چرا غذا می خورم؟ 5 دلیل رایج


از خود بپرسید “چرا اینقدر غذا می خورم؟”

اگر قسمتی از غذا خوردن در خارج از منزل را تجربه کرده اید که باعث می شود احساس کنید از کنترل خارج شده اید یا نمی توانید غذا را متوقف کنید ، احتمالاً این فکر را تجربه کرده اید.

در طول سالهای مربیگری ام ، آموختم که پرخوری بیش از آنچه بسیاری از مردم فکر می کنند رایج است.

غذا خوردن یکی از رایج ترین مشکلاتی است که بسیاری از اعضای ما قبل از پیوستن به روش تغذیه ذهن آگاه با آن روبرو می شوند. آنها هم در این هفته و هم در این هفته در شرایط خاصی زندگی می کنند. گیج ، خفه و مطمئن نیستند که دقیقاً چه اتفاقی افتاده است ، چرا این اتفاق افتاده است و چگونه می توان به جلو حرکت کرد تا رابطه آنها با غذا متعادل شود.

هنگامی که درک بهتری از عوامل ایجاد کننده عادات غذایی خود دارید ، می توانید اقدامات لازم برای جلوگیری از آن ، بهبود رابطه خود با غذا و بازگرداندن تعادل مورد نظر خود را آغاز کنید.

پرخوری چیست؟

قبل از اینکه در مورد علل ایجاد آن صحبت کنیم ، باید دریابیم که واقعاً چیست و چه چیزی نیست.

اول از همه ، دو سطح پرخوری وجود دارد. خوردن ما یک اختلال خوردن داریم ، سپس قسمت ها ، عادات یا گرایش های نوشیدن را داریم.

اختلالات اشتها

بر اساس اختلال خوردن ملی (NEDA) ، اختلال خوردن خفیف به عنوان “احساس از دست دادن هوشیاری هنگام خوردن مقدار زیادی غذا ، نوشیدن ، و سپس دوره های مکرر شرم ، کسالت یا احساس گناه” تعریف می شود.

به طور خاص ، با خوردن غذا به میزان قابل توجهی بیشتر از آنچه معمولاً در یک دوره 2 ساعته در نظر گرفته می شود ، مشخص می شود. مردم نیز در طول این قسمت ها کنترل ناپذیری را تجربه خواهند کرد. آنها ممکن است احساس کنند که نمی توانند جلوی خود را بگیرند یا عمداً غذا نمی خورند.

طبق گزارش NEDA ، این قسمت های توصیف شده به طور متوسط ​​حداقل 3 بار در هفته به مدت 3 ماه اختلالات خوردن محسوب می شوند.

علاوه بر این ، اختلال خوردن بینگه شایع ترین اختلال خوردن در آمریکا است. مطالعات نشان می دهد که 1.25 درصد از زنان و .42 درصد از مردان پرخوری می کنند.

قسمت های پرخوری

حالا فرض کنید شما برخی از علائمی را که تجربه کردیم تجربه می کنید. شما بیش از اندازه متوسط ​​سهم مصرف می کنید ، کنترل خود را از دست می دهید و احتمالاً احساس اضطراب یا گناه می کنید.

اما برعکس ، شما این قسمت ها را بیشتر یا کمتر از آنچه در بالا توضیح داده شد تجربه می کنید.

اگرچه Binge یک اختلال خوردن نیست ، اما شما هنوز بسیاری از قسمت های غذا خوردن را تجربه می کنید.

چرا غذا می خورم؟

چرا این اتفاق می افتد؟ دلایل مختلفی برای این قسمت ها وجود دارد. در نتیجه یک یا چند دلیل ، می توانید از این طریق غذا بخورید.

بیایید در مورد رایج ترین دلایلی برای غذاهایی که به عنوان مربی سلامتی و متخصص تغذیه ثبت نام می کنم صحبت کنیم.

5 دلیل برای غذا خوردن

1. به اندازه کافی غذا نخوردن

یکی از شایع ترین دلایلی که افراد با پرخوری مواجه می شوند ، خوردن کافی یا محدود کردن غذا نیست.

محدودیت عمدی

محدودیت ممکن است در شرایط مختلف بسیار متفاوت به نظر برسد. به عنوان مثال ، ممکن است شامل محدود کردن همه غذاها ، غذاهای خاص یا محدود کردن اندازه وعده ها باشد.

این نتیجه رژیم غذایی مزمن است که اغلب منجر به دوره ای مکرر و شروع می شود. این به طور کلی در نتیجه قوانین و مقررات خاص غذا خوردن رخ می دهد.

برای بیان کمی بیشتر ، وقتی بدن مواد مغذی کافی را به طور مکرر دریافت نمی کند ، در نهایت به نقطه شکست می رسد. برای محدود کردن بدن به غذای مورد نیاز و نیاز به اراده نیاز است. از آنجا که اراده محدود است ، در نهایت تمام می شود و دریچه های سیل باز می شود.

اندازه قسمت ها از پشت بام عبور می کند و رانندگی خودکار به کنار جاده می رود. بدن سعی می کند کمبود مواد مغذی را جبران کند.

در پایان این قسمت ها ، مردم اغلب احساس سیری بیش از حد ، نفخ ، خجالت و سرخوردگی می کنند. این امر آنها را مجبور می کند تا در تلاش اشتباه برای “تعمیر” یا “رفع” آخرین قسمت بینگ ، به حد مجاز بازگردند.

محدودیت ناخواسته

همچنین لازم به ذکر است که برخی افراد به اشتباه به اندازه کافی غذا نمی خورند.

یکی از اعضای ما برای امتحانات حقوق درس می خواند و شب ها غذا می خورد. پس از بررسی عادات او ، متوجه شدیم استرسی که تجربه می کند اشتهای او را سرکوب می کند و باعث می شود که او در طول روز چیزی جز یک نوار پروتئین نخورد. هنگامی که سرانجام یک روز بعد از کتابخانه به خانه بازگشت ، داغ بود و برای چیزی که نمی توانست بدست آورد ، هزینه کرد.

با حرکت به جلو ، او غذا را با خود جمع کرد و یادآوری هایی برای خوردن ترتیب داد تا بتواند غذای مورد نیاز خود را در طول روز داشته باشد.

2. اخلاق را به اندیشه غذا و قحطی اختصاص دهید

اعم از اینکه شما آن را محدود کنید یا نه ، مشروب اغلب در حالی که بازی اخلاقی در جریان است به سراغ او می آید.

آنچه در مورد اخلاق غذا مطرح می شود این است که در مورد خوب یا بد بودن غذا ، درست یا غلط ، درست یا غلط فکر کنم.

کسانی که برای غذا ارزش قائل هستند ، اغلب غذاهای مغذی را خوب می نامند و به مصرف آنها افتخار می کنند. به نوبه خود ، آنها بیشتر به غذاهای مبتنی بر طعم اشاره می کنند که ارزش غذایی آنها خیلی بد نیست. آنها هنگام خوردن این غذاهای خوشمزه احساس گناه یا خجالت می کنند.

وقتی این نوع اخلاق را به غذا می دهیم ، غذای دسته “بد” بسیار وسوسه انگیز است. هنگامی که این غذاها مصرف می شوند ، ممکن است احساس گرسنگی یا فوریت احساس شود. طرز فکر گرسنگی می تواند شما را به این باور برساند که باید یک وعده غذایی را سریعتر یا بیشتر از حد معمول بخورید زیرا “نباید” از این غذاها استفاده کنید.

دلیل این امر این است که ممکن است “تنها فرصت” شما برای دریافت غذا باشد. یا آنها به خود می گویند که از این محصولات “برای آخرین بار” استفاده خواهند کرد ، بنابراین باید مقدار زیادی برای واقعاً “حداکثر استفاده” از تجربه وجود داشته باشد.

این ذهن آگاهی می تواند منجر به چندین قسمت خوردن یا اختلال خوردن Binge در طول زمان شود.

3. رژیم غذایی متعادل داشته باشید

Nutrition Stripped همیشه در مورد وعده های غذایی متعادل و مغذی است! ما از سیستم Basic Five خود برای توصیف و تحویل آسان این ظروف استفاده می کنیم. تو می توانی راهنمای رایگان ما را بارگیری کنید این هفته ما در پنج سیستم برتر ما برای تهیه غذاهای متعادل راهی را به شما نشان می دهیم که می توانید از آنها برای تهیه غذا یا طبخ تازه استفاده کنید!

پنج غذای اصلی شامل همه منابع غذایی ، عمدتاً پروتئین ، کربوهیدرات های نشاسته ای و قندی ، کربوهیدرات های غیر نشاسته ای ، چربی ها و عوامل طعم دهنده است.

هر یک از اجزاء بدن را به شیوه ای متفاوت و حیاتی تغذیه می کند. وقتی گروه های غذایی خاصی را از دست می دهیم (عمداً یا ناخواسته) ، احتمالاً می تواند منجر به بسیاری از قسمت های خوردن شود.

بدن مشتاق این اجزا است زیرا به بدن اجازه می دهد احساس سیری و انرژی داشته باشد. آنها به بدن اجازه می دهند به بهترین شکل کار کند!

وقتی رژیم غذایی یک فرد عمدتاً از غذاهای فرآوری شده تشکیل شده باشد یا به طور مداوم حاوی هیچ یک از این اجزا نباشد ، می تواند کنترل غذا را از دست داده و در نتیجه ، مقادیر بیش از حد مصرف کند.

گاهی اوقات این می تواند ناشی از گرسنگی باشد ، اما اغلب پس از نقطه گرسنگی و سیری ادامه می یابد. این او را در دسته قسمت های پرخوری قرار می دهد.

4. احساسات یا استرس بی آدرس

وقتی سازوکارهای مقابله سالم و موفق برای احساسات یا استرس بالا ایجاد نشود ، افراد ممکن است به جای آنها به غذا دسترسی پیدا کنند.

استرس و خوردن احساسی بسیار رایج است ، اما اگر برای مدت زمان قابل توجهی کنترل نشود ، می تواند به غذا تبدیل شود و شروع به ساخت گلوله برفی کند.

غذا خوردن در این سناریو راهی برای اجتناب از احساسات یا استرس هایی است که آنها احساس می کنند. آنها لزوماً به دلیل گرسنگی غذا نمی خورند و بنابراین علائم سیری را نادیده می گیرند. تقریباً ابزاری برای هماهنگی است.

وقتی گرسنگی و سیری کاملاً نادیده گرفته شود ، می توان در مدت زمان کوتاهی مقدار زیادی غذا مصرف کرد. علاوه بر این ، ممکن است عدم کنترل وجود داشته باشد زیرا ارتباط ذهن و بدن در واقع قطع شده است.

اگر متوجه شدید که سازوکار مناسبی برای مقابله با استرس و احساسات در حال رشد ندارید ، پس از این طریق غذا می خورید.

5. عزت نفس پایین یا تصویر بدنی ضعیف

بسیار معمول است کسانی که در این قسمت ها شرکت می کنند دارای عزت نفس پایین یا تصویر بدنی ضعیفی باشند. ارتباط بین این دو تا حدی نتیجه خود تحریکی است.

اگر می بینید که دست به غذا می زنید و با خود می گویید: “من دیگر از بدنم راضی نیستم ، می توانم بیشتر غذا بخورم” ، “همه چیز در حال حاضر ترسناک است ، بنابراین چه کسی اهمیت می دهد که من بیش از حد غذا بخورم.” یا “تغذیه سالم هیچ تفاوتی نمی کند ، بنابراین باید تا آنجا که می خواهم غذا بخورم. “به این ترتیب ، شما می توانید خود را به عنوان وسیله تحریک بخورید.

اختلالات خوردن را برطرف کنید

اولین قدم برای متوقف کردن غذا بهبود ارتباط شما با غذا است.

ایجاد یک رابطه متعادل با غذا به شما امکان می دهد وعده های غذایی مغذی و متعادل بخورید ، استرس و احساسات را از بین ببرید. این به شما امکان می دهد به خواسته های گرسنگی و سیری خود گوش دهید و همچنین از رژیم غذایی خارج شوید. شما حتی می توانید نسبت به خودتان و بدن خود احساس قدردانی و شفقت کنید.

این همان چیزی است که ما به افراد در روش تغذیه ذهنی خود آموزش می دهیم. ما اقدامات لازم را برای بهبود رابطه شما با غذا انجام می دهیم. ما به شما می آموزیم که چگونه یک رابطه جدید ایجاد کنید که امکان رشد ، ثبات و حمایت را فراهم کند.

می توانید کارگاه آموزشی رایگان ما را دنبال کنید تا بیاموزید که چگونه با انتخاب های غذایی خود تعادل بیشتری داشته باشید ، بنابراین می توانید از وسواس غذایی و رژیم غذایی رها شوید ، وزن متعادل خود را حفظ کرده و رابطه مثبتی با غذا و بدن خود برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید