چرا شما سزاوار بدن امروز هستید


زمان خواندن: 4 دقایق

آیا می دانید چه چیزی نگرانم می کند؟ این ایده که همه باید بدن خود را تغییر دهند تا آرمان های شخص دیگری را برآورده کنند. این “کسی” می تواند همسر / شریک ، دوست ، غریبه یا در کل جامعه شما باشد. به نقل از سونیا رنه تیلور ، یا به طور خاص عنوان کتاب باور نکردنی او ، “بدن شما عذرخواهی نمی کند.”

من متعلق به تعدادی از گروه های حرفه ای فیس بوک هستم که مربوط به غذا و سلامت در همه اندازه ها (HAES) است. من به وضوح پستی را از یکی از متخصصان رژیم غذایی که با یک مشتری کار می کرد که با اختلال خوردن و مشکل تصویر بدن کار می کرد به خاطر می آورم. مشتری با وجود وزن “قابل قبول از نظر فرهنگی” به وزنی رسیده بود که برای سلامت شخصی بسیار پایین بود. مراجعه کننده گریه کرد زیرا افراد دیگری با این وزن با آنها رفتار بهتری داشتند. به عبارت دیگر ، آنها دیگر با انگ و تبعیض وزنی روبرو نبودند.

این حسی است که من از بسیاری از مشتریان خود شنیده ام. سوء تغذیه و نارضایتی از بدن می تواند در هر اندازه و شکل بدن باشد. با این حال ، هرچه از ایده آل ها یا مفاهیم زیبایی شناختی جامعه در مورد ظاهر “سلامت” فاصله بگیرید ، بیشتر با علامت وزن خارجی برخورد می کنید ، نه با وزن داخلی.

احساس تعارض با بدن شما یک چیز است ، اما وقتی در نشستن در خطوط هوایی یا صندلی تئاتر با مشکل مواجه می شوید یا وقتی نگران این هستید که یک صندلی رستوران خوشمزه شما را بگیرد ، وزن بیشتری می گیرد. منظور از جمله غم انگیز است.

کاهش وزن مخرب

کاهش وزن یک مسئله بسیار واقعی است و بر سلامت افراد تأثیر می گذارد. مشکلات مزمن سلامتی که “مربوط” به وزن بیشتر بدن است؟ تعصب ، انگ و تبعیض علیه افرادی که وزن بیشتری دارند حداقل بخشی از این موارد را بر عهده دارند. به خصوص اگر مردم این انگ را استنشاق کنند. (هنگامی که علامت وزن را درونی می کنید ، فکر می کنید به دلیل “بیش از حد سنگین” مستحق ارزش کمتری هستید. یا فکر می کنید لیاقت آن را ندارید یا برخی چیزها را ندارید زیرا وزن زیادی دارید.)

متأسفانه کاهش وزن بسیاری از افراد را مجبور می کند تا برای کاهش وزن گام های جدی بردارند تلاش برای مطابقت با یک ایده آل ظریف. این شامل همه چیز از رژیم های بسیار محدود کننده تا برداشتن قسمتی از معده و / یا روده ها می شود. متأسفانه ، جراحی کاهش وزن می تواند منجر به عوارض جدی شود. وقتی صحبت از رژیم گرفتن می شود؟ تلاش های رژیم غذایی زیر محدوده محافظت شده بدن دستورالعمل افزایش وزن است. در واقع ، بسیاری از متخصصان رژیم غذایی بیشتر از قبل وزن اضافه می کنند. (برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد ، من مصاحبه پادکست با ساندرا آمودت ، نویسنده کتاب “چرا رژیم غذایی ما را چاق می کند؟” توسط رژیم غذایی ربکا اسریچفیلد را توصیه می کنم.)

بالا نیاز به تغییر؟

همه مواردی که تا کنون ذکر کردم بسیار نگران کننده است من بارها در مورد علامت وزن نه تنها برای این وبلاگ ، بلکه برای نشریات مختلف نوشته ام. یکی از آنها مقاله ای طولانی در مورد مهر زنی وزن است متخصص تغذیه امروز مجله. من اخیراً در مورد علائم وزن نوشتم سیاتل تایمز و برای واشنگتن پست اینجا و اینجا اما آنچه واقعاً زنبور عسل را روی کاپوت من قرار می دهد ، مقایسه ای نگران کننده است که چندی پیش برای من اتفاق افتاد:

فردی که وزن یا ظاهر بدن خود را تغییر می دهد تا از انگ و تبعیض بپرهیزد و از آن اجتناب کند ، مانند همسر کمی توهین آمیز است که سعی می کند رفتار خود را تغییر دهد تا میزان سوء استفاده را کاهش دهد.

بیایید در مورد انگ و توهین صحبت کنیم ، تغییر هرگز نباید بر عهده قربانی قرار گیردبه کسانی که باید تغییر کنند (اعم از فردی ، فرهنگی یا اجتماعی) مقصر هستند.

هر یک از ما ذاتاً ارزشمند هستیم و شایسته احترام دیگران هستیم. وزن محور و سلامت محور (بخوانید: سلامتی یک فضیلت اخلاقی است و اگر “اضافه وزن” دارید نمی توانید سالم باشید) ما را شادتر و سالم تر نمی کند. این باعث می شود ما کمتر سالم و ناراضی باشیم. باید متوقف شود.

کمی صابون دیگر از جعبه

من هر روز سهم خود را با 1 مشتری انجام می دهم تا به آنها در ایجاد رابطه متعادل با غذا و بدن کمک کنم در حالی که سلامت را به شیوه های معنی دار و پایدار بهبود می بخشد. Health in All Measures (HAES) و غذای حساس چارچوبی هستند که من استفاده می کنم زیرا منع مصرف منطقی برای خوردن جنون آمیز هستند. اینها موضوعاتی است که من به طور گسترده نوشته ام ، از جمله:

البته ، شما همچنان مقالاتی را در موضوعاتی مانند HAES ، کاهش وزن و تبعیض ، خوردن بصری و تصویر بدن و درک بدن ادامه خواهید داد.

این مقاله شامل پیوندهای وابسته به آمازون است. من به عنوان Amazon Associate ، از خریدهای مربوطه درآمد کسب می کنم.


این پست را چاپ کنید این پست را چاپ کنید

دیدگاهتان را بنویسید