چه اتفاقی برای مدل به روز شده پروفایل غذایی افتاد؟


در مواجهه با گفتگو در مورد “مدل شناسایی مواد مغذی”، چشمان بیشتر مردم احتمالا خیره خواهد شد. علاوه بر این، اگر شروع به توضیح کنیم که این یک الگوریتم پیچیده مبتنی بر یک سیستم امتیازدهی است که سهم هفت ماده مغذی مختلف را در غذاها و نوشیدنی‌ها متعادل می‌کند و به محصولات جداگانه امتیاز می‌دهد.

اما با وجود نام ساده و تا حدودی نامتعارف، مدل ویژگی های مواد مغذی (یا NPM) یک ابزار مهم در سیاست های بهداشتی و غذایی است. در ابتدا توسط آژانس استانداردهای غذایی در سال‌های ۲۰۰۴-۲۰۰۵ برای هدایت سیاست‌های تبلیغاتی ایجاد شد، این غذاها و نوشیدنی‌ها را بر اساس درجه‌ای که به دست می‌آیند به‌عنوان «سالم‌تر» یا «کم‌تر سالم‌تر» رتبه‌بندی می‌کند. از سال ۲۰۰۷، محصولاتی که دارای برچسب کمتر سالم (یا دارای چربی، قند و نمک بالا – HFSS) هستند، اجازه ندارند مستقیماً برای کودکان تبلیغ شوند.

از سال آینده، NPM بسیار مهم خواهد شد. استفاده از آن برای شناسایی محصولاتی که در معرض محدودیت های بازاریابی جدید در تلویزیون، آنلاین و خرده فروشان هستند، گسترش خواهد یافت. غذاها و نوشیدنی هایی که بخشی از دسته ای هستند که به کالری یا قند دریافتی کودکان کمک می کنند (مانند شیرینی، بیسکویت، پیتزا، غلات، ماست و غیره) یا آنها را در انتهای راهرو فروشگاه و تسویه حساب نمایش دهید.

مانند هر مدلی که رتبه بندی دودویی یک محصول غذایی را انجام می دهد، کامل نیست. اندازه سرو غذا در نظر گرفته نمی شود، به این معنی که غذاهایی مانند سس مایونز (که دارای چربی بالایی است، اما معمولاً در مقادیر کم مصرف می شود) به عنوان کمتر سالم رتبه بندی می شوند، در حالی که برخی از پیتزاها (معمولاً در مقادیر بیشتر مصرف می شوند) “سالم” هستند. اما با توجه به پیچیدگی این کار، ابزاری عملی است و به طور گسترده محصولاتی را شناسایی می‌کند که افراد درگیر در سیاست‌های بهداشتی با عنوان «غذای ناسالم» با آن راحت هستند.

مشکل اصلی NPM این است که اکنون بیش از پانزده سال از عمر آن می گذرد و دیگر شامل به روزترین مواد افزودنی به توصیه های تغذیه ای انگلستان، به ویژه موارد مربوط به قندهای آزاد و فیبر نیست. در آگوست ۲۰۱۶، یکی از تعهدات فصل ۱ طرح دولت برای چاقی کودکان، بررسی NPM موجود و توسعه و آزمایش گزینه‌های مدل جدیدی بود که منعکس‌کننده دستورالعمل‌های غذایی مبتنی بر شواهد فعلی در بریتانیا است.

بخش قابل توجهی از کار توسط بهداشت عمومی انگلستان با نظرات پانل متخصصان و یک گروه مرجع انجام شده است تا نسخه اصلاح شده NPM را که منعکس کننده راهنمایی های غذایی است، ایجاد کند. مشاوره ای در سال ۲۰۱۸ افتتاح شد که ۴۲ پاسخ از سوی شرکت ها، نهادهای تجاری، سازمان های غیردولتی و چهار فرد دریافت کرد. خلاصه ای از پاسخ ها توسط دولت منتشر شده است، اما پس از گذشت بیش از سه سال هنوز به طور رسمی به رایزنی ها پاسخ نداده اند، چه برسد به انتشار فرم جدید.

چرا جواب نمیده؟ از پاسخ های صنعت مشخص است که آنها نسخه اصلاح شده NPM را به شدت رد کرده اند. کاهش آستانه قند NPM بر بسیاری از غلات و ماست ها (که قبلا فرموله شده بودند تا فقط از طریق NPM فعلی جریان یابد) تأثیر می گذارد. به همین ترتیب، مدل تجدید نظر شده همچنین تبلیغات آبمیوه و نوشیدنی‌های مبتنی بر آبمیوه را به دلیل محتوای قند بالاتر، به میزان قابل توجهی محدود می‌کند.

“اصول مشاوره” دولت بیان می کند که ادارات دولتی باید پاسخ ها را ظرف ۱۲ هفته پس از مشاوره منتشر کنند یا توضیحی ارائه دهند که این امکان پذیر نیست. بیش از ۱۶۰ هفته بدون هیچ پاسخ یا توضیحی، این کشتی مدت زیادی است که حرکت کرده است.

آنچه دولت روشن کرده است این است که NPM فعلی به جای نسخه به روز شده اما منتشر نشده، برای اعمال محدودیت های ورودی در بازاریابی مواد غذایی استفاده خواهد شد. به نظر ما، این امر تأثیر سیاست را تضعیف خواهد کرد. این تصمیم همچنین مشمول بررسی بیشتر مجلس است زیرا اصلاحیه های پذیرفته شده در قانون سلامت و رفاه (ابزار قانونی محدودیت های جدید) اکنون این الزام را برای دولت الزام آور کرده است که قبل از ایجاد هرگونه تغییر در قوانین بازاریابی برای استفاده، مشورت کامل داشته باشد. هر چیزی غیر از NPM فعلی برای تعیین اینکه کدام محصولات در محدوده محدودیت ها قرار می گیرند.

ما موافقیم که صنایع غذایی نیاز به اطمینان در مورد قوانین بدون جابجایی مداوم پست های هدف دارد. اما برای مؤثر بودن، سیاست باید به گونه ای تکامل یابد که محیط در حال تغییر و شواهد جدید را منعکس کند. با توجه به قدمت NPM و عدم سازگاری آن با آخرین دستورالعمل های رژیم غذایی مبتنی بر شواهد، دولت اکنون باید مدل به روز شده را منتشر کند و توجه جدی به نحوه گنجاندن آن در سیاست های موجود و جدید داشته باشد. یکی از گزینه ها این است که آن را برای برنامه نویسی کودکان و محتوای آنلاین اعمال کنید. از آنجایی که مصرف شکر کودکان بسیار بیشتر از حد مجاز روزانه و مصرف فیبر آنها کمتر از توصیه های روزانه است، منطقی است که از فرم به روز شده استفاده کنید تا مطمئن شوید که بیشترین محافظت را دریافت می کنند. نشریه اصلاح شده NPM همچنین امکان ارزیابی حجم تبلیغات متمرکز بر غذاها و نوشیدنی‌هایی را فراهم می‌کند که همچنان احتمالاً قند قابل توجهی در رژیم غذایی ما دارند.

با پیوستن PHE به DHSC به عنوان بخشی از دفتر جدید بهبود سلامت و نابرابری ها، اکنون زمان عالی برای بازیابی و استقرار NPM به روز شده از چمن های بلند است که نشان دهنده تعهد به سیاست های مبتنی بر شواهد برای بهبود سلامت همه است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر