرف می کند. این معادل یک بطری کامل کولا است، و وقتی به تفاوت بین محصولات مشابه فروخته شده در خرده فروشی و خارج از خانه نگاه می کنید، جای تعجب نیست:

ظرف خرده فروشی کالری در هر وعده (کیلو کالری) خارج از خانه کالری در هر وعده (کیلو کالری)
پیتزا پیتزا اکسپرس پیتزا مارگریتا ۶۰۸ پیتزا اکسپرس پیتزا مارگریتا ۸۳۴
رول سوسیس رول سوسیس مزه تفاوت را Sainsbury’s Taste the Difference ۱۶۰ رول سوسیس گرگ ۳۱۸
لازانیا بهترین لازانیا تسکو ۶۷۱ لازانی زیزی ۹۴۷
مرغ پرندگان چشم جوجه فروشگاه باترمیلک نوار مرغ ۱۶۸ مناقصه مرغ سرخ شده دوغ برداشت ۳۹۵

*محصولات منتخب فقط برای هدف توضیحی

اطلاعات کالری باید بر روی مواد غذایی خریداری شده در خرده فروشان طبق قانون نمایش داده شود، بنابراین یک شکاف اطلاعاتی وجود دارد که این خط مشی برطرف می کند، به این معنی که ما می توانیم محتوای کالری وعده های غذایی خود را از هر کجا که آنها را خریداری کنیم، دریابیم. فقدان اطلاعات در بخش خارج از خانه، برای همه به جز چند شرکت مسئول، به آنها امکان “وضعیت معافیت” غیررسمی از سیاست‌های کاهش نمک، شکر و کالری را داده است، صرفاً به این دلیل که بهداشت عمومی انگلستان به اندازه‌های بزرگ‌تری ارائه می‌کند. نتوانسته اند آنها را به حساب خود نگه دارند و سپس با آنها برای بهبود منوهای خود کار کنند.

چرا به بخش مهمان نوازی اجازه داده شده است تا آنچه را که در غذای خود برای مدت طولانی است پنهان کند؟ همانطور که در مشاوره اخیر مشهود است، برچسب روی بسته بندی روی بسته بندی روی بسته بندی غذاهای بسته بندی شده آنقدر خوب درک شده و پذیرفته شده است که بحث از “آیا باید داشته باشیم؟” به “راه مطلق ارائه این اطلاعات چیست؟” کشیده شده است.[۲]. در حالی که برچسب‌گذاری کالری روی منوها بیش از ۱۰ سال است که آشکارا توسط ما، آژانس استانداردهای غذایی، وزارت بهداشت (DHSC)، بهداشت عمومی انگلستان و اکنون دولت توصیه می‌شود.

برچسب زدن بهتر منو در بین عموم مردم محبوب است. ۷۹%[۳] موافق باشید که منوها باید تعداد کالری موجود در غذا و نوشیدنی را نشان دهند و ۶۰%[۴] به احتمال زیاد در مؤسسه‌ای غذا می‌خورد که دارای برچسب کالری در منوی آن است. یافته‌های یک بررسی اخیر کاکرین در سال ۲۰۱۸، که شواهد بهداشت عمومی با کیفیت بالا ارائه می‌کند، نشان داد برای یک ناهار معمولی با مصرف ۶۰۰ کالری، برچسب زدن کالری در نقطه انتخابی ممکن است محتوای انرژی مواد غذایی خریداری‌شده را تا حدود ۸ درصد کاهش دهد (۴۸). کالری) بدون تفاوت بین گروه های اقتصادی اجتماعی[۵].

با این حال، نگرانی‌هایی وجود دارد که کالری‌های موجود در منوها، مشکلاتی را که برای کسانی که قبلاً با اختلال در غذا خوردن زندگی می‌کنند، تشدید می‌کند، زیرا غذا خوردن در بیرون را بسیار استرس‌زا می‌دانند. این یک نگرانی معتبر است که بر اساس بازخورد افراد مبتلا به اختلالات خوردن است و باید در زمینه افزایش شیوع اختلال خوردن جدی گرفته شود. DHSC این نگرانی‌ها را تشخیص داده و اعلام کرده است که کسب‌وکارها می‌توانند منوهای بدون کالری در صورت درخواست برای کسانی که مایل به دیدن آنها نیستند، داشته باشند. از آنجایی که تحقیقات انجام نشده است، وقتی برچسب‌گذاری کالری پنج سال پس از اجرا ارزیابی می‌شود، ضروری است که همه جنبه‌های این سیاست، از جمله رفتارهای غذایی در گروه‌های مختلف جمعیت را بررسی کنیم.

مهم این است که ما فقط به این به عنوان سیاستی فکر نکنیم که مسئولیت “انتخاب خوب” را بر عهده افراد می گذارد. برچسب زدن واضح سرآشپزها را تشویق می کند تا دستور العمل های سالم تری تهیه کنند و شفافیت و نظارت را امکان پذیر می کند. این امکان وجود دارد که با نمایش اطلاعات کامل‌تر تغذیه‌ای، خروجی‌ها مورد حسابرسی قرار بگیرند و خدماتی را که برای بهتر شدن ارائه می‌دهند تغییر دهند. طبق تحقیقات Theis و Adams[6]رستوران‌های بریتانیا با برچسب‌گذاری داوطلبانه منو، ۴۵ درصد چربی کمتر و ۶۰ درصد نمک کمتری نسبت به رستوران‌های بدون برچسب منو داشتند. اکثر صاحبان فست فود و رستوران ها آگاهانه قصد ندارند مهمانان یا کارمندان خود را ناسالم کنند.

اما سالم بودن غذا بسیار بیشتر از کالری موجود در آن است. برچسب زدن کالری اولین قدم مهم است. در مرحله بعد، می خواهیم اطلاعات چربی، قند و نمک را ببینیم. این اطلاعات را در سراسر بخش غذا و نوشیدنی در دسترس ما قرار می‌دهد، به مشتریان کمک می‌کند تا انتخاب‌های آگاهانه‌تری در مورد غذاهایی که انتخاب می‌کنند انجام دهند و به رستوران‌ها اجازه می‌دهد تا گزینه‌های سالم‌تری را بر اساس ارزش غذایی واقعی وعده‌های غذایی ارائه کنند. چقدر سالم به نظر می رسند بدون آن، اندازه بیش از حد سهم، محتوای نمک یا شکر می تواند مورد توجه قرار نگیرد. برای مثال، در سال ۲۰۲۰ متوجه شدیم که تقریباً نیمی (۴۵%) از وعده‌های غذایی گیاهی سالم که خارج از خانه مصرف می‌شوند حاوی ۳ گرم یا بیشتر نمک در تنها یک وعده غذایی هستند. پیتزای متوسط ​​وگان آمریکایی داغ پاپا جان، حاوی ۹.۲۸ گرم نمک – برابر با بیش از ۷ همبرگر مک دونالد. در سال ۲۰۱۸، بیش از یک سوم (۳۶٪) سالادهای خارج از خانه حاوی ۲ گرم نمک یا بیشتر در هر سالاد بود. سالاد مدیترانه ای ناندوس با سینه مرغ و سس تند فوق العاده ۶.۲ گرم نمک – بیشتر از کل توصیه روزانه است.

تحقیقات خود ما همچنین نشان داده است که وقتی شرکت‌ها دقیقاً میزان نمک، شکر و چربی در هر قسمت از غذاهایشان را ارائه می‌کنند، اغلب از این کار شوکه می‌شوند. در سال ۲۰۱۶، ما تاکید کردیم که برش لیموی Pret a Manger’s Drizzle حاوی ۱۸ قاشق غذاخوری شکر در هر برش است. پس از بررسی ما، این محصول از منو حذف شد و بعداً با تنها ۶.۵ قاشق چایخوری – یک سوم نسخه اصلی – مجدداً معرفی شد – به متخصصان بهداشت عمومی، مشاغل مواد غذایی و مردم نشان می دهد که با برچسب گذاری بهتر، می توانند کیک خود را داشته باشند و آن را بخورند. .

در نهایت، ما تصدیق می کنیم که این تنها اولین قدم برای ایجاد یک محیط غذایی سالم تر است. داشتن برچسب‌گذاری بهتر کمی شبیه نصب علائم هشدار سیل و امیدواری مردم برای شنا کردن به مکان امن است. ما به برنامه های اصلاحی قوی تر، اقدامات مالی بلندپروازانه، محدودیت در بازاریابی و تبلیغات نیاز داریم تا واقعاً سیل مواد غذایی و نوشیدنی های ناسالم را متوقف کنیم.

[۱] پیش نویس قانون: https://www.legislation.gov.uk/ukdsi/2021/9780348223538/contents

[۲] https://www.gov.uk/government/consultations/front-of-pack-nutrition-labelling-in-the-uk-building-on-success

[۳] بهداشت عمومی انگلستان (۲۰۱۸). کاهش کالری: دامنه و جاه طلبی برای اقدام https://www.gov.uk/government/publications/calorie-reduction-the-scope-and-ambition-for-action

[۴] دیابت انگلستان (۲۰۱۸). نظرات عمومی در مورد بررسی برچسب گذاری مواد غذایی ComRes بین ۱۲ تا ۱۴ ژانویه ۲۰۱۸ با ۲۱۲۱ بزرگسال بریتانیایی به صورت آنلاین با سن ۱۸ سال به بالا مصاحبه کرد. داده ها به گونه ای وزن شدند که از نظر جمعیتی نماینده همه بزرگسالان بریتانیا بر اساس سن، جنسیت، منطقه و درجه اجتماعی باشند. ComRes یکی از اعضای شورای رأی گیری بریتانیا است و از قانون آن تبعیت می کند

[۵] Crockett RA، King SE، Marteau TM، Prevost AT، Bignardi G، Roberts NW، و همکاران. برچسب های تغذیه ای برای خرید و مصرف مواد غذایی سالم یا نوشیدنی های غیر الکلی. پایگاه داده بررسی های سیستماتیک کاکرین. ۲۰۱۸ (۲).

[۶] دالی آر.زی تیس و جین آدامزتفاوت در انرژی و محتوای غذایی اقلام منو با برچسب‌گذاری داوطلبانه منو: یک مطالعه مقطعی [year]

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر